App Store Google Play

Сучасні лікарі вважають, що засмагати - шкідливо

13.06.2015 10:38
Сучасні лікарі вважають, що засмагати - шкідливо

Найбільш ефективна профілактика раку шкіри та меланоми – це відмова від засмаги. Про це під час прес-конференції повідомив позаштатний мамолог та онколог департаменту охорони здоров'я Дніпропетровської міської ради Сергій Азатян.

 

«Існує хибна думка, що засмага корисна, бо так ми отримуємо вітамін D. Необхідну кількість цього вітаміну організм виробляє і під час прогулянок у парку, для цього не обов'язково лежати на пляжі. Не раджу взагалі людям засмагати, оскільки сонячні опіки –це прямий шлях до раку шкіри. Особливо небезпечна засмага для маленьких дітей - у них ніжна шкіра, яка більш вразлива до сонячних опіків. Сонячний опік, який отримала дитина може дати про себе знати у дорослому віці смертельною хворобою», - сказав Сергій Азатян.

 

Він додав, що ніякі креми та масла не захищають людину від опіків шкіри, а лише маскують їх симптоми. Навіть намастившись сонцезахисними кремами, ультрафіолет все одно впливає на шкіру і призводить до скорішого старіння, зростає і ризик захворювання на рак шкіри.

 

Головний лікар міського Центру здоров'я Алла Толчинська наголосила, якщо дуже хочеться загоряти, то краще це робити у тіні до 11.00 або після 16.00.

 

«Перебування на пляжі також має бути дозованим, краще поступово збільшувати час проводження на сонці. Пам'ятайте, купаючись ви також загоряєте, тому краще надягати легку футболку, щоб не обгоріли плечі та спина. Перебуваючи на пляжі, слід не забувати пити воду, бо організм перегрівається і може отримати тепловий або сонячний удар», - додала Алла Толчинська.

 

Сергій Азатян нагадав дніпропетровцям про шкоду соляріїв.

 

«У розвинених європейських країнах їх вже давно заборонили. Модниці, які зараз засмагають у солярії, ризикують через років 10 отримати стару та дряблу шкіру, яку ніякими кремами не врятувати. Подумайте, чи варто ризикувати своїм здоров'ям та життям заради модного кольору шкіри», - сказав Сергій Азатян.

 

Він додав, що у людей до 35 років, які відвідували солярій більше одного разу на місяць на 40% збільшується шанси захворіти раком шкіри.

 

За словами головного мамолога та онколога департаменту, щорічно у Дніпропетровську реєструються близько 550 випадків злоякісних новоутворень шкіри та понад 100 випадків злоякісної меланоми. У зоні ризику знаходяться ті, хто отримував сонячні опіки, мають дуже світлу шкіру, родимки та веснянки.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Четвертий рік не цікавлюся футболом. Особливо українським. Але і досі чую оце:- Можна програти з честю, а вони...- Як завжди, намагалися утримувати нічию, а в результаті програли...- Вони ж заробляють...
У 280 році до н.е. до Італії вдерся Пірр і розпочав війну з Римом. Він завдав ряд тяжких поразок римлянам і окупував практично всю Південну Італію. Рим опинився у тяжкому становищі. І тут, у 279 році...
Юрій Фоменко

З Днем добровольця!

14 березня День Добровольця.Насправді не так і багато тих, що пішли у перші хвилі на війну. Тоді піхотна рота тримала добрий десяток кілометрів лінії фронта. І щоб там не писали в ФБ і на сайтах нові...
Чи готові ми до тотальної війни? Перші миті 1995 року, середньостатистична російська родина радіє початку нового року. У цей час майкопська бригада разом з іншими підрозділами ЗС РФ перетворюють вулиц...