App Store Google Play

Диспетчери швидкої допомоги щодня приймають 1,5 тисячі викликів

26.05.2015 15:00
Диспетчери швидкої допомоги щодня приймають 1,5 тисячі викликів

У Дніпропетровську в середньому за добу на номер швидкої медичної допомоги 103 надходить 1,5 тисячі викликів, із них 900 екстрених. Про це під час прес-конференції повідомив головний лікар Дніпропетровської станції швидкої медичної допомоги Сергій Ляшенко.

«До категорії екстрених належать звернення, коли пацієнт втратив свідомість, має судоми, стрімке погіршення дихання, сильний біль у зоні серця, блювоту з кров'ю, біль у черевній порожнині, зовнішню кровотечу, порушення вагітності у жінки, ознаки гострих інфекційних захворювань, гострі психічні розлади, які загрожують життю та здоров'ю оточуючих, всі види травм, різні пошкодження під час надзвичайних ситуацій, ДТП та інше», - сказав Сергій Ляшенко.

Він також додав, що укуси тварин, змій та небезпечних комах також відносяться до екстрених викликів.

За словами головного хірурга департаменту охорони здоров'я Дніпропетровської міської ради Олександра Новікова, визначає належність вилику до категорії екстрених диспетчер 103, який має медичну освіту.

«Приймаючи виклик, диспетчер задає певні питання, на підставі яких і визначає необхідність надання невідкладної медичної допомоги. При цьому дуже важливо чітко відповідати на питання диспетчера, щоб скоротити час приймання виклику. Якщо ж допомога відноситься до категорії не екстреної допомоги, диспетчер перенаправляє повідомлення до Центру первинної медико-санітарної допомоги за місцем мешкання. До хворого обов'язково приїде сімейний лікар», - додав Олександр Новіков.

Головний лікар Дніпропетровської станції швидкої медичної допомоги Сергій Ляшенко наголосив, що за нормою час прибуття екстреної допомоги по місту складає не більше 20 хвилин. Для того, щоб карета швидкої могла доїхала до хворого якомога швидше, збільшено кількість місць дислокації бригад. Якщо раніше по місту було сім пунктів базування швидких, то зараз їх тридцять.

За рік станція швидкої медичної допомоги обслуговує близько 400 тисяч викликів, із них 89% екстрених. Сьогодні Дніпропетровськ обслуговує 71 бригада швидкої медичної допомоги.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Юрій Фоменко

Птаха війни

Птаха війни. Вона над моєю хатою в Діброві літає на схід і повертається на Кодак.    В уяві, замість звуку її двигуна я чую стогін поранених, голоси лікарів і тиху молитву піл...
 Не дивлячись на певний застій українського кінематографу в “нульових” роках, сьогодні чи не щотижня на екрани кінотеатрів виходять нові вітчизняні стрічки, які без сумніву виводять н...
Марія СОЛОМОНОВА

Чергове шкільне отруєння

Дніпро. Чергове шкільне отруєння. І з вчорашнього дня жодного коментарію з боку відповідного департаменту міськради.Минулого разу, коли було масове отруєння дітей 62-ї школи, мер міста принаймні напри...
У місті Кривий Ріг працює 7 центрів первинної медико-санітарної допомоги яким підпорядковані 39 амбулаторій. На першу ланку медицини у місті за перше півріччя витрачено більш ніж 90млн. грн.. Вже з ли...