App Store Google Play

Правозахисна група «Січ» вимагає відповідей у справі «Торнадо»

18.06.2015 17:57
Правозахисна група «Січ» вимагає відповідей у справі «Торнадо»

18 червня в медіа-центрі «ДНІПРО ПОСТ» відбулася прес-конференція «Про затримання міліцією бійців батальйону« Торнадо », які зупинили контрабандний склад в зоні АТО», в якій взяли участь боєць батальйону «Торнадо» Іван Князько, директор Правозахисної групи «Січ» Дмитро Рева та відомий адвокат Віталій Погосян.

Представник правозахисної групи «Січ» Погосян, заявив, що до адвокатів звернулася дружина командира батальйону «Торнадо» Руслана Онищенко, який зараз проходить лікування в лікарні Мечникова.

«За її відомостями, він пропав. Вчора було подано заяву про зникнення людини. Під кінець дня ми з'ясовували, що він знаходиться в Харківському ізоляторі тимчасового утримання. Послідувала реакція ЗМІ, що він був затриманий за підозрою в особливо тяжких злочинах. Вчора йому було обрано запобіжний захід у вигляді утримання під вартою строком на 2 місяці», - розповів адвокат.

За словами правозахисника, запобіжний захід обиралася в режимі відео-конференції, суд проходив у Печерському районному суді Києва, а Руслан знаходився в ізоляторі Харкова. Адвокат, який був присутній, заявив, що не було дотримано час, який надається для підготовки захисту. Подання про обрання запобіжного заходу - близько 200 сторінок, за законом дається 3 години. Було дано набагато менше.

Також Віталій Погосян розповів, що були укладені угоди з родичами всіх затриманих (вчора були затримані 8 осіб). Вночі звільнили 2 осіб - Івана Князька в Дніпропетровську і ще одну людину з Харкова.

«Як нам стало відомо, всім затриманим було завдано тілесні ушкодження. На сьогоднішній день є висновок судмедексперта, зняті побої, які відображені в акті. Його душили, били, на нього надягали наручники. При цьому він був допитаний як свідок. Навіщо бити свідка?», - дивується адвокат.

Правозахисна група «Січ» підготувала заяву про злочин щодо тих, хто наносив тілесні ушкодження Князьку.

«За інформацією нашого адвоката, який зараз перебуває в харківському ізоляторі, у всіх шістьох затриманих є ознаки тілесних ушкоджень. Найближчим часом буде подано заяву про злочин щодо працівників міліції, які наносили тілесні ушкодження, буде направлена телефонограма на ім'я уповноваженої ВР з прав людини Лутковської, щоб відкривали провадження і розбиралися.

Ті гучні заяви, які були вчора, про те, що свідки вказують на те, що Онищенко організував злочинну групу, враховуючи, що на затриманих чинився фізичний тиск, ставлять під сумніви законність отримання даних. Тобто, на мій погляд, застосовувалися тортури, щоб отримати необхідні свідчення. Івана Князька, виходить, били працівники правоохоронних органів, вони були в балаклавах та ідентифікувати їх неможливо. Але, судячи з того, що після побиття він був доставлений в управління карного розшуку Дніпропетровська, думаю, що з часом вдасться встановити цих людей», - підсумував Віталій Погосян.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Вчора на собі відчув усіемоції які виникають у водія при заносі тролейбуса. Одразу зрозумів, чому на екзаменах і заліках буквально в кожному білеті є питання про дії при заносі. Одразу все згадав і ро...
Підбиваючи підсумки святкування Нового року постає питання, невже тисячі українців ще не знають, що йде війна? Чи вони вирішили, що вона вже закінчилася? Чи це просто недалекість і нерозуміння якої шк...
Ось надумав ділитися зі своїми френдами та читачами інформацією щодо деяких особливостей контактної мережі дніпровського електротранспорту. На перший погляд ця тема здається нудною та нецікавою. Але н...
Є такий розпрекрасний документ. Називається «Загальна декларація прав людини». Прийнятий цей документ Генеральною Асамблеєю ООН 10 грудня 1948 року і з того часу не редагувався та не випра...