App Store Google Play

Купрій: Ганна Гопко має розглянути питання «послів Януковича»

18.05.2015 15:34
Купрій: Ганна Гопко має розглянути питання «послів Януковича»

Народний депутат Віталій Купрій просить голову Комітету ВРУ у закордонних справах Ганну Гопко розглянути на засіданні комітету питання щодо звільнення тих послів України в країнах-членах Ради Європи, котрі під час Революції гідності займали антинародну позицію та не підтримували протести проти диктатури Януковича.

Про це йдеться в адресованому Гопко депутатському зверненні Віталія Купрія від 18 травня, передає прес-служба народного депутата.

«Прошу Вас негайно винести на розгляд Вашого Комітету питання проведення перевірки того, яку позицію займали вищезазначені посли під час Революції гідності. У разі відсутності підтримки українського народу під час цього важливого моменту в нашій історії, прошу направити Президенту України Петру Порошенку вимогу звільнити їх із займаних посад», - зазначається в документі.

Віталій Купрій нагадав, що надіслав запит до Міністерства закордонних справ стосовно осіб, які займають посади Надзвичайних та Повноважних Послів України в країнах, що входять до складу Ради Європи. Отримавши відповідь МЗС, депутат констатує, що 27 із 47 послів України в цих країнах займали свої посади в період президентства Віктора Януковича, притому 24 з 27 зазначених послів були призначені особисто ним, а ще три - за президентства Віктора Ющенка.

«З огляду на це, виникає питання: чи служать ці дипломати українському народу, чи тільки безпринципно пристосовуються до змін політичного курсу країни? За наявною інформацію, починаючи з кінця жовтня 2013 року і по кінець правління Януковича, жоден з послів не засудив розгін студентів на Євромайдані», - підкреслює депутат.

Віталій Купрій переконаний, що дипломатичний корпус України в інших країнах повинен бути оновлений за рахунок молодих, патріотично налаштованих дипломатів.

Нагадаємо, що донедавна, а саме - до 11 травня 2015 року, тобто майже півтора роки після закінчення Революції Гідності, на посаді посла України в Білорусі працював Михайло Єжель - колишній міністр оборони в уряді Миколи Азарова, якого звинувачують в підриві обороноздатності української армії.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Зараз хочу повернутися до теми назви нашої області, яку ганебно провалив «кум» всіх дніпровських «патріотів» з «великої дороги», а саме – мер Дніпра. Це той м...
Дніпро. Кам’яний хрест на Соборній площі. Біля нього поховано чотирнадцять січових стрільців.Межа 1918-1919-го ріку. Коли вони гинули за Україну, то хтось домовлявся з ворогами. Тільки січові ст...
Томос - це прекрасно! Я теж радію і святкую, і теж вважаю, що це велетенський крок від Москви в плані духовної та релігійної незалежності. І хоча зараз не середньвіччя, а тому церква формально - це ще...
В українських ЗМІ як регіонального так і національного рівня багато недоліків і проблем. Серед них пріоритетна швидкість подання інформації замість якості, через що інформація буває недостовірною. Окр...