App Store Google Play

У Дніпропетровську відбувся фестиваль козацької звитяги

04.10.2015 09:51
У Дніпропетровську відбувся фестиваль козацької звитяги
У Дніпропетровську 3 жовтня відбувся фольклорно-етнографічний козацький фестиваль «Самарська Покрова-2015», присвячений Дню українського козацтва. Дійство відбулося на залишках Богородицької фортеці, у селищі Шевченковому, що в межах міста.

Фестиваль проводили активісти козацьких організацій регіону, члени самооборони, воїни АТО. Наказним отаманом «Самарської Покрови» на козацькому колі обрали бійця полку «Дніпро-1», який нещодавно повернувся додому із зони АТО.

Традиційно в програмі фестивалю - пізнавальні, розважальні та культурно-мистецькі заходи: виступи творчих колективів, ярмарок майстрів народної творчості, дегустація українських народних страв та напоїв тощо.

Уперше цього року організатори багато уваги приділяють військово-спортивній складовій - козацькому вишколу, змаганням у силі та спритності, у яких беруть участь дорослі й діти.

На галявині просто неба відбулися показові виступи з традиційних козацьких бойових мистецтв, майстер-класи з володіння козацькою зброєю, вивчення азів самозахисту для дітей та жінок, змагання лучників, метальників списів та корчів, поєдинки «лава на лаву» тощо.

У межах фестивалю працювала виставка козацької зброї, а також міні-експозиція археологічних знахідок, зроблених науковцями Дніпропетровського національного університету імені Олеся Гончара на залишках Богородицької фортеці.

За словами одного з організаторів заходу, координатора «Самооборони Майдану» в Дніпропетровській області Владислава Ладигіна, фестиваль організовують уже восьмий рік поспіль, однак цього року його проводили дещо раніше через погоду.

radiosvoboda.org

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Антон МОРОЗ

Синьо-жовта УРСР

За майже 30 років своєї юридичної незалежності Україна й досі не може зруйнувати радянський фундамент, на якому вона продовжує свої потуги стати прогресивною державою. Це стосується як і державних апа...
Юрій Фоменко

Йому було 33...

1983 рік. Хто знав тоді на Курганськім автозаводі, яка буде біографія їх чергового автобуса, виїхавшого з конвеєра на подвір’я підприємства? Хто знав? В степах понад Дніпром возив дітей у школу,...
Сьогодні за сприяння обласної ради мала можливість на власні очити побачити життя в місцях, куди навряд чи б попала не по роботі. Разом з кількома колегами навідували Зеленодольську ОТГ. Місто Зе...
Всі 100% совкових свят жодним чином не прив‘язані до народних традицій чи релігійної обрядовості, не мають жодного коріння в Україні.ВСІ 100% совкових свят - є чиста політика, абсолютний прояв б...