App Store Google Play

У школах Дніпропетровщини створено понад 250 куточків слави бійців АТО

30.06.2015 19:45
У школах Дніпропетровщини створено понад 250 куточків слави бійців АТО

Від початку антитерористичної операції на сході України у навчальних закладах Дніпропетровщини відкрито 52 меморіальні дошки та створено понад 250 куточків слави бійців АТО. Над тим, щоб увічнити пам'ять загиблих бійців і розказати про звитягу тих, хто зараз знаходиться на передовій, працюють школярі, педагоги та волонтери. Про це повідомили в департаменті освіти і науки облдержадміністрації.

«Серед школярів дуже багато маленьких волонтерів. Лише протягом цього року діти передали бійцям понад 35 тисячі різних малюнків і подарунків. Постійно ведеться робота з оновлення музеїв слави бійців АТО. До цього залучають волонтерів, батьків учнів і просто небайдужих мешканців області», - повідомила завідуюча сектором міжшкільної освіти та виховної роботи департаменту освіти і науки ОДА Катерина Федорченко.

Про свою волонтерську діяльність учні розповідають на спеціальних стендах у свої школах.

У дніпропетровській спеціалізованій школі №142 волонтерським стендом опікується дев'ятикласниця Марія Бєлая. Її батько наразі перебуває в зоні АТО.

«Зараз у нашій країні нелегкі часи. І я також хочу бути корисною, хочу допомагати українській армії і залучати до цього своїх друзів і однокласників», - розповідає Марія.

У дніпропетровській школі № 134 куточок слави бійців АТО започаткувала третьокласниця Ірина Примак. Минулого року вона написала листа підтримки українським військовим. Після поранення солдати, яким був адресований лист, опинилися в одному зі шпиталів Дніпропетровська. Бійці попросили місцевих волонтерів розшукати дівчинку. Про історію зустрічі маленької патріотки з захисниками України розповідає один зі стендів експозиції. Інша частина виставки тут присвячена солдатам-батькам школярів. Одинадцятикласник Вадим Григоренко розмістив на стенді історію свого батька - учасника боїв за Краматорськ. Хлопець каже, що у такий спосіб прагне розповісти своїм одноліткам, як насправді проходять будні військових в АТО.

У дніпропетровському центрі художньо-естетичної творчості викладач паперопластики Тетяна Федоришин разом із своїми вихованцями створила унікальну експозицію електронних плакатів про героїзм українських бійців. Виставка під назвою «Хочу додому!» містить 11 плакатів, в основі яких дитячі малюнки.

У творчому гуртку, де викладає Тетяна Федоришин, навчаються 3 маленьких переселенців із зони АТО. Вчителька каже, що саме їхні роботи надихнули на створення виставки. Над оформленням композицій жінка працювала 4 місяці. Після чого авторські роботи були представлені на всеукраїнській виставці у Львові.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Блог у депутата та лайки на проекти рішення – фантастика чи реальність? У містах Львів та Київ наприклад для міського депутата – це буденність, а для Кривого Рогу – фантастика. Які і...
7 грудня відбулася прем’єра фільму українського виробництва “Кіборги”. Допрем’єрний показ пройшов 28 листопада, на нього завітали військовослужбовці, реальні кіборги та їх сімї...
Вчора мій друг Андрій Денисенко ризикнув використати щодо наших політиків таке давно поховане у пісках забуття поняття, як моральність. Точніше: аморальність. Чим викликав у мене глибокий подив.У нашо...
Юрій Фоменко

Лютий 2015 року

Лютий 2015 року. Заграви і канонади на Дебальцевській стороні.З сторони Глодосово, степом на блокпост, вийшла літня жіночка з хлопчиком років чотирьох-п'яти. Ледь одягнені,тремтячи від холода, стояли...