App Store Google Play

УКРОП заснував громадянську ініціативу «Країна вільних міст»

15.10.2015 18:06
УКРОП заснував громадянську ініціативу «Країна вільних міст»
Представники громад українських міст об'єднались у громадянський незалежний рух «Країна вільних міст», яке ставить за мету кардинальну зміну системи управління містами, законодавства, яке регулює взаємини міст і центральної влади, а також практики прийняття рішень органами місцевого самоврядування. На установчих зборах руху сьогодні в Києві близько 20 голів міських організацій партії УКРОП і кандидатів у мери, а також представники громадських організацій та ініціатив підписали Хартію вільних міст.

«Наша мета - реальне самоврядування. Наша точка опори - самоорганізація. Наша сила - в спиранні на міські ініціативи, стратегічне бачення майбутнього. Наше завдання - підпорядкувати собі владу, інфраструктури управління та обслуговування міста. Ми розуміємо, що поодинці жодне місто не забезпечить змін у країні. Стати вільними громадянами вільних міст ми можемо тільки разом. Саме тому ми закликаємо всі міські громади, всіх вільних громадян України долучитися до нашого руху. Об'єднавши зусилля, ми зробимо Україну країною вільних міст», - йдеться в програмі руху, оприлюдненій на з'їзді в четвер у Києві.

У програмі громадянської ініціативи «Країна вільних міст» зазначається, що для вирішення цих питань представники регіонів намагатимуться розширити демократичні процедури управління містами, а також зробити міста головним ресурсом змін у країні.

Лідер УКРОПу Геннадій Корбан у вітальному слові підкреслив, що сьогодні долю міст визначають не городяни, а залежні від центральної влади чиновники.

Він повідомив, що для зміни ситуації у місцевому самоврядуванні необхідно вирішити три ключових завдання: забезпечити правову суб'єктність міст, «тобто право відстоювати свої інтереси у взаєминах з центральними та регіональними органами влади в судовому порядку, а не шляхом непрозорих «договірняків», як це робиться зараз»; забезпечити одноканальну систему формування бюджету країни, «тобто міста повинні відраховувати в центр визначений прозорою процедурою обсяг коштів, а решту залишати собі, не випрошуючи потім свої гроші у центру», а також необхідно побудувати нову систему управління містами, засновану на самоорганізації громадян і сучасних технологіях.

«Вільне місто - це місто, долю якого визначають городяни. Вільні люди, у яких є воля та здатність самостійно будувати своє майбутнє і майбутнє міста. У такому місті немає влади в її нинішньому розумінні, а є управлінці й менеджери, котрих найняли городяни для обслуговування своїх інтересів», - заявив Корбан.

Він також повідомив, що до ініціативи «Країна вільних міст» можуть приєднатися всі політичні діячі та політсили, окрім «Опозиційного блоку», який «є п'ятою колоною Кремля».

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Марія СОЛОМОНОВА

Рейдер из кремля

Чтобы картина о рейдерстве не только в Днепре, но и во всей Украине, была завершенной, её следует дополнить весьма немаловажным фактом, который дамокловым мечом завис над каждым украинцем, небезразлич...
92-роки тому Катеринослав перейменували у Дніпропетровськ. Звісно, не було ніяких референдумів/громадських слухань/можливості подати альтернативну петицію.Теоретично і зараз у місті живуть люди, які н...
Юрій Фоменко

Божі пензлики

У Бога є велика стара торба. Наскільки стара, що геть зношена і в латках. А у тій торбі: гачки, пензлі, гребінці, веретена, сита, сопілочки, граматки, вуздечки, тронки…   І ходить він з то...
Багато чую останнім часом про геройство, мотивованість та крутість, як необхідні якості для солдата. Скажу чесно: фігня це все, як на мене.Герої затикають подвигами чужі або ж свої помилки.Найкраще пр...