App Store Google Play

Борис Філатов передав у музей «Хреста» унікальні експонати

05.10.2015 18:31
Борис Філатов передав у музей «Хреста» унікальні експонати
Завдяки Борису Філатову під Дніпропетровськом на козацькому хуторі Галушківка вже кілька років функціонує унікальний музей «Хреста». За словами директора музею - відомого археолога, історика Віктора Векленко, якби не допомога Бориса Філатова, цього музею б не було.

«Я оббивав пороги кабінетів міських та обласних чиновників з пропозицією передати свої колекції в музей, який мав бути створений в місті. Але ідея моя не знайшла відгуку», - розповів директор музею «Хреста».

Він розповів, що в 2013 році познайомився з засновником хутора Галушківка Володимиром Виборним, який і запропонував організувати музей на території хутора.

«Величезну допомогу в організації музею надав Борис Філатов. Ще на моменті підготовки до створення музею він подарував кілька дорогих і цінних предметів. Зараз вони знаходяться в експозиції. Також Борис Філатов допоміг мені з оформленням експозиції та організацією міні-виставки, яка нещодавно проходила в історичному музеї в рамках музейного фестивалю», - повідомив Віктор Векленко. Сьогодні в експозиції музею знаходиться 2300 експонатів.
Найстародавнішому з них близько 1500 років. Не так давно в музеї завдяки лідеру політичної партії «УКРОП» з'явилося ще кілька унікальних експонатів. Це керамічна ікона, виготовлена за часів ВВВ і прикраса дитячої кімнати - хрест і янголята. Один предмет з Київщини, інший - з Рівненщини.

«Борис Філатов робить для музею дуже багато чого. Я дуже вдячний йому за несподіваний подарунок. Це здійснення мрії. Борис Альбертович подарував його на відкритті виставки, присвяченої Борису і Глібу. Це хрест з кістки, який знайдений в Керчі. Предмет датується 6 - 8 століттям. Йому практично півтори тисячі років! Хрест дуже красивий і оригінальний», - додав Віктор Векленко.

За його словами Борис Філатов також допоміг ученому у виданні книги про натільні хрести, яку пан Векленко написав у 2010 році. Тоді він обходив безліч кабінетів міських чиновників, з проханням допомогти у виданні книги. Але скрізь отримував байдужу відмову.

«Тоді я звернувся до Бориса Філатову і попросив допомогти мені видати книгу. Він допоміг. Це єдина в Україні книга, яка об'єднує тему натільних хрестів і пам'ятників, а також те, як це відбувалося. І я йому за це дуже вдячний, - пояснив відомий історик.

Сам Борис Філатов сприймає свою допомогу, як належне. Він упевнений, що сьогодні вкрай необхідно підтримувати і розвивати музеї, науку, культуру в Дніпропетровську.

«Ми повинні пам'ятати своє коріння і пишатися ними. На жаль, міська влада сьогодні не розуміє, що без минулого у нас не буде майбутнього. Ми будемо виправляти такий підхід, тому що повинні пишатися нашим містом, його історією, цінностями й унікальними людьми», - розповів Борис Філатов

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Вчора на собі відчув усіемоції які виникають у водія при заносі тролейбуса. Одразу зрозумів, чому на екзаменах і заліках буквально в кожному білеті є питання про дії при заносі. Одразу все згадав і ро...
Підбиваючи підсумки святкування Нового року постає питання, невже тисячі українців ще не знають, що йде війна? Чи вони вирішили, що вона вже закінчилася? Чи це просто недалекість і нерозуміння якої шк...
Ось надумав ділитися зі своїми френдами та читачами інформацією щодо деяких особливостей контактної мережі дніпровського електротранспорту. На перший погляд ця тема здається нудною та нецікавою. Але н...
Є такий розпрекрасний документ. Називається «Загальна декларація прав людини». Прийнятий цей документ Генеральною Асамблеєю ООН 10 грудня 1948 року і з того часу не редагувався та не випра...