App Store Google Play

Пораненого кіборга відпустили під заставу

28.05.2015 13:23
Пораненого кіборга відпустили під заставу

Апеляційний суд міста Києва 28 травня розглянув апеляційну скаргу адвокатів Правозахисної групи «СІЧ» щодо тримання під вартою пораненого кіборга Дмитра Канівця.

Суд задовольнив скаргу частково і вирішив змінити запобіжний захід - замість тримання під вартою Канівця відпущено під заставу в розмірі 97000 гривень.

Нагадаємо, Дмитро Канівець - доброволець, один з кіборгів, який захищав Донецький аеропорт, де і був тяжко поранений. Маючи на руках трьох дітей і очікуючи ще двійню, він пішов добровольцем в АТО, коли його туди ніхто не кликав. Цим він відразу ж перетворив свою вагітну дружину в волонтера. Діма вже готувався отримати офіційний статус учасника бойових дій, проте в рамках так званої «справи Січі» був затриманий прямо на лікарняному ліжку разом з кількома іншими добровольцями за сфальшованим звинуваченням у бандитизмі та убивстві.

На разі разом з Дмитром заарештовані 13 добровльців - учасників бойових дій. Всі вони проходять за політично-вмотивованим звинуваченням, мета якого - очорнення добрвольчого руху та так званої "команди Коломойського" з боку силових структур.

На час подій, що лягли в основу кримінального провадження, і відбулися за кілька сот кілометрів від Дніпропетровська, Канівець знаходився в лікарні, де очікував зняття апарату Єлізарова. Замість лікування та реабілітації кіборг опинився спочатку в Маріупольському РВВС, потім у СІЗО, а останні тижні провів у легендарному Лук'янівського СІЗО міста Києва.

16 травня Печерський районний суд міста Києва вже розглядав клопотання про звільнення Канівця, який потребує термінового хірургічного втручання і має вагітну дружину, під заставу. Втім, патріота залишили під вартою.


НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Дніпро. Кам’яний хрест на Соборній площі. Біля нього поховано чотирнадцять січових стрільців.Межа 1918-1919-го ріку. Коли вони гинули за Україну, то хтось домовлявся з ворогами. Тільки січові ст...
Томос - це прекрасно! Я теж радію і святкую, і теж вважаю, що це велетенський крок від Москви в плані духовної та релігійної незалежності. І хоча зараз не середньвіччя, а тому церква формально - це ще...
В українських ЗМІ як регіонального так і національного рівня багато недоліків і проблем. Серед них пріоритетна швидкість подання інформації замість якості, через що інформація буває недостовірною. Окр...
Раджу всім, хто має намір віддати свій голос за кандидата-#ідітьусраку не обмежуватися полумєрамі і одразу голосувати за Тимошенко.Завжди логічно голосувати за основного кандидата, а не за його т...