App Store Google Play

У Дніпропетровську мітингували за швидку судову реформу

17.06.2015 15:32
У Дніпропетровську мітингували за швидку судову реформу

У Дніпропетровську під стінами Красногвардійського районного суду, відбувся масовий захід, організований громадський рухом "Громадяни проти недоторканих" з вимогою судової реформи

Про це повідомляє Еспресо.TV

До складу громадського руху не входить жодна політична партія, тільки громадські організації та об’єднання. Активна громадськість вимагала якомога швидшого прийняття змін в Закон "Про суддів та судочинство".

Активісти запропонували народним депутатам прийняти зміни, які дадуть змогу провести судову реформу в існуючих реаліях. Суть змін полягає в наступному: внесення на розгляд ВР законопроекту, в якому чітко прописана система позбавлення судді суддівської мантії. Зміни передбачають, що у випадку, якщо за рік суд вищої інстанції оскаржить 5 рішень, прийнятих тим чи іншим суддею, то такий суддя автоматично складає свої повноваження й немає права займати посаду судді протягом 10-тирічного терміну.

Саме такий підхід реорганізує не тільки судову систему, а й слідчу. У випадку прийняття такого закону автоматично буде вимушена реформуватись й слідча система, до якої входить прокуратура та міліція.

Сама ж акція, за задумом організаторів, мала на меті висвітлення проблематики роботи Красногвардійського районного суду  у Дніпропетровську, голова якого Інна Білик проходить по декільком кримінальним провадженням, та має у своєму пасиві прийняття неправосудних рішень стосовно "грального бізнесу", який є забороненим в Україні. 

Представники громадського руху "Громадяни проти недоторканих" заявляють, що Білик не має, насамперед, морального права очолювати суддівську установу до моменту закінчення слідчих дій по вищезазначеним провадженням.

В зв’язку з цим учасники руху "Громадяни проти недоторканих" вимагають від суддівського корпусу Красногвардійського суду якнайшвидше провести переобрання голови суду. В рамках акції голові суду подарували макет грального автомату, який символізує причетність Білик до "грального бізнесу", а також обвішали навколишні дерева сувенірними банкнотами доларових купюр на згадку суддям про те, яким чином й досі вирішуються питання в  українських судах.

Мали претензії активісти ще до одного судді Красногвардейського суду – Олега Некрасова, стосовно якого мають скарги від громадян. Усі скарги стосовно рішень Некрасова були переадресовані у Вищу кваліфікаційну комісію суддів України.

Громадяни впевнені, що саме суддівська реформа є головною в процесі реформування всієї країни.  Якщо в Україні запрацює справедливий суд, який не буде в своїх рішеннях фінансово вмотивованим від третьої сторони, а буде суворо виконувати норми Закону, то загальна ситуація в країні зміниться миттєво.

Сьогодні ж суди продовжують виносити неправосудні рішення, не маючи остраху, оскільки Законом для суддів не передбачено жодних жорстких покарань. Суди й досі залишаються недоторканим "закритим клубом" для обраних. Саме тому активісти впевнені, що саме їхні пропозиції зможуть кардинально змінити ситуацію й сподіваються на підтримку депутатів Верховної Ради.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Блог у депутата та лайки на проекти рішення – фантастика чи реальність? У містах Львів та Київ наприклад для міського депутата – це буденність, а для Кривого Рогу – фантастика. Які і...
7 грудня відбулася прем’єра фільму українського виробництва “Кіборги”. Допрем’єрний показ пройшов 28 листопада, на нього завітали військовослужбовці, реальні кіборги та їх сімї...
Вчора мій друг Андрій Денисенко ризикнув використати щодо наших політиків таке давно поховане у пісках забуття поняття, як моральність. Точніше: аморальність. Чим викликав у мене глибокий подив.У нашо...
Юрій Фоменко

Лютий 2015 року

Лютий 2015 року. Заграви і канонади на Дебальцевській стороні.З сторони Глодосово, степом на блокпост, вийшла літня жіночка з хлопчиком років чотирьох-п'яти. Ледь одягнені,тремтячи від холода, стояли...