App Store Google Play

Прокуратура не змогла повернути 81 млн грн за "золотий" офіс "Ощадбанку"

29.05.2015 10:38
Прокуратура не змогла повернути 81 млн грн за "золотий" офіс "Ощадбанку"

Дніпропетровській обласній прокуратурі не вдалося відсудити 81,24 млн грн., які місцева філія ПАТ «Ощадбанк» заплатила за приміщення у Дніпропетровську по пр.Гагаріна, 115, корпус 2. Про це повідомляється у рішенні ВГСУ від 14 травня.

Йдеться про приміщення загальною площею 5 тис м2. Цей будинок філія «Ощадбанку» придбала у 2011 р. у ТОВ «Дніпропетровський науково-дослідний інститут будівельного виробництва» (ДНДІБВ). Вартість одного квадратного метру склала 16 тис грн., або $2 тис.

Тоді покупку провели без відкритих торгів, за неконкурентною процедурою «закупівлі в одного учасника», оскільки у банку закінчувався термін оренди старого офісу в приміщенні Придніпровської державної академіії будівництва та архітектури, звідки регіональний Фонд держмайна виселяв «Ощадбанк» через суд.

У квітні 2014 р. прокуратура в інтересах «Ощадбанку» подала позов до суду - вимагала визнати недійсною процедуру закупівлі, недійсним договір купівлі-продажу, а також стягнути з фірми назад 81,24 млн грн.

У позові прокуратура наполягала на тому, що філія не могла застосовувати вказану процедуру, порядок оприлюднення інформації про закупівлю було порушено, а саму нерухомість придбано за значно дорожчою, ніж ринкова, ціною.

На вимогу прокуратури було проведено ретроспективну оцінку нерухомого майна і вона була визначена на рівні 33,58 млн грн. без ПДВ., тобто вдвічі дешевше від договірної ціни.

Суд першої інстанції відхилив усі доводи прокуратури. Філія вчиняла дії від імені банку, ця функція прописана в положенні про її створення. Порядок оприлюднення порушився не з вини сторін. А щодо вартості майна, то договірна ціна відповідала звіту про оцінку майна ТОВ «ДНДІБВ», складеним Товарною біржою «Універсал» в 2011р. Ще одне дослідження - Дніпропетровського НДІСЕ - визначило вартість на рівні 81,52 млн грн. Окрім того, вже в ході судової експертизи найбільш достовірною ринковою вартістю було названо 80,97 млн грн.

Апеляцію прокуратура також програла, залишив рішення в силі й Вищий господарський.

В ході розгляду справи останнім ВГСУ визнав вагомими доводи прокуратури щодо того, що рішення про придбання саме цього будинку було неефективним та неекономним.

Йшлося про те, що згідно з довідкою самої філії банку, найдешевший варіант, який знайшов тоді дніпропетровський «Ощадбанк» коштував $703 за 1 м.кв., найдорожчий - $2300. Останній варіант - це повністю добудовані приміщення в центрі міста, з усіма підключеними комунікаціями. Однак філія вирішила купувати саме спірну будівлю на Гагаріна, готовність котрої становила тільки 85 відсотків, при цьому ціна відповідала найвищій зі знайденого.

Однак чинне тендерне законодавство не передбачає розірвання договору з такої причини.

Окрім того, якщо розірвати договір, то здійснити двосторонню реституцію (тобто повернути все назад у тому вигляді, як було), неможливо: вартість на нерухомість прийнято рахувати в іноземній валюті, а долар з часу угоди виріс майже у три рази, окрім того банк замовив ремонт за 35,05 млн грн. Тож ВГСУ також у задоволенні позову відмовив.

ТОВ «Дніпропетровський науково-дослідний інститут будівельного виробництва» контролюється Борисом Моісеєнком і його ПП «Укртехпром», крупним постачальником автомобільних шин (станом на купівлю-продаж майні і понині).

НАШІ ГРОШІ

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Марія СОЛОМОНОВА

Боже, нам ЄДНІСТЬ подай!

«Боже, нам ЄДНІСТЬ подай!», - так закінчуються богослужіння у Православній Церкві України.І ці слова не просто протокольне звернення до вірян згідно церковних канонів. Це те, до чого закли...
Без усякої скромності скажу, але правду.Дуже часто, особливо після чергового мого спітчу про наших політиків, мене питають:"Ну от, кого! Кого! Ти! Ти, особисто, ти! Бачиш гідним посади Президента?"Від...
Соборність - один з наріжних каменів фундаменту Держави, головна державотворча цінність і якість.І в смислі об‘єднання у національній державі всіх земель, населених народом.І в смислі панування...
Днями завдяки щасливому збігу обставин (спочатку в інтелектуальних іграх, а потім в робочому колективі) став глядачем вистави "Дульсинея Тобосская" в Дніпровському театрі Театр "Верим" /// Theatr...