App Store Google Play

Військовий шпиталь отримав новий апарат УЗД

21.05.2015 16:56
Військовий шпиталь отримав новий апарат УЗД

Дніпропетровський військовий шпиталь отримав сучасний експертний апарат УЗД, який для нього придбало турецьке агентство зі співробітництва та координації. Апарат привезли з Канади. Його вартість - 42,7 тисячі доларів США.

Ініціатива передати такий апарат на Дніпропетровщину з'явилася у Уповноваженого ВР України з прав людини Валерії Лутковської після того, як вона в рамках парламентського контролю за дотриманням прав людини побувала у військовому госпіталі. Про це повідомляє Дніпропетровська ОДА.

«З'ясувалося, що один з апаратів УЗД у шпиталі експлуатується вже 19 років. Після цього ми звернулися до своїх партнерів ТІКА з проханням допомогти. Адже якісна діагностика - це перший крок до одужання воїнів», - сказала Валерія Лутковська.

Лікарі шпиталю зазначають, що апарат УЗД експертного класу потрібен у їх роботі завжди.

«Через конфлікт на Сході країни до діагностики висуваються особливі вимоги. Такий апарат дозволить нам проводити не лише якісну діагностику всіх органів та систем людини, а серйозні маніпуляції під контролем УЗД - в реанімації та в палатах важкохворих», - сказав заступник начальника госпіталю з медичної частини Олег Поляков.

Як пояснив координатор програми ТІКА Болат Хаджи Бойрам, цей апарат переданий госпіталю безкоштовно. Адже ТІКА надає Україні міжнародну технічну допомогу.

«Україна для Туреччини - стратегічний партнер. Адже якщо буде мир в України - буде стабільність в Причорномор'ї. Допомога, яку ТІКА надає вашій країні - безкоштовна. Крім військового шпиталю, допомогу у Дніпропетровській області від Туреччини отримала обласна лікарня імені Мечникова, де лікуються багато солдатів», - сказав Болат Хаджи Бойрам.

Радник голови Дніпропетровської облдержадміністрації Гліб Пригунов подякував гостям за подарунок для госпіталю. Він зазначив, що Дніпропетровська область продовжуватиме співпрацю з турецькими партнерами, а також шукатиме нові міжнародні проекти, аби підвищити рівень технічного оснащення лікарень регіону.

Нагадаємо, за рік через 15 медзакладів Дніпропетровщини пройшли понад 5 тисяч поранених в зоні АТО, у тому числі 2193 бійці прооперовані.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Наслідки Першої Світової для України оформилися у конкретний факт та конкретну дату 14-го листопада 1918-го року.У цей день гетьман Павло Скоропадський видав грамоту про воз'єднання на федеративних на...
Юрій Фоменко

Птаха війни

Птаха війни. Вона над моєю хатою в Діброві літає на схід і повертається на Кодак.    В уяві, замість звуку її двигуна я чую стогін поранених, голоси лікарів і тиху молитву піл...
 Не дивлячись на певний застій українського кінематографу в “нульових” роках, сьогодні чи не щотижня на екрани кінотеатрів виходять нові вітчизняні стрічки, які без сумніву виводять н...
Марія СОЛОМОНОВА

Чергове шкільне отруєння

Дніпро. Чергове шкільне отруєння. І з вчорашнього дня жодного коментарію з боку відповідного департаменту міськради.Минулого разу, коли було масове отруєння дітей 62-ї школи, мер міста принаймні напри...