App Store Google Play

Борис Філатов передав у музей «Хреста» унікальні експонати

05.10.2015 18:31
Борис Філатов передав у музей «Хреста» унікальні експонати
Завдяки Борису Філатову під Дніпропетровськом на козацькому хуторі Галушківка вже кілька років функціонує унікальний музей «Хреста». За словами директора музею - відомого археолога, історика Віктора Векленко, якби не допомога Бориса Філатова, цього музею б не було.

«Я оббивав пороги кабінетів міських та обласних чиновників з пропозицією передати свої колекції в музей, який мав бути створений в місті. Але ідея моя не знайшла відгуку», - розповів директор музею «Хреста».

Він розповів, що в 2013 році познайомився з засновником хутора Галушківка Володимиром Виборним, який і запропонував організувати музей на території хутора.

«Величезну допомогу в організації музею надав Борис Філатов. Ще на моменті підготовки до створення музею він подарував кілька дорогих і цінних предметів. Зараз вони знаходяться в експозиції. Також Борис Філатов допоміг мені з оформленням експозиції та організацією міні-виставки, яка нещодавно проходила в історичному музеї в рамках музейного фестивалю», - повідомив Віктор Векленко. Сьогодні в експозиції музею знаходиться 2300 експонатів.
Найстародавнішому з них близько 1500 років. Не так давно в музеї завдяки лідеру політичної партії «УКРОП» з'явилося ще кілька унікальних експонатів. Це керамічна ікона, виготовлена за часів ВВВ і прикраса дитячої кімнати - хрест і янголята. Один предмет з Київщини, інший - з Рівненщини.

«Борис Філатов робить для музею дуже багато чого. Я дуже вдячний йому за несподіваний подарунок. Це здійснення мрії. Борис Альбертович подарував його на відкритті виставки, присвяченої Борису і Глібу. Це хрест з кістки, який знайдений в Керчі. Предмет датується 6 - 8 століттям. Йому практично півтори тисячі років! Хрест дуже красивий і оригінальний», - додав Віктор Векленко.

За його словами Борис Філатов також допоміг ученому у виданні книги про натільні хрести, яку пан Векленко написав у 2010 році. Тоді він обходив безліч кабінетів міських чиновників, з проханням допомогти у виданні книги. Але скрізь отримував байдужу відмову.

«Тоді я звернувся до Бориса Філатову і попросив допомогти мені видати книгу. Він допоміг. Це єдина в Україні книга, яка об'єднує тему натільних хрестів і пам'ятників, а також те, як це відбувалося. І я йому за це дуже вдячний, - пояснив відомий історик.

Сам Борис Філатов сприймає свою допомогу, як належне. Він упевнений, що сьогодні вкрай необхідно підтримувати і розвивати музеї, науку, культуру в Дніпропетровську.

«Ми повинні пам'ятати своє коріння і пишатися ними. На жаль, міська влада сьогодні не розуміє, що без минулого у нас не буде майбутнього. Ми будемо виправляти такий підхід, тому що повинні пишатися нашим містом, його історією, цінностями й унікальними людьми», - розповів Борис ФілатовHoвини Join

Погода, Новости, загрузка...
Вчера товарищ с гордостью показывал мне подготовленный к покраске кузов его будущей новой игрушки – мерседеса 70-х годов. Главным предметом его гордости было то, что кузов в семидесятых на завод...
Максим Мірошниченко

Зневага

Йшов додому пішки. Якийсь херовий та невдалий день видався. Потім вирішив поїхати у трамваї. Так і швидше і людей поруч буде мало. А в мене ж ще є привілей - УБД. Ця фігня робить мені розкішну насправ...
Водитель-наркоман на нелегальном маршруте. В 10:00 утра.Отвратительней всего в этой ситуации то, что этот маршрут работает уже полтора года. Получил от полиции десятки протоколов, несколько водителей...
Максим Мірошниченко

Нащадки слави Січових Стрільців

Дзвонить пан Юрій Фоменко, каже шо поки одні петлюрівці-дезертири сплять або чубляться в інтернеті, інші петлюрівці саджають на Соборній площі ялівець (можжевєльнік) біля пам'ятного хреста воякам...