App Store Google Play

Шматок стовбуру 200-річного дубу відправили у заповідник

09.06.2015 18:44
Шматок стовбуру 200-річного дубу відправили у заповідник
У Дніпропетровську 200-річний "Мануйлівський дуб" спиляли через загрозу жителям, а стовбур старого дерева відвезли до заповідника.

Про це повідомляє dnepr.info.

За часів Радянського Союзу дуб перебував під охороною і на ньому красувалася табличка, яка свідчила про те, що це дерево є однолітком знаменитого поета, прозаїка і художника Тараса Шевченка. Втім, останнім часом дерево стало викликати побоювання у комунальників і місцевих жителів.

Справа в тому, що в стовбурі біля коріння утворилося величезне дупло. На думку екологів - через посипальні матеріали, які взимку розсипають на дорогах. А "завдяки" "культурі" громадян, дупло неодноразово горіло.

Тим не менш, дерево продовжувало жити і кожну весну - зеленіти. Деякі активісти хотіли врятувати дерево, але експертна комісія у складі представників адміністрації АНД району, Міськзеленбуду, департаменту екології міськради та еколога постановила дерево спиляти.

Підставою для такого рішення стало те, що аварійний дуб стояв біля будинку і на узбіччі дороги, а отже міг впасти як на проїжджаючу машину, так і на самий будинок №57, який зовні цегляний, а всередині - дерев'яний.

У підсумку, 200-річний дуб був спиляний і залишений на узбіччі. Місцеві жителі почали розпилювати і розтягувати його на дрова, залишився лише невеликий шматок основи стовбура. Цю частину зрештою відвезли в Дніпровсько-Орільський заповідник.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Багато чую останнім часом про геройство, мотивованість та крутість, як необхідні якості для солдата. Скажу чесно: фігня це все, як на мене.Герої затикають подвигами чужі або ж свої помилки.Найкраще пр...
Всі журналісти у Дніпрі знають, що я завжди відкритий для співпраці. Незважаючи у владі я, або ні. І жодного разу я не пошкодував про співпрацю. Бо завжди витримувались ази журналістської етики. Тобто...
Ярема ГАЛАЙДА

Про акції і провокації

Вчора не зміг прийти на мітинг «Свободу полоненим», бо приїхав до міста лише сьогодні рано вранці.Але, дякувати Кирилл Дороленко, сьогодні акція продовжилась біля «парку ракет»...
Антон МОРОЗ

Футбол поза спортом

Великий футбол, як і будь-який великий спорт, був, є і буде частиною політичних ігор. Варто лише зануритися у події минулого століття і побачити, що переважна частина масштабних змагань перетворювался...