App Store Google Play

МВС цілеспрямовано знищує добровольчий рух

14.10.2015 18:45
МВС цілеспрямовано знищує добровольчий рух
14 жовтня, не зважаючи на Свято захисників України, представники «Правого Сектору» та Самооборони м.Павлоград змушені були дати прес-конференцію з приводу арештів своїх побратимів та міліцейського свавілля, яке відбувалося останнього тижня в Павлограді.

«На протязі тижня ми спостерігали події, які свідчать не про якісь окремі випадки переслідування, пов'язані так чи інакше з можливими теоретично кримінальними справами, а саме про спрямовані репресії», - розповідає Ігор Куликовський. - «7 жовтня в м.Павлограді були проведені масові обшуки і масові арешти серед активістів місцевих осередків «Правого Сектору» та «Самооборони». Серед фігурантів також проходили бійці батальйонів «Айдар» та «Дніпро-1». Всі заходи відбувалися за матеріалами справ, відкритих ще навесні 2014р. І півтора року ці справи нікого не бентежили. Все, що сталося тиждень тому, пов'язане з тим, що хлопці почали активно боротися з наркоторгівлею в місті. Те, що відбувається з продажем наркотиків в Павлограді, вже дійшло до абсурду - людей зупиняють посеред вулиць і пропонують «порошок».

«Хлопці намагалися боротись з цим явищем законними методами. Тобто виявляли наркопритони і викликали міліцію для складання протокола і подальших процесуальних дій. Однак склалася парадоксальна ситуація - саме на тих, хто викликав міліцію, потім і були заведені кримінальні справи», - продовжує Ігор Куликовський. - «Несподівано в один день в міліції згадали про ті справи і почалися облави. Тобто замість того, щоб викликати хлопців нормально на допит чи ще що, зранку 7 жовтня їх просто поклали обличчям в асфальт. Люди почали зникати к прямому сенсі слова. Одного з наших побратимів ми не могли знайти дві доби. Всі арешти і обшуки були проведені з повним порушенням всіх процесуальних норм. Навіть дійшло до такого, що понятих привозили з Дніпропетровська, а деякі з них взагалі були родичами слідчих».

«Всі чудово пам'ятають, що разом з Януковичем з країни після Майдану втекли представники правоохоронних органів. Але ж лише «верхівка». Однак середня ланка всього складу МВС залишилась. І вони чудово продовжують своє попереднє життя. В нас є повна інформація навіть за райвідділками - де і який «бізнес» процвітає. Зрозуміло, що ми їм заважаємо своєю присутністю», - зазначає речник ПС.

«Я хочу наголосити, що, навіть не зважаючи на повне порушення всіх процесуальних норм, у слідчих все рівно наразі немає і не було достатніх з точки зору законодавства доказів і причин для затримання і арештів наших побратимів», - додає голова Дніпропетровської обласної організації Правого Сектору Ростислав Винар. - «Коли навесні 2014р. на сході України буяла «руська весна», то представники міських управлінь МВС самі до нас звертались за допомогою, аби захистити будівлі органів влади на місцях від захоплення. А зараз вони ж і ведуть проти нас війну. Тепер хлопці, які добровільно і усвідомлено підставили свої голови під кулі загарбника, виявляються «ворогами». А ось ті, хто мав би дійсно бути затриманий, спокійно пересуваються вільними містами України. Я маю таку інформацію, що дехто з тих кримінальних авторитетів, хто втік після Майдану, повернулися зараз і наново почали свої «темні» справи. Я передав відразу цю інформацію до правоохоронних органів, однак, як видно, ніяких дій щодо цих осіб вчинено не було. Очевидно, державу влаштовує така ситуація. Більш того, вони сьогодні спокійно набирають людей, тренують їх, мабуть що не для добрих справ».
«В нас зараз не політична і не економічна криза. В нас криза морально-етична - тому нема абсолютно ніякої довіри до дій силових структур, до системи влади держави в Україні. Все це призводить до ситуації, коли люди намагаються самі себе захистити. Тому що від міліції та влади захисту годі сподіватися», - додав Ростислав Винар.

«Міліцейське свавілля розпочалося 7 жовтня о 7.30 ранку, коли на очах чотирирічної дитини «спакували» батька. Загалом було проведено 17 обшуків у 12 активістів. Всі вони відбувалися за одним сценарієм - люди в балаклавах та зі зброєю вломлювалися до помешкань. Там вони погрожували членам наших сімей. В основному це були літні люди або дружини з дітьми. 86-річного дідуся довели до передінфарктного стану. Дружину одного з активістів вдарили головою об стіну і тепер в неї струс мозку. Як вже казали, поняті в них були свої. То вони підтверджували будь що. Спочатку в приміщеннях, де не було когось з родини, «знаходили» щось протиправне, а вже потім туди силою заштовхували людину», - розповідає лідер «Самооборони» Сергій Тищенко. - «5 чоловік було просто викрадено. Тобто нас (поодинці) заштовхували до автівки, вивозили в невідомому напрямку. Мене привезли до Дніпропетровська на «Правду,40», де вже потім почали пред'вляти документи і звинувачення. Але найцікавіше, що потім за документами було подано наче я сам добровільно приїхав у місто. Оскільки в місті відбувалося по кілька обшуків одночасно, то вони так «носилися» дорогами, що спричинили аварію, в якій постраждала вагітна жінка.

Наразі в нас є один затриманий - Ярослав Тарасенко, якому обрано запобіжний захід утримання під вартою 2 місяці. Він знаходиться в СІЗО. Але це саме він півтора року створював блок-пости, щоб затримати терористів на шляху до Дніпропетровська, і це він воював з контрабандою.
Найбільший же цинізм ситуації заключається в тому, що слідчі та інші співробітники МВС під час обшуків відверто насміхалися над нами, постійно повторюючи фрази «Ну что, допрыгались, майданутые?», «Повоевали?» Також цікаво, що у них на спорядженні були шеврони з літерами «МГБ». Ми знайшли, що саме такі шеврони використовують в так званих ЛНР-ДНР. І ми хочемо запитати владу - як це розуміти?

Також під час обшуку вони знайшли прапор Правого Сектору і фотографувалися з ним як з трофеєм. Але так поводилися лише бійці «Беркуту» з українським стягом під час Майдану. Тоді вони його ще в багнюку втоптували.

Таким чином проводилися обшуки у нашого побратима Вадима Козорога, який власним коштом і своїми руками відремонтував більше 10 БТР для різних підрозділів ЗСУ. А тепер він виявляється ворогом».«Ми розуміємо, чому обрані саме ці дати для облави. Минулого понеділка Ярослав мав передати повний перелік наркоточок до Управління ОБЕЗ. І саме з цього управління нас приїхали заарештовувати. Ярослав у своїй боротьбі з наркоділками вийшов на обласний рівень. Крім того, він нам розповів, що дружина одного з місцевих павлоградських «бариг» має родинні зв'язки з керівництвом обласного ОБЕЗ. Тому для нас є лише одне пояснення такої масованої атаки на добровольців - Ярослав справді вийшов на серйозних постачальників і ми їм дуже почали заважати», - продовжує свою розповідь Сергій Тищенко. - «Серед затриманих також є 18-річний доброволець, який воював в Пісках. Насправді, герой АТО. Там він ризикував своїм життям. Але тиску «системи» він не зміг витримати. Спочатку молодого хлопця вивезли до лісу і змусили копати собі могилу. Потім привезли додому, він сидів в автівці в кайданках, а в будинку проводили обшук - при тому, обшук був в одній кімнаті, а в іншій знаходилась мама-інвалід, яка не може пересуватись. Таким чином у нього «знайшли» боєприпаси. Але будь-який спеціаліст розуміє, що вони не можуть бути використані самостійно, без підствольника. Тому їхнє зберігання просто не має сенсу. Після того його відвезли до СІЗО, де пред'явили звинувачення. Потім фізично знущались і тиснули на психіку, погрожували відправити на «чорну зону» як працівника МВС. Після того, як хлопець двічі втратив свідомість, він під диктовку записав свідчення, які від нього вимагали слідчі. В цих свідченнях хлопець обмовив мене, Ярослава Тарасенка і ще декількох чоловік. Наразі юнак перебуває в дуже поганому стані в лікарні. На підставі цих свідчень Ярославу інкримінують новий тяжкий злочин.

Також необхідно зазначити, що люди, які подали на нас заяви до правоохоронних органів і на підставі яких нас переслідують, самі є злочинцями з кримінальним минулим. Один з них має 14 судимостей.

Крім того, під час своїх повідомлень до МВС щодо мережі наркоторгівлі Ярослав Тарасенко вказав чітко на конкретну людину. Відразу та людина зникла, а пізніше її знайшли загиблою. Тож маємо факти, що міліція знищує докази своєї протиправної діяльності».

Активісти припускають, що після такої прес-конференції на них та їхніх побратимів буде здійснено новий тиск, але продовжуватимуть боротись всіма доступними законними засобами.

 

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Чим далі від нас віддаляється Майдан, Революція Гідності - тим менше тої самої гідності залишається у спілкуванні не лише політичних опонентів, а й колишніх побратимів, однодумців та соратників. Все м...
Після того, як з Криму було вивезено 200 тисяч чоловік, радянська влада розпочала і "детатаризацію". У три хвилі перейменували більше тисячі міст, містечок та сіл. Так в Криму замість ісконнорускіх на...
Яка перевага у трамвая перед іншим наземним громадським транспортом? Перевага в тім, що трамвай рухається окремою смугою позазагальним транспортним потоком, ну і можливо взимку простіше чистити проїзд...
В мільйонний раз спливає тема доріг у Дніпрі. Не те щоб я хотіла потролити мера, чи вкотре пожалітися. Я навіть не зрадофіл, мені не потрібно вкрутити лампочку у під’їзд чи прибрати гілку з двор...