App Store Google Play

У школах Дніпропетровщини створено понад 250 куточків слави бійців АТО

30.06.2015 19:45
У школах Дніпропетровщини створено понад 250 куточків слави бійців АТО

Від початку антитерористичної операції на сході України у навчальних закладах Дніпропетровщини відкрито 52 меморіальні дошки та створено понад 250 куточків слави бійців АТО. Над тим, щоб увічнити пам'ять загиблих бійців і розказати про звитягу тих, хто зараз знаходиться на передовій, працюють школярі, педагоги та волонтери. Про це повідомили в департаменті освіти і науки облдержадміністрації.

«Серед школярів дуже багато маленьких волонтерів. Лише протягом цього року діти передали бійцям понад 35 тисячі різних малюнків і подарунків. Постійно ведеться робота з оновлення музеїв слави бійців АТО. До цього залучають волонтерів, батьків учнів і просто небайдужих мешканців області», - повідомила завідуюча сектором міжшкільної освіти та виховної роботи департаменту освіти і науки ОДА Катерина Федорченко.

Про свою волонтерську діяльність учні розповідають на спеціальних стендах у свої школах.

У дніпропетровській спеціалізованій школі №142 волонтерським стендом опікується дев'ятикласниця Марія Бєлая. Її батько наразі перебуває в зоні АТО.

«Зараз у нашій країні нелегкі часи. І я також хочу бути корисною, хочу допомагати українській армії і залучати до цього своїх друзів і однокласників», - розповідає Марія.

У дніпропетровській школі № 134 куточок слави бійців АТО започаткувала третьокласниця Ірина Примак. Минулого року вона написала листа підтримки українським військовим. Після поранення солдати, яким був адресований лист, опинилися в одному зі шпиталів Дніпропетровська. Бійці попросили місцевих волонтерів розшукати дівчинку. Про історію зустрічі маленької патріотки з захисниками України розповідає один зі стендів експозиції. Інша частина виставки тут присвячена солдатам-батькам школярів. Одинадцятикласник Вадим Григоренко розмістив на стенді історію свого батька - учасника боїв за Краматорськ. Хлопець каже, що у такий спосіб прагне розповісти своїм одноліткам, як насправді проходять будні військових в АТО.

У дніпропетровському центрі художньо-естетичної творчості викладач паперопластики Тетяна Федоришин разом із своїми вихованцями створила унікальну експозицію електронних плакатів про героїзм українських бійців. Виставка під назвою «Хочу додому!» містить 11 плакатів, в основі яких дитячі малюнки.

У творчому гуртку, де викладає Тетяна Федоришин, навчаються 3 маленьких переселенців із зони АТО. Вчителька каже, що саме їхні роботи надихнули на створення виставки. Над оформленням композицій жінка працювала 4 місяці. Після чого авторські роботи були представлені на всеукраїнській виставці у Львові.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Четвертий рік не цікавлюся футболом. Особливо українським. Але і досі чую оце:- Можна програти з честю, а вони...- Як завжди, намагалися утримувати нічию, а в результаті програли...- Вони ж заробляють...
У 280 році до н.е. до Італії вдерся Пірр і розпочав війну з Римом. Він завдав ряд тяжких поразок римлянам і окупував практично всю Південну Італію. Рим опинився у тяжкому становищі. І тут, у 279 році...
Юрій Фоменко

З Днем добровольця!

14 березня День Добровольця.Насправді не так і багато тих, що пішли у перші хвилі на війну. Тоді піхотна рота тримала добрий десяток кілометрів лінії фронта. І щоб там не писали в ФБ і на сайтах нові...
Чи готові ми до тотальної війни? Перші миті 1995 року, середньостатистична російська родина радіє початку нового року. У цей час майкопська бригада разом з іншими підрозділами ЗС РФ перетворюють вулиц...