App Store Google Play

"Східний щит" України - як велося будівництво

19.06.2015 10:59
"Східний щит" України  - як велося будівництво
Дніпропетровська область першою завершила будівництво масштабної лінії оборони на кордоні з зоною бойових дій.

Як поснили в ОДА, це складний комплекс, для будівництва якого було використано понад 2500 залізобетонних виробів. Тепер область і країну захищають 27 нових об'єктів з опорними пунктами та інженерними загородженнями, окопами і спеціальними укриттями для техніки.

Величезний за обсягом проект вдалося реалізувати менш, ніж за три місяці. Фронт робіт розгорнувс на сотню кілометрів. При будівництві було задіяно понад 800 робітників, а для забезпечення планових темпів робіт на цілодобову роботу були переведені три заводи залізобетонних виробів.

Безпосереднє керівництво будівництвом здійснював голова Дніпропетровської обласної державної адміністрації Валентин Резніченко. Інспекційні поїздки губернатора в зону бойових дій були необхідні не тільки для оперативного управління процесом, а й для вирішення найскладніших проблем, пов'язаних зі зведенням дніпропетровських фортифікацій. А таких було чимало.

Спершу з'ясувалося, що будівництво фортифікаційних споруд неможливо здійнювати через суперечності в законодавстві, відтак всі узгодження з урдом довелос проводити вже по факту.

Чимало об'єктів зводилися практично в зоні бойових дій. Так, наприклад, один з військово-опорних пунктів будувався в околицях Горлівки. Психологічно в таких екстремальних умовах здатні працювати далеко не всі, тож проблема кадрового складу на даному етапі стала основною. Частина робітників відмовилася виконувати раніше взяті на себе зобов'язання, тому терміново довелося шукати їм заміну. Справедливості заради, треба сказати, що основний кістяк - понад 400 дніпропетровців - проявили мужність і, незважаючи на загрозу для життя, пропрацювали весь обумовлений термін з повною самовіддачею.

Через негоду і часті обстріли роботи йшли в рваному ритмі. Доводилося періодично зупинятися і готувати людей та техніку до можливої евакуації. Вести роботи цілодобово, як планувалося спочатку, виявилося неможливо. Нічні зміни в безпосередній близькості від лінії фронту довелося виключити. Щойно в першу ніч будівельна техніка включила фари і завела двигуни, над ними одразу стали кружляти два ворожих безпілотника-розвідника. Українські військові зреагували миттєво і відігнали їх шквальним вогнем. В результаті вдалося уникнути масованого обстрілу будівельного ділянки. Однак, після цього інциденту нічні "експерименти" було вирішено більше не проводити, людьми і технікою не ризикувати.

На деяких ділянках будівельні роботи довелося проводити максимально швидко під прикриттям армійських підрозділів. Уявіть психологічний стан водія екскаватора, який знаходиться у відкритій кабіні великий і неповороткою машини. Вся будівельна техніка великогабаритна, високо підноситься над землею, добре проглядається здалеку і являє собою легку мішень.

Остання обставина відіграла досить негативну роль в історії зведення лінії дніпропетровських укріплень. Справа в тому, що страхові компанії, яким запропонували застрахувати робітників і техніку, навідріз відмовилися це робити: страховики оцінили свої ризики як позамежні. По суті, ті підрядники, які дали згоду на участь у спорудженні фортифікаційних споруд, пішли на величезний ризик. Щоб забезпечити безпеку східних рубежів рідного краю, вони добровільно погодилися поставити під можливий удар техніку. Це був сміливий, патріотичний вчинок.

"Я вдячний усім будівельникам, які з честю витримали це випробування і виконали свою роботу до кінця. Вони пішли туди за велінням серця, прекрасно розуміючи, з якими ризиками та загрозами вони зіткнуться. Їх патріотична позиція, самовіддана і злагоджена робота дали змогу в найкоротші терміни забезпечити високий рівень захисту і безпеки жителів області. Будівництві фортифікацій в черговий раз довело, що наші люди здатні зробити неможливе. Дніпропетровська область - надійний щит України. Українці можуть бути впевнені: Дніпро - не підведе! ", - зазначив голова Дніпропетровської обласної державної адміністрації Валентин Резніченко.

На даний момент Дніпропетровський регіон першим в Україні завершив спорудження фортифікаційних споруд. Попри критику і побоювання, Дніпропетровщина з честю впоралася із завданням зміцнення оборонного потенціалу. Східний щит України - так охрестили вже систему фортифікаційних споруд дніпропетровські журналісти - став надійним заслоном на шляху сепаратизму і російської військової агресії.

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Дніпро ніяк не оговтається від підвищення вартості проїзду на маршрутках. Відтепер вона складає всі 7 гривень! При цьому абсолютно не залежно від якості автобуса і довжини маршрута. А найгір...
Нє, ну от сидів, нікого не займав два дні. Не бухтів би й далі.Встав собі зранечку пішов і разом з сусідом розгріб доріжку під під‘їздом, потім - оскільки у сусіда гараж у дворі і треба якось ви...
Четвертий рік не цікавлюся футболом. Особливо українським. Але і досі чую оце:- Можна програти з честю, а вони...- Як завжди, намагалися утримувати нічию, а в результаті програли...- Вони ж заробляють...
У 280 році до н.е. до Італії вдерся Пірр і розпочав війну з Римом. Він завдав ряд тяжких поразок римлянам і окупував практично всю Південну Італію. Рим опинився у тяжкому становищі. І тут, у 279 році...