App Store Google Play

Добровольця залишають за гратами?

07.10.2015 14:24
Добровольця залишають за гратами?
7 жовтня в Дніпропетровському апеляційному суді було розглянуто справу військовослужбовця колишньої 51-ї ОМБР, а нині полку «Азов» Володимира Безносюка. Адвокатську підтримку солдата здійснюють фахівці Правозахисної групи «СІЧ».

Добровольця звинуватили у вчиненні злочинів, які кваліфікуються Кримінальним Кодексом України як злісне хуліганство та демонстрація неповаги до суспільства, та судом першої інстанції (Петропавлівський районний суд) призначили покарання у вигляді 4 роки позбавлення волі та компенсацію моральної і матеріальної шкоди постраждалим.

Інцидент відбувся 28 червня 2014р. в смт Межова Дніпропетровської області. Він стався між військовими, що виїхали з зони АТО для супроводу техніки на ремонт, і місцевими жителями, які неоднозначно відреагували на появу українських солдат.

В ході інциденту Володимир Безносюк як старший групи змушений був відкрити вогонь для захисту власного життя і життя підлеглих, а також військового майна, за зберігання якого ніс відповідальність згідно Статуту ЗСУ.

Однак військовою прокуратурою його дії були кваліфіковані як зухвала неповага до суспільства та хуліганство. Під час судового розслідування та розгляду справи у суді першої інстанції також було допущено цілий ряд порушень як то неприйняття до уваги низки фактів і доказів, невиклик свідків, було залишено поза увагою наявність у самого обвинуваченого тілесних ушкоджень и т.ін., що призвело до занадто жорсткого покарання. Окрім того, Володимир Безносюк частково визнав свою провину і вибачився перед потерпілими і ще до вироку суду відшкодував матеріальні збитки.
На жаль, військовий прокурор настільки упереджений до добровольців ЗСУ, що подав зустрічну апеляційну вимогу змінити покарання на 7 років ув'язнення, бо «звинувачений недостатньо щиро покаявся».

Апеляційний суд відмовив у позові військової прокуратури, а клопотання захисту задовольнив частково - саме в частині строку покарання воно залишається без змін.

Додаткова інформація - у правозахисників від групи "СІЧ"

Аргументи захисту щодо безпідставності вироку Петропавлівського райсуду і грубих порушень законодавства України під час слідства колегією суддів Апеляційного суду не були прийняті до уваги. Тож держава продовжує війну проти добровольців?

Наразі Володимир Безносюк є військовослужбовцем полку "Азов", з ним підписаний контракт, він є досвіченим снайпером і має велике бажання захищати Україну. Але владі то байдуже. Hoвини Join

Погода, Новости, загрузка...
Максим Мірошниченко

Зневага

Йшов додому пішки. Якийсь херовий та невдалий день видався. Потім вирішив поїхати у трамваї. Так і швидше і людей поруч буде мало. А в мене ж ще є привілей - УБД. Ця фігня робить мені розкішну насправ...
Водитель-наркоман на нелегальном маршруте. В 10:00 утра.Отвратительней всего в этой ситуации то, что этот маршрут работает уже полтора года. Получил от полиции десятки протоколов, несколько водителей...
Максим Мірошниченко

Нащадки слави Січових Стрільців

Дзвонить пан Юрій Фоменко, каже шо поки одні петлюрівці-дезертири сплять або чубляться в інтернеті, інші петлюрівці саджають на Соборній площі ялівець (можжевєльнік) біля пам'ятного хреста воякам...
Максим Мірошниченко

Моя країна

Взагалі знаєте, президент моєї країни - це президент закинутої на заднє подвір'я історії країни, яку хочуть розколоти та розвалити. Значній масі населення якої на це начхати. Суди якої виправдовують р...