App Store Google Play

У Дніпропетровську правоохоронці викрили злочинну схему чорних ріелторів

06.10.2015 13:53
У Дніпропетровську правоохоронці викрили злочинну схему чорних ріелторів
Протягом 2015 року слідчими відділами ГУМВС України в Дніпропетровській області було внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочато досудове розслідування за 16 фактам щодо незаконних дій з нерухомим майном, в яких фігурували ріелтори та агентства нерухомості (за статтями 190, 358 Кримінального кодексу України).

Покарання за вказані категорії злочинів передбачені у вигляді штрафу від 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян до позбавлення волі на строк від 5 до 12 років з конфіскацією майна.

Одним з яскравих прикладів діяльності злочинного угрупування є організований незаконний продаж квартир, що належали територіальній громаді м. Дніпропетровська. Існування злочинної схеми було викрито та припинено співробітниками дніпропетровської міліції. Так, троє осіб вступили у злочинну змову та шляхом підробки документів про володіння нерухомістю реалізовували квартири, які знаходились у комунальній власності. Таким чином було реалізовано 4 помешкання. Зараз на майно накладено арешт. У травні 2015 року діяльність злочинної групи було припинено, справу з обвинувальним актом направлено до суду.

Для застереження громадян від шахраїв необхідно навести основні приклади шахрайських схем у сфері купівлі-продажу та оренди нерухомості.

До основних «хитрощів», до яких вдаються ріелтори, щоб обдурити сумлінних покупців і продавців належать наступні механізми. По-перше, це розміщення «липових» оголошень. На сайтах або в газетах розміщуються оголошення про продаж неіснуючих квартир, які за всіма параметрами схожі з квартирами, які дійсно виставлено на продаж. Тільки от ціна «підставних» квартир в три рази нижче, ніж ціна на існуючі. За повідомленням експертів сьогодні близько 70% оголошень про продаж нерухомості - «липа». Ще кілька років тому цей показник становив 50%. Великі агентства нерухомості виділяють для таких квартир окремий номер телефону або тримають у штаті менеджера, який займається переорієнтацією потенційних покупців на «реальні» квартири.

Така уловка практикується для залучення уваги покупців і створення видимості ажіотажу на купівлю тієї чи іншої квартири, що в підсумку призводить до зниження вартості на «реальні» квартири. Наприклад, ріелтор показує продавцю «липові» оголошення, запевняючи його в тому, що точно така ж квартира, як у нього виставлена на продаж в сусідньому районі, проте її ціна нижче виставленої на 10-15 тисяч доларів. Продавець, вірячи ріелтору, знижує ціну на квартиру. Ріелтор в свою чергу швидко знаходить на неї покупця, одержуючи комісію з обох: з продавця за те, що швидко знайшов клієнта, покупця за те, що швидко знайшов квартиру. Уникнути такої ситуації можливо, якщо продавець сам буде подзвонювати схожі об'єкти, а покупець, набравшись терпіння, буде шукати «реальні» квартири.

Ще одним поширеним прийомом ріелторів є багаторазова комісія. Припустимо, продавець і покупець в основному договорі, є сторонами ще і в суміжному договорі (коли продають одну квартиру для того, щоб купити іншу). У цьому випадку ріелтор бере комісію з обох сторін за обидві угоди, тобто фактично він має чотири комісійних платежу. Беручи до уваги той факт, що з однієї угоди ріелтор отримує 3-5%, то загальний «дохід» у такому випадку становить 12-15%. Щоб уникнути подібної ситуації краще купувати квартиру на первинному ринку, так як комісію ріелтору в цьому випадку платить сам забудовник. Якщо ж квартира купується на вторинному ринку, то в договорі потрібно прописувати конкретну суму винагороди ріелтора.

Досить поширеним явищем сьогодні є підставні покупці. До продавця разом з ріелтором приходять потенційні покупці, які дивляться квартиру і прицінюються, а потім безслідно зникають. Ріелтор пояснює це тим, що ціна на квартиру занадто висока і її потрібно знижувати. Також ріелтор може запропонувати продавцю підписати з ним ексклюзивний договір на роботу з покупцями. У разі підписання такого договору у продавця виявляються зв'язані руки. Виходячи з цього, не за яких обставин не варто підписувати такий договір.

Іноді трапляється так, що брокер, який працює від імені відомогоріелтерського агента, насправді виявляється звичайним самозванцем. У нього в наявності є візитка цього агентства і бланк договору, в якому прописано, що в разі виникнення будь-яких проблем з продажем квартири,ріелтерська фірма відповідальності не несе. Договір з продавцем (покупцем) у такому випадку в основному підписується вдома, в машині або зовсім на вулиці. Щоб уникнути подібного обману договір потрібно підписувати зріелторським агентством, а не з ріелтором. І робити це потрібно в офісі.

Бувають випадки, коли ріелтор пропонує взяти на себе всі «турботи» пов'язані з підготовкою необхідних документів при продажу квартири. В результаті такої «допомоги» квартира може виявитися закладеної, зданої в оренду або просто проданої. Тому краще, якщо підготовкою документів продавець буде займатися самостійно.Hoвини Join

Погода, Новости, загрузка...
Анастасія ГОРЯЧА

До людей, як до худоби

Якось Яніка Мерило стрімила з СВ потяга, здається, Київ-Львів... Вона казала про реформи, які таки відбуваються в нашій країні, демонструючи новеньку плазму у люксовому вагоні. Довелось якось і мені п...
Юрій Фоменко

Земля країни Герр

1970 рік. Наше місто розросталось на лівому березі. Вже вийшло за межі Мануйлівки і розбудовувалось у плавнях і на пісках.  З появою нових будівель виникало питання закладки зелених зон. А для зе...
Год назад прошёл тендер на создание концепции развития транспортной сети Днепра и всё мои прогнозы по этому документу сбылись:1) Вероятней всего расчитана она будет на 4-5 лет(как раз под сроки реализ...
Дмитро Томчук

В ожидании "халявы"

Есть у меня знакомый народный депутат из Днепра. До того, как стать нардепом, он был бизнесменом. Человек небедный. И , как многие люди этого круга, привыкший считать деньги до копейки. Это старая бух...