App Store Google Play

Іструктори НАТО готують розвідників ЗСУ на Дніпропетровщині

20.05.2015 09:51
Іструктори НАТО готують розвідників ЗСУ на Дніпропетровщині

На Дніпропетровщині, на полігоні однієї з військових частин, у вівторок, 19 травня, відбулось фінальне заняття тренувального курсу з тактичної медицини для бійців 74-го окремого розвідувального батальйону. Частина бійців мобілізовані нинішнього року, на них невдовзі чекає відправлення до зони бойових дій.

Тренінги для бійців проводили інструктори з досвідом роботи в «гарячих» точках, зокрема Денис Сурков – інструктор, сертифікований NAEMT (National Association of Emergency Medical Technicians) із правом викладання курсу першої допомоги постраждалим в бою ТССС (Tactical Combat Casualty Carе).

За легендою навчань, розвідувальна група потрапила в засідку противника, поранено командира. Перед військовослужбовцями поставили завдання замінити командування, надати першу допомогу пораненому, евакуювати його й відійти самим у безпечну зону з мінімальними втратами. За висновком інструкторів, бійці з поставленим завданням упорались.

«Курс був досить інтенсивний, сьогодні упродовж 8 годин ми їм давали відпрацювання основних тактичних навичок. Спочатку вони вирішували тактичні завдання. У процесі навчань інструктор говорить: ти – поранений, ти – вбитий, і це порушує хід операції, і бійці мали ухвалювати нові рішення, перебудовуватись на ходу. У цьому, власне, і сенс нашої взаємодії», – розповів інструктор Денис Сурков.

Після закінчення тренінгу волонтери вручили військовослужбовцям, на яких уже незабаром чекає відправлення до зони АТО, індивідуальні аптечки, укомплектовані за військовими стандартами НАТО.

Як розповів координатор проекту Павло Хазан, вартість кожної склала приблизно 70 доларів США. Аптечки купили на кошти, зібрані від небайдужих громадян, ця акція триватиме й надалі.

«Дуже важливо, що ми проводимо ще й тренінги, адже аптечка без тренінгу загалом-то не потрібна. Непоодинокі випадки, коли до Дніпропетровська привозили поранених, а їхні аптечки були навіть не розпаковані, тобто бійці просто не знали, як ними скористатись», – сказав Павло Хазан.

Наразі дніпропетровські волонтери вже забезпечили сучасними аптечками близько 2 тисяч українських військових.

Радіо Свобода 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Юрій Фоменко

Птаха війни

Птаха війни. Вона над моєю хатою в Діброві літає на схід і повертається на Кодак.    В уяві, замість звуку її двигуна я чую стогін поранених, голоси лікарів і тиху молитву піл...
 Не дивлячись на певний застій українського кінематографу в “нульових” роках, сьогодні чи не щотижня на екрани кінотеатрів виходять нові вітчизняні стрічки, які без сумніву виводять н...
Марія СОЛОМОНОВА

Чергове шкільне отруєння

Дніпро. Чергове шкільне отруєння. І з вчорашнього дня жодного коментарію з боку відповідного департаменту міськради.Минулого разу, коли було масове отруєння дітей 62-ї школи, мер міста принаймні напри...
У місті Кривий Ріг працює 7 центрів первинної медико-санітарної допомоги яким підпорядковані 39 амбулаторій. На першу ланку медицини у місті за перше півріччя витрачено більш ніж 90млн. грн.. Вже з ли...