App Store Google Play

Першою в Україні соцпослуги онлайн запустила Дніпропетровщина

15.10.2015 18:39
Першою в Україні соцпослуги онлайн запустила Дніпропетровщина
17 соціальних послуг у Дніпропетровській області відтепер можна отримати в режимі онлайн - оформити субсидію, допомогу дітям-сиротам, малозабезпеченим, при народженні дитини і т.д. Область - єдина в Україні, жителі якої можуть отримати соцпослуги, не виходячи з дому. Про це під час прес-конференції розповіли директор департаменту соціального захисту населення ОДА Вікторія Крупська та радник голови ОДА Дмитро Дубілет.

Зазвичай, щоб отримати довідку або державну допомогу потрібно мінімум двічі відвідати управління соцзахисту. Наплив людей створює чергу, документи обробляються поволі - так було раніше. Тепер для жителів Дніпропетровщини все змінилося. Ніяких черг і виснажливих походів в управління соцзахисту. Усі довідки та послуги можна замовити в режимі онлайн.

«17 основних соціальних послуг відтепер жителі Дніпропетровщини можуть замовити на iGov. Це і субсидії, і виплати при народженні дитини. Серед нових послуг - допомога малозабезпеченим, одиноким матерям, опікунам дітей-інвалідів та сиріт», - зазначила Вікторія Крупська.

Електронний формат істотно прискорив час обробки документів. Тепер працівникам соцзахисту достатньо лише скопіювати заявку. На це йде до 5 хвилин, а не півгодини як раніше.

«Впроваджуючи електронні послуги, ми, в першу чергу, думаємо про людей і інспекторів. Ми економимо час і прискорюємо оформлення послуг», - зазначив на прес-конференції представник Міністерства соціальної політики Валерій Бакал.

Він додав, що досвід Дніпропетровщини відтепер почне переймати вся Україна. Найближчим часом соцпослуги в режимі онлайн будуть доступні в Києві, Київській і Черкаській областях, а потім і по всій країні.

«Сьогодні важлива віха в розвитку України, - говорить Дмитро Дубілет. - У країні з'явилося перше міністерство, яке повністю переводить адміністративні послуги в електронний вигляд. Мінсоцполітики переймає досвід Дніпропетровщини та також запускає 17 послуг соцзахисту онлайн. Волонтери, які працювали над цим для Дніпропетровщини, допоможуть і іншим регіонам».

З ініціативи голови області Валентина Резніченко Дніпропетровщина крок за кроком переходить в режим онлайн. На сьогодні доступні в електронному форматі понад півсотні послуг. Вони полегшили життя підприємцям, молодим батькам, пенсіонерам та іншим жителям Дніпропетровщини. Так само легко, в кілька натисків мишкою, держслужбовці переводять свої закупівлі в електронний формат. Всі Prozorro. ІТ-технології поступово стають буденністю для жителів регіону.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Ярема ГАЛАЙДА

Про козаків та блазнів

Блазенська вихватка Кармазіна наробила багато шороху. Новий Гетьман кількох з 700 козацьких «військ» України мало того, що пустишка так ще й грається з усілякими Всєвєлікімі.Можна було б п...
Гурток з попередньою робочою назвою "Юний Дніпровський каратель" після всіх бєзобразій першої половини травня нарешті проводить вихідні на свіжому повітрі.Як завжди - з багатокілометровим переходом, н...
Чим далі від нас віддаляється Майдан, Революція Гідності - тим менше тої самої гідності залишається у спілкуванні не лише політичних опонентів, а й колишніх побратимів, однодумців та соратників. Все м...
Після того, як з Криму було вивезено 200 тисяч чоловік, радянська влада розпочала і "детатаризацію". У три хвилі перейменували більше тисячі міст, містечок та сіл. Так в Криму замість ісконнорускіх на...