App Store Google Play

Переселенцям з Донбасу найбільше до вподоби багата Дніпропетровщина

18.06.2015 16:37
Переселенцям з Донбасу найбільше до вподоби багата Дніпропетровщина

З початком конфлікту в Україні рік тому примусове переміщення осіб стало одним із його руйнівних наслідків. Сьогодні Дніпропетровськ є основним пунктом призначення людей, які тікають від бойових дій на Сході України, і вже прихистив близько 80 тисяч внутрішньо переміщених осіб (ВПО). Чимало з них планують залишитися в області і вже осіли у малих та середніх містах. Про те, якою на сьогодні є ситуація з переселенцями на Дніпропетровщині, як підтримати внутрішньо переміщених осіб і допомогти їм інтегруватись у місцеві громади йшла мова в ході прес-конференції на тему «Як на Дніпропетровщині сприятимуть інтеграції внутрішньо переміщених осіб у місцеві громади», яка відбулась у прес-клубі ДОО НСЖУ.

За даними Міністерства соціальної політики, станом на 15 червня 2015 року органами соціального захисту населення в Україні зареєстровано 1 341 560 переселенців з Донбасу та Криму. За словами Людмили Хапатько, координатора Центру допомоги переселенцям «Допомога Дніпра» з моніторингу та соціальних проектів, тільки у Дніпропетровську Центром «Допомога Дніпра» взято на облік 24 443 особи.

«Основні проблеми переселенців – де жити, чим займатися, — наголосила Людмила Хапатько. — Ті, хто залишився на Дніпропетровщині, планують тут оселитися, стати частиною нашого суспільства, вливатися в нього і стати не просто переселенцями, а мешканцями нашого міста, області. Вони купують тут житло, облаштовуються. І зараз їхні проблеми навіть не стільки емоційні, скільки практичні – їм потрібно десь жити і працювати. Наша підтримка і допомога для них дуже важлива».

«Сьогодні, коли в Україні настільки складна і важка ситуація, ми спостерігаємо надзвичайну активність людей, які раніше знаходились осторонь громадських організацій, громадського руху, — зазначила Тетяна Карельська, директор громадської організації «Центр підтримки громадських і культурних ініціатив «Тамариск». — З’являються ініціативні групи, волонтери, нові громадські організації. Спектр їхньої діяльності дуже широкий – одні допомагають внутрішньо переміщеним особам, другі бійцям АТО, треті хочуть навести порядок в країні і контролювати владу, боротися з корупцією. Ми розуміємо, що ті новостворені організації, які приходять у третій сектор, самі потребують допомоги і підтримки – методичної, фінансової, матеріальної тощо. Наш Центр «Тамариск», який працює з 2001 року, завжди відгукується на такі виклики».

Щоб посилити спроможність місцевих громад, районних та міських органів влади, внутрішньо переміщених осіб у розбудові конструктивних відносин для сприяння згуртованості громадян та зменшення напруги через підтримку інтеграції ВПО у Дніпропетровській області, громадська організація «Центр підтримки громадських і культурних ініціатив «Тамариск» 3 червня 2015 року почала реалізацію двох нових проектів.

Тетяна Карельська розповіла, що проект «Розбудова партнерства для зменшення наслідків конфлікту у Дніпропетровському регіоні», який реалізується за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), передбачає проведення освітньої програми для місцевих організацій громадянського суспільства та новостворених ініціативних груп, що працюють з внутрішньо переміщеними особами, або ті, що знаходяться у сільських та віддалених місцевостях. Учасники шести тренінгів отримають знання й навички з розробки проектів, організаційного розвитку, ефективних комунікацій, менеджменту проектів, основ фасилітації в громаді, стратегічного планування, медіації і фасилітації діалогів.

Ще один з напрямків цього проекту – організація діалогів. «Щоб допомогти тим людям, яких ми називаємо внутрішньо переміщені особи, інтегруватися в суспільство, потрібно налагодити порозуміння і партнерство між ними і владою та громадою. Один із підходів вирішення таких конфліктів – це діалоги. Наші експерти допомагатимуть у створенні механізмів партнерства, їх апробації на практиці, а також у підготовці та створенні органів самоорганізації населення. Для реалізації цього проекту обрані сільські населені пункти», — додала директор «Тамариску».

Мета другого проекту, який має назву «Українська регіональна платформа громадських ініціатив», — підтримати впровадження демократичних змін у Дніпропетровській області на місцевому рівні. «В рамках цього проекту, який реалізовуватиметься за фінансової підтримки Європейської Комісії в Україні, оголошується конкурс проектних пропозицій на отримання гранту. Перевага надаватиметься ініціативам місцевих ОГС та новостворених ініціативних груп, зокрема тих, що знаходяться у сільських та віддалених місцевостях. Розміри грантів не дуже великі — від 45 до 90 тисяч гривень. Але це можливість для організації отримати певний досвід, грантову історію, на що донори звертають увагу. Також це додаткова фінансова підтримка для розвитку самої організації», — зауважила Тетяна Карельська.

На ефективності діалогів у вирішенні проблем та викликів наголосив і Олександр Мітьков, головний спеціаліст відділу соціально-економічного розвитку територіальної і комунальної власності виконкому Дніпропетровської районної ради. Він розповів, як за допомогою налагодженого діалогу було врегульовано давній конфлікт між двома селами у Дніпропетровському районі.

Громадська організація «Хто як не я?» з Новомосковська не раз була учасником освітніх програм на запрошення Центру «Тамариск». За словами керівника організації Лариси Скрипченко, знання та досвід, які їхні співробітники отримали під час подібних тренінгів, допомагають активно і ефективно працювати, налагоджувати діалоги з владою, вибудовувати партнерські стосунки і співробітництво з організаціями: «Завдяки таким можливостям ми співпрацюємо і з громадськими організаціями Донбасу. Зараз ми привезли з Красногорівки дітей на літній відпочинок, з дітками працюють наші психологи, які пройшли професійне навчання. Також спільно з міськрадою наша організація розробляла програму «Родина героя». Тобто, нас чують і розуміють, нам ідуть назустріч».

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Блог у депутата та лайки на проекти рішення – фантастика чи реальність? У містах Львів та Київ наприклад для міського депутата – це буденність, а для Кривого Рогу – фантастика. Які і...
7 грудня відбулася прем’єра фільму українського виробництва “Кіборги”. Допрем’єрний показ пройшов 28 листопада, на нього завітали військовослужбовці, реальні кіборги та їх сімї...
Вчора мій друг Андрій Денисенко ризикнув використати щодо наших політиків таке давно поховане у пісках забуття поняття, як моральність. Точніше: аморальність. Чим викликав у мене глибокий подив.У нашо...
Юрій Фоменко

Лютий 2015 року

Лютий 2015 року. Заграви і канонади на Дебальцевській стороні.З сторони Глодосово, степом на блокпост, вийшла літня жіночка з хлопчиком років чотирьох-п'яти. Ледь одягнені,тремтячи від холода, стояли...