App Store Google Play

У Дніпрі з’явиться перший в Україні Будинок ветерана АТО

21.10.2015 12:52
У Дніпрі з’явиться перший в Україні Будинок ветерана АТО
Нещодавно у Дніпропетровську пройшов круглий стіл з обговорення проекту «Будинок ветерана» - загального координаційного та функціонального осередку, що створюється заради прискорення соціально-психологічної адаптації ветеранів АТО в суспільство.

З гостями з Києва, представниками Київської міської спілки ветеранів були обговорені питання створення нових робочих місць для демобілізованих бійців, надання допомоги для облаштування власного бізнесу в сільськогосподарській сфері та організація соціальної підтримки у ветеранському товаристві.

Проект Будинок ветерана з березня реалізується з ініціативи Психологічної кризової служби та ГО «Правозахисна Група «Січ», в рамках програми Форпост на волонтерських засадах. Спочатку у споруді, яку у безкоштовну аренду волонтерам надало аграрно-промислове підприємство «СІГМА», планувалось відкрити центр реабілітації учасників АТО. Проте, оскільки спеціалісти Форпосту ефективно налагодили програму соціально-психологічної реабілітації на базі існуючих локацій у Дніпропетровську, народилася концепція «Будинку ветерана».

Проект являє собою адаптований к реаліям гібридної війни зразок Будинку ветерана данського типу, де самі ветерани миротворчих місій ООН та операцій НАТО обирають формат закладу, його правила та етичні положення. У складанні концепції проекту та його успішній презентації на фестивалі волонтерських організацій «Громада Фест» брав активну участь військовий психолог та ветеран АТО Андрій Козінчук, який безпосередньо познайомився з досвідом роботи данських спеціалістів під час візиту до цієї країни.

Після приведення Будинку ветеранів у житловий стан та налагодження його функціонування, усі сервіси та сам будинок планується передати в управління територіальній Спілці ветеранів. Наразі проект не має аналогів в Україні та є унікальним для нашої країни.

У Будинку ветерана передбачається облаштування кімнат для проживання демобілізованих, навчання роботі на фермі з виплатою стипендії, «підйомні» та консультації для облаштування власного бізнесу. Таку допомогу готов надавати один з партнерів проекту голова ГО «Рух розвитку села» Мгер Куюмчян.

Дніпропетровська єпархія УПЦ КП приєднується до ініціативи зі створення нових робочих місць та готова організовувати (при монастирях за бажанням, та в цивільному житті) артелі з виготовлення церковної утварі, дерев`яних виробів, тощо.

Керівник проекту Будинок ветеранів Олена Подолян зазначила, що команда спеціалістів-психологів програми Форпост надаватиме необхідну психологічну допомогу демобілізованим та членам родин. Згідно заяві директора ГО «ПГ «СІЧ» Дмитро Рева, юристи «СІЧі» беруть на себе відповідальність за комплексний правозахист ветеранів АТО, від отримання статусу УБД до допомоги в оформленні документів для відкриття власного бізнесу.

Ініціаторами проекту оголошений конкурс щодо кандидатур керівників закладу з боку ветеранських середовищ АТО.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Селище офіціно перетворюється в мікрорайон міста Дніпро.Історія селища починаєя в часи Другої світової віни. Повітряні сили німецької армії будують тут летовише і інфраструктуру навколо нього - метале...
Дана новина попалася на очі випадково – через моніторинг новин по Дніпру. Від Дніпра тут якщо чесно лише аеропорт, але сама новина – просто пісня. В тому сенсі, що є наглядною ілюстрацією...
Ігор КУЛІКОВСЬКИЙ

В одній країні...

В одній країні керівник республіки пішов в замєс з міністром МВС. (опускаючи терміни "псевдо", "помилка", "404")Хтось казав про різність ідеологій і глобальні політичні мотиви. Хтось казав про "руку о...
Максим Мірошниченко

Не лише початок, але й поворот

21 листопада - це не тільки початок Революції Гідності. У цей день у 1920-му році уряд УНР перейшов польський кордон і назавжди втратив територію. 12-тисячне військо та урядовці вірили у те, що продов...