App Store Google Play

ОЗГ заволоділа коштами державного банку України на суму 3,7 млн грн

02.10.2015 09:58
ОЗГ заволоділа коштами державного банку України на суму 3,7 млн грн
У період з 2006 по 2008 рік зловмисники неправомірно оформили 22 кредитні справи.

Співробітниками Управління протидії злочинності у сфері економіки в Дніпропетровській області викрито корупційну схему з незаконного заволодіння державними коштами, одного з філіалів державного банку України у Дніпропетровській області, шляхом оформлення та отримання кредитів на підставних осіб.

Вказана схема була створена організованою злочинною групою з корупційними зв'язками, організатором якої є керівник одного з філіалів державного банку. До групи також входили головний економіст з кредитування банку та приватний підприємець.
В ході досудового розслідування встановлено, що організатор з метою заволодіння чужим майном, розподіливши між всіма учасниками злочинної групи ролі, надавала вказівки підлеглим оформлювати кредитні договори на отримання готівкових грошових коштів без участі позичальників. В свою чергу приватний підприємець, згідно домовленості з організатором, надавала економісту копії документів громадян України, які були отримані шахрайським шляхом, при цьому вищезазначені копії документів не перевірялись.

Таким чином, керуюча відділенням банку, зловживаючи своїм службовим становищем, діючи за попередньою змовою зі співучасниками групи у період з 2006 по 2008 рік неправомірно оформили 22 кредитні справи, за якими останніми було отримано та присвоєно державні кошти на загальну суму більше 3 мільйонів 700 тисяч гривень.

За даним фактом відкрито кримінальне провадження за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 4 та ч.5 ст.191(привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем), ч.1 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем), та ч.3 ст. 190 (шахрайство) Кримінального кодексу України.
Відповідальність за зайняття такого роду діяльністю передбачає покарання у вигляді позбавленням волі на строк від семи до дванадцяти років.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Електротранспорт у Дніпрі та й по всій України є збитковими. Окрім низьких тарифів на перевезення та чималої кількість пільговиків, однією з найбільших проблем, яка робить перевезення н...
19 січня у свято Водохреща щороку традиційно сотні дніпрян йдуть пірнати у ополонку, чи просто забігати у крижану воду, якщо вже так склалися погодні умови. Не виключенням став і 2018 рік. Вважається,...
Мав за три останні дні кілька телефонних бесід . Скажімо так: напружених. З матюками, взаємними посилами куди подалі, незрозумілими звинуваченнями, дивними вимогами та претензіями. Де у кого навіть ви...
Вчора на собі відчув усіемоції які виникають у водія при заносі тролейбуса. Одразу зрозумів, чому на екзаменах і заліках буквально в кожному білеті є питання про дії при заносі. Одразу все згадав і ро...