App Store Google Play

Купрій: Ганна Гопко має розглянути питання «послів Януковича»

18.05.2015 15:34
Купрій: Ганна Гопко має розглянути питання «послів Януковича»

Народний депутат Віталій Купрій просить голову Комітету ВРУ у закордонних справах Ганну Гопко розглянути на засіданні комітету питання щодо звільнення тих послів України в країнах-членах Ради Європи, котрі під час Революції гідності займали антинародну позицію та не підтримували протести проти диктатури Януковича.

Про це йдеться в адресованому Гопко депутатському зверненні Віталія Купрія від 18 травня, передає прес-служба народного депутата.

«Прошу Вас негайно винести на розгляд Вашого Комітету питання проведення перевірки того, яку позицію займали вищезазначені посли під час Революції гідності. У разі відсутності підтримки українського народу під час цього важливого моменту в нашій історії, прошу направити Президенту України Петру Порошенку вимогу звільнити їх із займаних посад», - зазначається в документі.

Віталій Купрій нагадав, що надіслав запит до Міністерства закордонних справ стосовно осіб, які займають посади Надзвичайних та Повноважних Послів України в країнах, що входять до складу Ради Європи. Отримавши відповідь МЗС, депутат констатує, що 27 із 47 послів України в цих країнах займали свої посади в період президентства Віктора Януковича, притому 24 з 27 зазначених послів були призначені особисто ним, а ще три - за президентства Віктора Ющенка.

«З огляду на це, виникає питання: чи служать ці дипломати українському народу, чи тільки безпринципно пристосовуються до змін політичного курсу країни? За наявною інформацію, починаючи з кінця жовтня 2013 року і по кінець правління Януковича, жоден з послів не засудив розгін студентів на Євромайдані», - підкреслює депутат.

Віталій Купрій переконаний, що дипломатичний корпус України в інших країнах повинен бути оновлений за рахунок молодих, патріотично налаштованих дипломатів.

Нагадаємо, що донедавна, а саме - до 11 травня 2015 року, тобто майже півтора роки після закінчення Революції Гідності, на посаді посла України в Білорусі працював Михайло Єжель - колишній міністр оборони в уряді Миколи Азарова, якого звинувачують в підриві обороноздатності української армії.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Юрій Фоменко

Птаха війни

Птаха війни. Вона над моєю хатою в Діброві літає на схід і повертається на Кодак.    В уяві, замість звуку її двигуна я чую стогін поранених, голоси лікарів і тиху молитву піл...
 Не дивлячись на певний застій українського кінематографу в “нульових” роках, сьогодні чи не щотижня на екрани кінотеатрів виходять нові вітчизняні стрічки, які без сумніву виводять н...
Марія СОЛОМОНОВА

Чергове шкільне отруєння

Дніпро. Чергове шкільне отруєння. І з вчорашнього дня жодного коментарію з боку відповідного департаменту міськради.Минулого разу, коли було масове отруєння дітей 62-ї школи, мер міста принаймні напри...
У місті Кривий Ріг працює 7 центрів первинної медико-санітарної допомоги яким підпорядковані 39 амбулаторій. На першу ланку медицини у місті за перше півріччя витрачено більш ніж 90млн. грн.. Вже з ли...