App Store Google Play

Пораненого кіборга відпустили під заставу

28.05.2015 13:23
Пораненого кіборга відпустили під заставу

Апеляційний суд міста Києва 28 травня розглянув апеляційну скаргу адвокатів Правозахисної групи «СІЧ» щодо тримання під вартою пораненого кіборга Дмитра Канівця.

Суд задовольнив скаргу частково і вирішив змінити запобіжний захід - замість тримання під вартою Канівця відпущено під заставу в розмірі 97000 гривень.

Нагадаємо, Дмитро Канівець - доброволець, один з кіборгів, який захищав Донецький аеропорт, де і був тяжко поранений. Маючи на руках трьох дітей і очікуючи ще двійню, він пішов добровольцем в АТО, коли його туди ніхто не кликав. Цим він відразу ж перетворив свою вагітну дружину в волонтера. Діма вже готувався отримати офіційний статус учасника бойових дій, проте в рамках так званої «справи Січі» був затриманий прямо на лікарняному ліжку разом з кількома іншими добровольцями за сфальшованим звинуваченням у бандитизмі та убивстві.

На разі разом з Дмитром заарештовані 13 добровльців - учасників бойових дій. Всі вони проходять за політично-вмотивованим звинуваченням, мета якого - очорнення добрвольчого руху та так званої "команди Коломойського" з боку силових структур.

На час подій, що лягли в основу кримінального провадження, і відбулися за кілька сот кілометрів від Дніпропетровська, Канівець знаходився в лікарні, де очікував зняття апарату Єлізарова. Замість лікування та реабілітації кіборг опинився спочатку в Маріупольському РВВС, потім у СІЗО, а останні тижні провів у легендарному Лук'янівського СІЗО міста Києва.

16 травня Печерський районний суд міста Києва вже розглядав клопотання про звільнення Канівця, який потребує термінового хірургічного втручання і має вагітну дружину, під заставу. Втім, патріота залишили під вартою.


НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Юрій Фоменко

Птаха війни

Птаха війни. Вона над моєю хатою в Діброві літає на схід і повертається на Кодак.    В уяві, замість звуку її двигуна я чую стогін поранених, голоси лікарів і тиху молитву піл...
 Не дивлячись на певний застій українського кінематографу в “нульових” роках, сьогодні чи не щотижня на екрани кінотеатрів виходять нові вітчизняні стрічки, які без сумніву виводять н...
Марія СОЛОМОНОВА

Чергове шкільне отруєння

Дніпро. Чергове шкільне отруєння. І з вчорашнього дня жодного коментарію з боку відповідного департаменту міськради.Минулого разу, коли було масове отруєння дітей 62-ї школи, мер міста принаймні напри...
У місті Кривий Ріг працює 7 центрів первинної медико-санітарної допомоги яким підпорядковані 39 амбулаторій. На першу ланку медицини у місті за перше півріччя витрачено більш ніж 90млн. грн.. Вже з ли...