App Store Google Play

Добровольця залишають за гратами?

07.10.2015 14:24
Добровольця залишають за гратами?
7 жовтня в Дніпропетровському апеляційному суді було розглянуто справу військовослужбовця колишньої 51-ї ОМБР, а нині полку «Азов» Володимира Безносюка. Адвокатську підтримку солдата здійснюють фахівці Правозахисної групи «СІЧ».

Добровольця звинуватили у вчиненні злочинів, які кваліфікуються Кримінальним Кодексом України як злісне хуліганство та демонстрація неповаги до суспільства, та судом першої інстанції (Петропавлівський районний суд) призначили покарання у вигляді 4 роки позбавлення волі та компенсацію моральної і матеріальної шкоди постраждалим.

Інцидент відбувся 28 червня 2014р. в смт Межова Дніпропетровської області. Він стався між військовими, що виїхали з зони АТО для супроводу техніки на ремонт, і місцевими жителями, які неоднозначно відреагували на появу українських солдат.

В ході інциденту Володимир Безносюк як старший групи змушений був відкрити вогонь для захисту власного життя і життя підлеглих, а також військового майна, за зберігання якого ніс відповідальність згідно Статуту ЗСУ.

Однак військовою прокуратурою його дії були кваліфіковані як зухвала неповага до суспільства та хуліганство. Під час судового розслідування та розгляду справи у суді першої інстанції також було допущено цілий ряд порушень як то неприйняття до уваги низки фактів і доказів, невиклик свідків, було залишено поза увагою наявність у самого обвинуваченого тілесних ушкоджень и т.ін., що призвело до занадто жорсткого покарання. Окрім того, Володимир Безносюк частково визнав свою провину і вибачився перед потерпілими і ще до вироку суду відшкодував матеріальні збитки.
На жаль, військовий прокурор настільки упереджений до добровольців ЗСУ, що подав зустрічну апеляційну вимогу змінити покарання на 7 років ув'язнення, бо «звинувачений недостатньо щиро покаявся».

Апеляційний суд відмовив у позові військової прокуратури, а клопотання захисту задовольнив частково - саме в частині строку покарання воно залишається без змін.

Додаткова інформація - у правозахисників від групи "СІЧ"

Аргументи захисту щодо безпідставності вироку Петропавлівського райсуду і грубих порушень законодавства України під час слідства колегією суддів Апеляційного суду не були прийняті до уваги. Тож держава продовжує війну проти добровольців?

Наразі Володимир Безносюк є військовослужбовцем полку "Азов", з ним підписаний контракт, він є досвіченим снайпером і має велике бажання захищати Україну. Але владі то байдуже. 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Так заведено, що у дошкільному та шкільному віці дитини батьки вигадують додаткові заняття своєму нащадку і відводять на всілякі секції. Одразу після народження, зазвичай протягом року відбувається ці...
Максим Мірошниченко

Побачити все на власні очі

21-го листопада я дуже відносно цікавився студентським Майданом. До 30 листопада. І не підтримував дії радикальних груп на Грушевського. Поки сам не вирішив побачити усе на власні очі.Зараз я не підтр...
Ярема ГАЛАЙДА

Уроки Пунічних воєн

Друга Пунічна війна. Ганібал розбив римлян при Требії та Тразименському озері. У цих битвах він вирізав майже 60 000(!!!) римлян та їхніх союзників.А потім нова перемога канфагенян: Канни! За 6 (!!!)...
Тимур Желдак

Про кризу виконавців

Якщо БорисФілатич © як називають його деякі опоненти не стане міським головою вдруге, я точно можу сказати, хто в цьому винен. Я не знаю, це «проіскі врагов» чи звичайне нехлюйство, а...