App Store Google Play

У Дніпропетровську мітингували за швидку судову реформу

17.06.2015 15:32
У Дніпропетровську мітингували за швидку судову реформу

У Дніпропетровську під стінами Красногвардійського районного суду, відбувся масовий захід, організований громадський рухом "Громадяни проти недоторканих" з вимогою судової реформи

Про це повідомляє Еспресо.TV

До складу громадського руху не входить жодна політична партія, тільки громадські організації та об’єднання. Активна громадськість вимагала якомога швидшого прийняття змін в Закон "Про суддів та судочинство".

Активісти запропонували народним депутатам прийняти зміни, які дадуть змогу провести судову реформу в існуючих реаліях. Суть змін полягає в наступному: внесення на розгляд ВР законопроекту, в якому чітко прописана система позбавлення судді суддівської мантії. Зміни передбачають, що у випадку, якщо за рік суд вищої інстанції оскаржить 5 рішень, прийнятих тим чи іншим суддею, то такий суддя автоматично складає свої повноваження й немає права займати посаду судді протягом 10-тирічного терміну.

Саме такий підхід реорганізує не тільки судову систему, а й слідчу. У випадку прийняття такого закону автоматично буде вимушена реформуватись й слідча система, до якої входить прокуратура та міліція.

Сама ж акція, за задумом організаторів, мала на меті висвітлення проблематики роботи Красногвардійського районного суду  у Дніпропетровську, голова якого Інна Білик проходить по декільком кримінальним провадженням, та має у своєму пасиві прийняття неправосудних рішень стосовно "грального бізнесу", який є забороненим в Україні. 

Представники громадського руху "Громадяни проти недоторканих" заявляють, що Білик не має, насамперед, морального права очолювати суддівську установу до моменту закінчення слідчих дій по вищезазначеним провадженням.

В зв’язку з цим учасники руху "Громадяни проти недоторканих" вимагають від суддівського корпусу Красногвардійського суду якнайшвидше провести переобрання голови суду. В рамках акції голові суду подарували макет грального автомату, який символізує причетність Білик до "грального бізнесу", а також обвішали навколишні дерева сувенірними банкнотами доларових купюр на згадку суддям про те, яким чином й досі вирішуються питання в  українських судах.

Мали претензії активісти ще до одного судді Красногвардейського суду – Олега Некрасова, стосовно якого мають скарги від громадян. Усі скарги стосовно рішень Некрасова були переадресовані у Вищу кваліфікаційну комісію суддів України.

Громадяни впевнені, що саме суддівська реформа є головною в процесі реформування всієї країни.  Якщо в Україні запрацює справедливий суд, який не буде в своїх рішеннях фінансово вмотивованим від третьої сторони, а буде суворо виконувати норми Закону, то загальна ситуація в країні зміниться миттєво.

Сьогодні ж суди продовжують виносити неправосудні рішення, не маючи остраху, оскільки Законом для суддів не передбачено жодних жорстких покарань. Суди й досі залишаються недоторканим "закритим клубом" для обраних. Саме тому активісти впевнені, що саме їхні пропозиції зможуть кардинально змінити ситуацію й сподіваються на підтримку депутатів Верховної Ради.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

92-роки тому Катеринослав перейменували у Дніпропетровськ. Звісно, не було ніяких референдумів/громадських слухань/можливості подати альтернативну петицію.Теоретично і зараз у місті живуть люди, які н...
Юрій Фоменко

Божі пензлики

У Бога є велика стара торба. Наскільки стара, що геть зношена і в латках. А у тій торбі: гачки, пензлі, гребінці, веретена, сита, сопілочки, граматки, вуздечки, тронки…   І ходить він з то...
Багато чую останнім часом про геройство, мотивованість та крутість, як необхідні якості для солдата. Скажу чесно: фігня це все, як на мене.Герої затикають подвигами чужі або ж свої помилки.Найкраще пр...
Всі журналісти у Дніпрі знають, що я завжди відкритий для співпраці. Незважаючи у владі я, або ні. І жодного разу я не пошкодував про співпрацю. Бо завжди витримувались ази журналістської етики. Тобто...