App Store Google Play

Перше цьогорічне ЗНО фальсифіковане?

18.05.2015 09:30
Перше цьогорічне ЗНО фальсифіковане?

«Пороговий» бал на державній атестації випускників шкіл з української мови було знижено, що дозволило пройти тестування більшій кількості школярів. Це рішення було прийнято на пропозицію університетів, яким вигідно збільшення кількості абітурієнтів. Про це повідомив директор Українського центру оцінювання якості освіти (УЦОЯО) Ігор Лікарчук у інтервю «Главкому».

УЦОЯО на основі статистико-математичних методів визначив поріг на рівні 25 тестових балів. Це та кількість тестових балів, яку може набрати мінімально підготовлений абітурієнт.

При цьому розмірі «порогового» балу тест не проходили 36598 абітурієнтів. Це 13,3% від загальної кількості тих, хто взяв участь – 275 тисяч.

«Але експертна комісія на своєму засіданні вирішила знизити цей поріг до 22 балів. Це 23390 абітурієнтів або 8,5% тих, хто тести з української мови не склав», – повідомив Лікарчук.

Це набагато менше, ніж у минулі роки, коли аналогічний поріг не проходили 10-11%.

Рішення, яке призвело до збільшення кількості потенційних студентів вищих учбових закладів було прийнято на пропозицію самих вузів.

«Пропозицію в 22 бали внесли представники університетів. Як на мене, це можна пояснити лише бажанням прийняти до університетів якомога більше абітурієнтів, незалежно від рівня знань», – вважає Лікарчук.

Директор УЦОЯО вбачає у цьому рішенні «перетворення університетів на заклади соціального захисту».

«Вони (представники вузів – ред.) вважають, що нехай краще школярі йдуть в університети, ніж йдуть працювати чи здобувати робітничі професії», – сказав Лікарчук.

Тестування з української мови цього року було єдиною дисципліною Державної підсумкової атестації у формі ЗНО.

«Кількість школярів, які нічого не знають, була однаковою як у місті, так і в селі. Але все ж таки, рівень освіти у містах є вищим, ніж в селах», – відмітив ЛІкарчук.

Високий рівень навчальних досягнень з підсумкової атестації показали всього 11% із загальної кількості цьогорічних випускників. 19% із загальної кількості випускників отримають в атестаті двійку чи трійку з української мови.

Нагадаємо, університети отримують плату за студентів двома способами. Або за їх навчання платить держава, або гроші за навчання вносять самі студенти.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Наслідки Першої Світової для України оформилися у конкретний факт та конкретну дату 14-го листопада 1918-го року.У цей день гетьман Павло Скоропадський видав грамоту про воз'єднання на федеративних на...
Юрій Фоменко

Птаха війни

Птаха війни. Вона над моєю хатою в Діброві літає на схід і повертається на Кодак.    В уяві, замість звуку її двигуна я чую стогін поранених, голоси лікарів і тиху молитву піл...
 Не дивлячись на певний застій українського кінематографу в “нульових” роках, сьогодні чи не щотижня на екрани кінотеатрів виходять нові вітчизняні стрічки, які без сумніву виводять н...
Марія СОЛОМОНОВА

Чергове шкільне отруєння

Дніпро. Чергове шкільне отруєння. І з вчорашнього дня жодного коментарію з боку відповідного департаменту міськради.Минулого разу, коли було масове отруєння дітей 62-ї школи, мер міста принаймні напри...