App Store Google Play

Чехи разом з українцями допомагають військовим

16.06.2015 17:59
Чехи разом з українцями допомагають військовим

Представник чеської ГО «Українська Європейська Перспектива» Галина Андрейцив привезла допомогу для 4-ї лікарні, військового госпіталю, дитбудинку, а також адресну допомогу для сімей, де діти залишилися без батьків, які загинули в зоні АТО.

Серед іншого - медикаменти, реанімаційне ліжко, каталка.

«Для дітей ми купуємо подарунки за списком того, про що вони мріють. Це скейборди, велосипеди, ролики. Ці мрії повинні були втілити в життя їхні тата, але їх вже немає в живих. Також ми передали машину з ім'ям «Танчик» для 93-й окремої механізованої бригади, яка призначена для переміщення груп осіб», - розповіла Галина Андрейцив.

Галина Андрейцив розповіла також, що чехи організували в Празі Майдан на знак солідарності з Україною.

 «Я хочу, щоб українці знали, що їх підтримує не тільки українська діаспора в Чехії, але й самі чехи. Чехи добре пам'ятають Оксамитову революцію. Вони знають, що в 1969 році Росія увійшла на територію Чехословаччини з миротворчими намірами і залишилася на 20 років. Тільки в Україні ситуація ще трагічніше. У Празі є Майдан, де молодь збирається по вихідних. Це єдиний у світі Майдан, який чехи організували, щоб показати солідарність з Україною і протест проти політики чеського президента Земана щодо Росії. Ми хочемо, щоб ви трималися», - сказала вона.

Львівський волонтер Богдан Масляк розповів про діяльність громадської організації «Допоможи фронту», яка зародилася ще на Майдані.

«Наша діяльність полягає не тільки в тому, щоб передавати українцям те, що придбали чехи. Ми їздимо по військових складах Італії та Німеччини, щоб напряму домовитися про постачання. У Львові є волонтерський склад «Допоможи фронту», де ціни виключно для волонтерів. Ми не даємо шансу спекулянтам заробляти на війні. Також ми організовуємо аукціони в Європі, де європейці можуть придбати творчі роботи українців для допомоги фронту. 22 червня такий аукціон відбудеться в Чехії. На жаль, потреби військових ростуть, хоча в Міноборони кажуть зворотне», - сказав він.

Про участь дніпропетровських волонтерів в допомогу госпіталю розповів Геннадій Бутенко.

 «Ми брали участь у будівництві корпусу гнійної хірургії, завезенні обладнання. Через хлопців, які проходили лікування у військовому госпіталі, познайомилися з Галиною Андрейцив і тепер плідно співпрацюємо», - сказав він.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Блог у депутата та лайки на проекти рішення – фантастика чи реальність? У містах Львів та Київ наприклад для міського депутата – це буденність, а для Кривого Рогу – фантастика. Які і...
7 грудня відбулася прем’єра фільму українського виробництва “Кіборги”. Допрем’єрний показ пройшов 28 листопада, на нього завітали військовослужбовці, реальні кіборги та їх сімї...
Вчора мій друг Андрій Денисенко ризикнув використати щодо наших політиків таке давно поховане у пісках забуття поняття, як моральність. Точніше: аморальність. Чим викликав у мене глибокий подив.У нашо...
Юрій Фоменко

Лютий 2015 року

Лютий 2015 року. Заграви і канонади на Дебальцевській стороні.З сторони Глодосово, степом на блокпост, вийшла літня жіночка з хлопчиком років чотирьох-п'яти. Ледь одягнені,тремтячи від холода, стояли...