App Store Google Play

УКРОП заснував громадянську ініціативу «Країна вільних міст»

15.10.2015 18:06
УКРОП заснував громадянську ініціативу «Країна вільних міст»
Представники громад українських міст об'єднались у громадянський незалежний рух «Країна вільних міст», яке ставить за мету кардинальну зміну системи управління містами, законодавства, яке регулює взаємини міст і центральної влади, а також практики прийняття рішень органами місцевого самоврядування. На установчих зборах руху сьогодні в Києві близько 20 голів міських організацій партії УКРОП і кандидатів у мери, а також представники громадських організацій та ініціатив підписали Хартію вільних міст.

«Наша мета - реальне самоврядування. Наша точка опори - самоорганізація. Наша сила - в спиранні на міські ініціативи, стратегічне бачення майбутнього. Наше завдання - підпорядкувати собі владу, інфраструктури управління та обслуговування міста. Ми розуміємо, що поодинці жодне місто не забезпечить змін у країні. Стати вільними громадянами вільних міст ми можемо тільки разом. Саме тому ми закликаємо всі міські громади, всіх вільних громадян України долучитися до нашого руху. Об'єднавши зусилля, ми зробимо Україну країною вільних міст», - йдеться в програмі руху, оприлюдненій на з'їзді в четвер у Києві.

У програмі громадянської ініціативи «Країна вільних міст» зазначається, що для вирішення цих питань представники регіонів намагатимуться розширити демократичні процедури управління містами, а також зробити міста головним ресурсом змін у країні.

Лідер УКРОПу Геннадій Корбан у вітальному слові підкреслив, що сьогодні долю міст визначають не городяни, а залежні від центральної влади чиновники.

Він повідомив, що для зміни ситуації у місцевому самоврядуванні необхідно вирішити три ключових завдання: забезпечити правову суб'єктність міст, «тобто право відстоювати свої інтереси у взаєминах з центральними та регіональними органами влади в судовому порядку, а не шляхом непрозорих «договірняків», як це робиться зараз»; забезпечити одноканальну систему формування бюджету країни, «тобто міста повинні відраховувати в центр визначений прозорою процедурою обсяг коштів, а решту залишати собі, не випрошуючи потім свої гроші у центру», а також необхідно побудувати нову систему управління містами, засновану на самоорганізації громадян і сучасних технологіях.

«Вільне місто - це місто, долю якого визначають городяни. Вільні люди, у яких є воля та здатність самостійно будувати своє майбутнє і майбутнє міста. У такому місті немає влади в її нинішньому розумінні, а є управлінці й менеджери, котрих найняли городяни для обслуговування своїх інтересів», - заявив Корбан.

Він також повідомив, що до ініціативи «Країна вільних міст» можуть приєднатися всі політичні діячі та політсили, окрім «Опозиційного блоку», який «є п'ятою колоною Кремля».

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Ярема ГАЛАЙДА

Уроки Пунічних воєн

Друга Пунічна війна. Ганібал розбив римлян при Требії та Тразименському озері. У цих битвах він вирізав майже 60 000(!!!) римлян та їхніх союзників.А потім нова перемога канфагенян: Канни! За 6 (!!!)...
Тимур Желдак

Про кризу виконавців

Якщо БорисФілатич © як називають його деякі опоненти не стане міським головою вдруге, я точно можу сказати, хто в цьому винен. Я не знаю, це «проіскі врагов» чи звичайне нехлюйство, а...
Максим Мірошниченко

Термінатор з Холодного Яру

Якби ми мали якийсь свій Голівуд, то ми б зняли супермегашпіонську драму про ось цього чоловіка. Юрій Горліс-"Горський". Почав служити в українському війську у 1918-го року, долучившись до антигетьман...
Ледь не щодня, читаючи в стрічці новини про ДТП за участю громадського транспорту, я вкотре впевнююся: корупція вбиває! У середньому щодня в автокатастрофах гинуть 16 людей і близько 90 травмуються. Д...