App Store Google Play

Дніпропетровські депутати вдруге відмовились від міських лікарень

03.06.2015 10:50
Дніпропетровські депутати вдруге відмовились від міських лікарень

Справжня битва за фінансування міських закладів охорони здоров’я розгорнулася в сесійній залі Дніпропетровської міськради.

Депутат фракції «Солідарність – Блок Петра Порошенка» Олена Фінкова наполягала на повторному внесенні на розгляд депутатів важливого для міста проекту рішення «Про втрату чинності рішення міської ради від 19.10.2011 № 58/16 та надання згоди на прийняття зі спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Дніпропетровської області у комунальну власність комунальних закладів охорони здоров`я».

Тим рішенням від 2011 року, нагадаємо, була запущена так звана «медична реформа» Януковича, у якій Дніпропетровщина виступила пілотним регіоном. Зокрема, фінансування всіх без винятку медичних закладів було переведено на обласний бюджет, через що було скорочено цілий ряд «збиткових» амбулаторій та проведено «укрупнення» лікувальних закладів.

Жодні аргументи щодо неможливості подальшого фінансування з одного джерела, раціональності такого рішення з точки зору бюджетування, в тому числі й висловлені головним лікарем 9 міської лікарні Оленою Фінковою, не знайшли розуміння у депутатського корпусу.

Не вразила депутатів, більшість з яких, нагадаємо, обрані свого часу як висуванці Партії регіонів або ж за її списками, перспектива оприлюднити списки тих, хто висловився проти скасування «ганебної медичної реформи Януковича», якою погрожував голова президентської фракції Каміль Примаков.

Проти повернення лікарень місту висловився і голова Департаменту охорони здоров’я Дніпропетровської ОДА Ігор Македонський. Він наголосив, що з рішенням про зворотну передачу лікарень не слід поспішати, адже на розгляді в Кабінеті Міністрів знаходяться документи про зміну статусу лікувальних закладів, а у Верховній Раді - проект новго Податкового кодексу. Згідно цих документів, фінансування галузі охорони здоров'я може змінитися кардинально.

Як наслідок – питання не було повторно включено до порядку денного, відтак дніпропетровські лікарні, як і раніше, місту не належать.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Марія СОЛОМОНОВА

Рейдер из кремля

Чтобы картина о рейдерстве не только в Днепре, но и во всей Украине, была завершенной, её следует дополнить весьма немаловажным фактом, который дамокловым мечом завис над каждым украинцем, небезразлич...
92-роки тому Катеринослав перейменували у Дніпропетровськ. Звісно, не було ніяких референдумів/громадських слухань/можливості подати альтернативну петицію.Теоретично і зараз у місті живуть люди, які н...
Юрій Фоменко

Божі пензлики

У Бога є велика стара торба. Наскільки стара, що геть зношена і в латках. А у тій торбі: гачки, пензлі, гребінці, веретена, сита, сопілочки, граматки, вуздечки, тронки…   І ходить він з то...
Багато чую останнім часом про геройство, мотивованість та крутість, як необхідні якості для солдата. Скажу чесно: фігня це все, як на мене.Герої затикають подвигами чужі або ж свої помилки.Найкраще пр...