App Store Google Play

Децентралізація наразі торкнулася лише бюджету - депутат

24.06.2015 11:32
Децентралізація наразі торкнулася лише бюджету - депутат
Процеси децентралізації для територіальної громади Дніпропетровська поки торкнулися лише бюджетної децентралізації. Про це заявив під час круглого столу заступник керівника фракції «Солідарність» - Блок Петра Порошенка» у Дніпропетровській міськраді Сергій Жуков.

«Ми зараз беремо за приклад процес децентралізації Польщі. Так передайте більше повноважень на місця, поставте контроль і адмініструйте їх, щоб усі послуги були через центр адміністративних послуг. 60-80% адміністративних послуг можна надавати через інтернет. Це доведено у світі. І спрощення дасть величезний ефект інвестицій», - зазначив Сергій Жуков.

На його думку, законодавство щодо децентралізації поки не прийнято належним чином, але є багато нормативних документів, щоб вже зараз займатися процесами децентралізації. А всі адміністративні послуги повинні бути делеговані місцевим органам влади.

«Будь-яка послуга повинна надаватися через центр адміністративних послуг, а не через кабінет чиновника. Це головне завдання органів місцевого самоврядування і це цілком можна добитися навіть при чинному законодавстві», - підкреслив Сергій Жуков.

Він зазначив, що до бюджету Дніпропетровська стало більше надходжень тільки від податку на нерухомість і акцизного збору з тютюнових виробів та нафтопродуктів.

«У нас більше стало надходжень від податку на нерухомість. Однак цих надходжень недостатньо, щоб адмініструвати податок на нерухомість. А ефективні зміни - це надходження в міський бюджет від акцизного збору з тютюнових виробів і нафтопродуктів. Було заплановано зібрати більше 240 млн. грн, і вже майже за півріччя зібрано містом набагато більше. Це перші результати бюджетної децентралізації», - сказав він.

Він вважає, що більша частина податків, зокрема, податок на прибуток повинен залишатися в місцевій громаді.

«Сьогодні функціонери виконавчої влади не зацікавлені в тому, щоб підприємства працювали прибутково, бо так побудована система оподаткування. Навіщо створювати нові підприємства, якщо прибуток йде державі і місто можливо їх отримає у вигляді субвенцій або не отримає. Якщо ж частина загальнодержавних податків буде залишатися в територіальній громаді, то територіальна громада зможе будувати і школи, і лікарні, і т. Д. Це і є нормальний принцип делегування повноважень на місця», - підкреслив депутат міськради.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Блог у депутата та лайки на проекти рішення – фантастика чи реальність? У містах Львів та Київ наприклад для міського депутата – це буденність, а для Кривого Рогу – фантастика. Які і...
7 грудня відбулася прем’єра фільму українського виробництва “Кіборги”. Допрем’єрний показ пройшов 28 листопада, на нього завітали військовослужбовці, реальні кіборги та їх сімї...
Вчора мій друг Андрій Денисенко ризикнув використати щодо наших політиків таке давно поховане у пісках забуття поняття, як моральність. Точніше: аморальність. Чим викликав у мене глибокий подив.У нашо...
Юрій Фоменко

Лютий 2015 року

Лютий 2015 року. Заграви і канонади на Дебальцевській стороні.З сторони Глодосово, степом на блокпост, вийшла літня жіночка з хлопчиком років чотирьох-п'яти. Ледь одягнені,тремтячи від холода, стояли...