App Store Google Play

У Дніпропетровську відкрито Центр для дітей-аутистів

08.09.2015 13:51
У Дніпропетровську відкрито Центр для дітей-аутистів
8 вересня у Дніпропетровську відкрито 2 відділення Центру соціальної адаптації дітей з аутизмом. Воно знаходиться за адресою пр.Гагаріна, 169.

«Ідея і мета Центру - розвиток та соціальна адаптація дітей, хворих на аутизм», - розповідає керівник Лідія Фролова. - «Держава допомогла нам приміщенням. Звісно ж за формальною логікою, держава мала не нам допомагати, а повністю виконувати функції з підтримки таких дітей. Але по совісті, навіть за те, що нам надали приміщення, - ми дуже вдячні. Потім меценати нам допомогли зібрати кошти на ремонт і знайти будівельників, які всі капітальні роботи виконали всього лише за 100 тис. грн. Ви ж розумієте, що в нинішній ситуації це майже безкоштовно».

Ідейний натхненник і керівник проекту - архітектор бюро «Арколон-5» Андрій Протасеня, тож вимоги до підрядників та якості робіт були найвищими. Також Андрій допомагає із залученням коштів, вирішенням інших побутових питань.

«На жаль, ми маємо займатись проблемою дітей з особливими потребами, - небайдужі громадяни. Держава не створює цільових програм з однієї банальної причини - немає статистики. Тобто на всю область у нас зафіксовано лише 280 випадків хвороби. З такими показниками вважається, що «немає статистики - немає проблеми». Але насправді проблема дуже велика, і кількість захворювань в рази більша. Причина в тому, що батьки відмовляються визнавати наявність ознак хвороби у своєї дитини. Вони всіляко ховаються за відмовками, уникають зустрічі зі спеціалістами. Отже, до держави в цьому випадку питань нема», - продовжує Л.Фролова.

Центр існує за рахунок внесків та пожертви меценатів. Цього фінансування недостатньо для повноцінного функціонування Центру. Наприклад, дітей можливо залишити лише до 15-ї години і не кожного дня. Загалом в обох відділеннях Центру реабілітується близько 50 дітей, а працює 15 спеціалістів. На кожного вихователя не може бути більше 2-3 підопічних одночасно. Для кожної дитини тут розроблюють виключно індивідуальну програму соціальної адаптації - адже і особливості розвитку і потреб у кожного з них індивідуальні.

Ми помітили, що серед вихованців - самі лише хлопчики.
«Так, це саме хвороба, яка переважно зустрічається у хлопців. За весь час у нас спостерігалось лише 4 дівчинки. Ось такі особливості, на жаль», - підтвердила психолог-терапіст Ольга.

Нагадуємо, що наступного року у Дніпропетровську також заплановане відкриття першого в Україні соціального селища для дітей зі спектром аутизму.

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Юрій Фоменко

Птаха війни

Птаха війни. Вона над моєю хатою в Діброві літає на схід і повертається на Кодак.    В уяві, замість звуку її двигуна я чую стогін поранених, голоси лікарів і тиху молитву піл...
 Не дивлячись на певний застій українського кінематографу в “нульових” роках, сьогодні чи не щотижня на екрани кінотеатрів виходять нові вітчизняні стрічки, які без сумніву виводять н...
Марія СОЛОМОНОВА

Чергове шкільне отруєння

Дніпро. Чергове шкільне отруєння. І з вчорашнього дня жодного коментарію з боку відповідного департаменту міськради.Минулого разу, коли було масове отруєння дітей 62-ї школи, мер міста принаймні напри...
У місті Кривий Ріг працює 7 центрів первинної медико-санітарної допомоги яким підпорядковані 39 амбулаторій. На першу ланку медицини у місті за перше півріччя витрачено більш ніж 90млн. грн.. Вже з ли...