App Store Google Play

Справа «Торнадо» - продовження боротьби влади з добровольцями

19.06.2015 12:40
Справа «Торнадо» - продовження боротьби влади з добровольцями

18 червня в медіа-центрі «ДНІПРО ПОСТ» відбулася прес-конференція «Про затримання міліцією бійців батальйону« Торнадо », які зупинили контрабандний склад в зоні АТО», в якій взяли участь боєць батальйону «Торнадо» Іван Князько, директор Правозахисної групи «Січ» Дмитро Рева та відомий адвокат Віталій Погосян.

Командир групи спецпідрозділу батальйону «Торнадо» Іван Князько, розповів, що 17 червня командир батальйону, який лежить у лікарні після операції, подзвонив генерал МВС і наказав приїхати в обласне управління МВС.

«Ми туди приїхали, я залишився чекати його в машині. Як тільки він зайшов в управління, під'їхав автобус без номерів, звідти вискочили близько 5-6 чоловік в балаклавах і камуфляжі без розпізнавальних знаків. На мене ззаду стрибнув чоловік, почав душити, спереду мене били по обличчю, третій виламував руку, четвертий виштовхнув мене з машини. Вони одягли на мене наручники (хоча вони бачили, що у мене поранення руки після АТО) і мішок на голову, почали бити по голові ногами, стрибати по моєму тілу, і, здається, били палицями. Потім кинули мене в машину, сіли мені на голову, ноги, тулуб. Вони привезли мене в управління розшуку, підняли на 5 поверх, де я просидів години 2-3. Потім вони відвели мене до заступника начальника управління розшуку, який сказав мені, щоб я написав заяву про те, що в сумці мого комбата лежить пістолет - це табельна зброя. І сказали, що якщо я напишу заяву, мені нічого не буде, мене не посадять. Потім мене повели назад. Перевірили мої речі, тицяли мені в обличчя якісь таблетки. Я запитав, у чому суть справи, хотів дізнатися, навіщо мені писати заяву. Мені відповіли, що це потрібно для того, щоб його посадили. Я відмовився писати заяву. Мене протримали ще годин 5. Потім я написав пояснювальну про те, що я не знаю вмісту сумки. Також мені сказали написати розписку, що ніхто мене не бив і не тиснув на мою психіку. І я її написав, щоб звільнитися», - розповів вояк, на обличчі й тілі якого важко знайти живе місце після візиту в обласне управління МВС.

За його словами, за час перебування в зоні бойових дій, він не бачив жодних тортур і згвалтувань членами батальйону «Торнадо», тому звинувачення, які проголошує військова прокуратура, залишаються для нього дивними і незрозумілими.

На думку Дмитра Реви, події навколо батальйону «Торнадо» і те, що відбувається навколо інших батальйонів («Айдар», ДУК «Правий сектор» і добровольчого підрозділу «Січ») - це ланки одного ланцюжка.

«Свого часу ми говорили, що правовий статус добровольців не врегульовано, вони не володіють жодним статусом учасників бойових дій та перспективами його отримати. Це ідейні люди, які свого часу пройшли Майдан, а потім почали відстоювати територіальну цілісність своєї країни, часто не думаючи, що тим самим вони порушують закон. В даний момент ми точно знаємо, що проблеми «Торнадо» почалися після того, як співробітники батальйону зупинили контрабандний потяг, який йшов з вугіллям і чавуном з «ЛНР». 16 числа цей потяг був зупинений, а 17 почали масово порушувати кримінальні провадження, і «Торнадо» став «злочинним угрупованням», яке потрібно розформувати», - пояснив журналістам директор Правозахисної групи «Січ».

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Анастасія ГОРЯЧА

Прокидайтеся та дійте!

Типова картина типової української родини. Ранок, чоловік та дружина мовчки збираються на роботу. Швидка кава та сніданок. Діти зазвичай неохоче збираються до ненависної школи, а влітку прокидатись на...
Уже кілька тижнів на фейсбуці йде масова хвиля запитів на "дружбу" від явних ботів. Це не дивно - попереду нас чекають два роки гарячих виборів, - ми будемо обирати Президента, парламент, а потім ще м...
Музика, церква і спорт вже були "поза політикою". Тепер пан Медведчук вирішив додати в аполітичний список ще й кіно.Як бачимо, за планом вся наша культура повинна бути поза політикою. Поза українською...
Ярема ГАЛАЙДА

Про Махна

Сварять та лають того Нестора Івановича наші націоналісти-державники, женуть і в хвіст, і в гриву. Та от у мене він, чомусь, викликає симпатію. Мо’ через душевну спорідненість?Та і в більшості н...