App Store Google Play

Децентралізація наразі торкнулася лише бюджету - депутат

24.06.2015 11:32
Децентралізація наразі торкнулася лише бюджету - депутат
Процеси децентралізації для територіальної громади Дніпропетровська поки торкнулися лише бюджетної децентралізації. Про це заявив під час круглого столу заступник керівника фракції «Солідарність» - Блок Петра Порошенка» у Дніпропетровській міськраді Сергій Жуков.

«Ми зараз беремо за приклад процес децентралізації Польщі. Так передайте більше повноважень на місця, поставте контроль і адмініструйте їх, щоб усі послуги були через центр адміністративних послуг. 60-80% адміністративних послуг можна надавати через інтернет. Це доведено у світі. І спрощення дасть величезний ефект інвестицій», - зазначив Сергій Жуков.

На його думку, законодавство щодо децентралізації поки не прийнято належним чином, але є багато нормативних документів, щоб вже зараз займатися процесами децентралізації. А всі адміністративні послуги повинні бути делеговані місцевим органам влади.

«Будь-яка послуга повинна надаватися через центр адміністративних послуг, а не через кабінет чиновника. Це головне завдання органів місцевого самоврядування і це цілком можна добитися навіть при чинному законодавстві», - підкреслив Сергій Жуков.

Він зазначив, що до бюджету Дніпропетровська стало більше надходжень тільки від податку на нерухомість і акцизного збору з тютюнових виробів та нафтопродуктів.

«У нас більше стало надходжень від податку на нерухомість. Однак цих надходжень недостатньо, щоб адмініструвати податок на нерухомість. А ефективні зміни - це надходження в міський бюджет від акцизного збору з тютюнових виробів і нафтопродуктів. Було заплановано зібрати більше 240 млн. грн, і вже майже за півріччя зібрано містом набагато більше. Це перші результати бюджетної децентралізації», - сказав він.

Він вважає, що більша частина податків, зокрема, податок на прибуток повинен залишатися в місцевій громаді.

«Сьогодні функціонери виконавчої влади не зацікавлені в тому, щоб підприємства працювали прибутково, бо так побудована система оподаткування. Навіщо створювати нові підприємства, якщо прибуток йде державі і місто можливо їх отримає у вигляді субвенцій або не отримає. Якщо ж частина загальнодержавних податків буде залишатися в територіальній громаді, то територіальна громада зможе будувати і школи, і лікарні, і т. Д. Це і є нормальний принцип делегування повноважень на місця», - підкреслив депутат міськради.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Четвертий рік не цікавлюся футболом. Особливо українським. Але і досі чую оце:- Можна програти з честю, а вони...- Як завжди, намагалися утримувати нічию, а в результаті програли...- Вони ж заробляють...
У 280 році до н.е. до Італії вдерся Пірр і розпочав війну з Римом. Він завдав ряд тяжких поразок римлянам і окупував практично всю Південну Італію. Рим опинився у тяжкому становищі. І тут, у 279 році...
Юрій Фоменко

З Днем добровольця!

14 березня День Добровольця.Насправді не так і багато тих, що пішли у перші хвилі на війну. Тоді піхотна рота тримала добрий десяток кілометрів лінії фронта. І щоб там не писали в ФБ і на сайтах нові...
Чи готові ми до тотальної війни? Перші миті 1995 року, середньостатистична російська родина радіє початку нового року. У цей час майкопська бригада разом з іншими підрозділами ЗС РФ перетворюють вулиц...