App Store Google Play

У Дніпропетровську відкрили музейну експозицію, присвячену АТО і Майдану

14.05.2015 10:10
У Дніпропетровську відкрили музейну експозицію, присвячену АТО і Майдану

У Дніпропетровську, в музеї Голокосту, відкрили експозицію, присвячену антитерористичній операції. Для загального огляду виставили перші експонати, які заклад отримав від волонтерів та бійців із зони бойових дій на сході України.

За словами авторів виставки, серед найцікавіших експонатів, які наразі передали учасники подій на Донбасі, – дверцята машини УАЗ із численними пробоїнами від куль та снарядів. Цю автівку, яка пройшла найгарячіші точки, зокрема Піски та Волноваху, дніпропетровські волонтери вже двічі відновлювали власним коштом і силами. Наразі улюбленець бійців, якого лагідно називають «Дракошею», – знову на передовій. Дверцята машини, які було неможливо відновити, будуть зберігатись у музеї.

Іще один примітний експонат виставки – шкіряний ремінь часів Другої світової війни, який належав фронтовикові, дідові дніпропетровця Павла Хазана і з яким сам Хазан перебував на передовій.

«Коли я отримав форму, щоб відправитися на Донбас, для мене не вистачило ременя, і я взяв ремінь свого дідуся. Тобто цей експонат пройшов фактично дві війни. Це реліквія, яка зберігалася у моїй сім’ї», – розповідає Хазан.

Крім того, під час відкриття самої виставки музей отримав «подарунок» від дніпропетровського історика, учасника АТО Олега Репана – осколок снаряда, витягнутий лікарями з його рани.

Виставку доповнюють експонати, передані до музею безпосередніми учасниками Революції гідності, – пляшка з-під «коктейлю Молотова», фрагменти бруківки з київських вулиць, де тривало протистояння, прапор України, який пройшов Майдан, тощо.

За словами директора музею Ігоря Щупака, згодом ці та інші експонати стануть частиною постійної експозиції про новітню історію України. Місце для неї в музеї вже знайшли.

«Ця експозиція буде постійною. У нас достатньо місця, щоб розмістити. Головне – не гнатись за кількістю експонатів, вони мають бути такими, які б пробуджували і пам’ять, і совість людей», – сказав Радіо Свобода Ігор Щупак.

За його словами, наразі музей звертається до всіх небайдужих громадян з проханням передавати експонати, які репрезентують останні події в Україні, – Революцію гідності та АТО. Причому для фахівців важлива не стільки сама річ, скільки її історія, походження, пов’язані з нею долі людей.

Радіо Свобода 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Юрій Фоменко

Птаха війни

Птаха війни. Вона над моєю хатою в Діброві літає на схід і повертається на Кодак.    В уяві, замість звуку її двигуна я чую стогін поранених, голоси лікарів і тиху молитву піл...
 Не дивлячись на певний застій українського кінематографу в “нульових” роках, сьогодні чи не щотижня на екрани кінотеатрів виходять нові вітчизняні стрічки, які без сумніву виводять н...
Марія СОЛОМОНОВА

Чергове шкільне отруєння

Дніпро. Чергове шкільне отруєння. І з вчорашнього дня жодного коментарію з боку відповідного департаменту міськради.Минулого разу, коли було масове отруєння дітей 62-ї школи, мер міста принаймні напри...
У місті Кривий Ріг працює 7 центрів первинної медико-санітарної допомоги яким підпорядковані 39 амбулаторій. На першу ланку медицини у місті за перше півріччя витрачено більш ніж 90млн. грн.. Вже з ли...