App Store Google Play

У Дніпропетровську відбувся фестиваль козацької звитяги

04.10.2015 09:51
У Дніпропетровську відбувся фестиваль козацької звитяги
У Дніпропетровську 3 жовтня відбувся фольклорно-етнографічний козацький фестиваль «Самарська Покрова-2015», присвячений Дню українського козацтва. Дійство відбулося на залишках Богородицької фортеці, у селищі Шевченковому, що в межах міста.

Фестиваль проводили активісти козацьких організацій регіону, члени самооборони, воїни АТО. Наказним отаманом «Самарської Покрови» на козацькому колі обрали бійця полку «Дніпро-1», який нещодавно повернувся додому із зони АТО.

Традиційно в програмі фестивалю - пізнавальні, розважальні та культурно-мистецькі заходи: виступи творчих колективів, ярмарок майстрів народної творчості, дегустація українських народних страв та напоїв тощо.

Уперше цього року організатори багато уваги приділяють військово-спортивній складовій - козацькому вишколу, змаганням у силі та спритності, у яких беруть участь дорослі й діти.

На галявині просто неба відбулися показові виступи з традиційних козацьких бойових мистецтв, майстер-класи з володіння козацькою зброєю, вивчення азів самозахисту для дітей та жінок, змагання лучників, метальників списів та корчів, поєдинки «лава на лаву» тощо.

У межах фестивалю працювала виставка козацької зброї, а також міні-експозиція археологічних знахідок, зроблених науковцями Дніпропетровського національного університету імені Олеся Гончара на залишках Богородицької фортеці.

За словами одного з організаторів заходу, координатора «Самооборони Майдану» в Дніпропетровській області Владислава Ладигіна, фестиваль організовують уже восьмий рік поспіль, однак цього року його проводили дещо раніше через погоду.

radiosvoboda.orgHoвини Join

Погода, Новости, загрузка...
Максим Мірошниченко

Нащадки слави Січових Стрільців

Дзвонить пан Юрій Фоменко, каже шо поки одні петлюрівці-дезертири сплять або чубляться в інтернеті, інші петлюрівці саджають на Соборній площі ялівець (можжевєльнік) біля пам'ятного хреста воякам...
Максим Мірошниченко

Моя країна

Взагалі знаєте, президент моєї країни - це президент закинутої на заднє подвір'я історії країни, яку хочуть розколоти та розвалити. Значній масі населення якої на це начхати. Суди якої виправдовують р...
Анастасія ГОРЯЧА

До людей, як до худоби

Якось Яніка Мерило стрімила з СВ потяга, здається, Київ-Львів... Вона казала про реформи, які таки відбуваються в нашій країні, демонструючи новеньку плазму у люксовому вагоні. Довелось якось і мені п...
Юрій Фоменко

Земля країни Герр

1970 рік. Наше місто розросталось на лівому березі. Вже вийшло за межі Мануйлівки і розбудовувалось у плавнях і на пісках.  З появою нових будівель виникало питання закладки зелених зон. А для зе...