App Store Google Play

У Дніпропетровську жінку добровольця ігнорують роботодавці

13.05.2015 20:09
У Дніпропетровську жінку добровольця ігнорують роботодавці

Він захищає Україну на передовій, а ось його родину, як виявилося, захистити нікому. Це - про біженця з Луганська, який пішов у армію добровольцем. Доки чоловік воює на передовій, його жінка та доньки бідують на мирній території.

Це зараз він у камуфляжі. Та майже все своє життя сорокавосьмирічний Василь був спортивним тренером, а ще - бізнесменом. Але і тренування, і бізнес довелось кинути, коли у рідному Луганську з'явилися бойовики так званої "ЛНР".

"Зазнав все на своїй шкурі, в повному обсязі відчув новий порядок ЛНР, де був засуджений до розстрілу. За 200 тисяч гривень мої друзі мене викупили по дорозі на екзекуцію", - говорить Василь, боєць збройних сил України.

Разом із родиною чоловік перебрався у Дніпропетровськ і вже тут пішов у військомат. Йому - досвіченному десантнику - там були раді. З листопада Василь - на передовій. За його зарплатню і живе родина. Дружина з доньками ніяк не можуть знайти роботу.

Оксана - досвічений тренер з кікбоксингу. Втім, сьогодні готова працювати ким візьмуть. Але навіть продавцем у кіоски її не беруть.

"Так, вони можуть на мене подивитися, можу я підійти. Але коли з'ясуються прописка, знаходиться щось: досвід роботи, може, маленький, ще щось", - говорить Оксана, дружина бійця.

Родина рахує кожну копійку. Скільки ще так зможуть протягти - не знають.

"Я боюся того, що мене можуть не взяти в університет. Неможливість платити за навчання", - говорить Катерина, донька бойца.

Волонтери підтверджують - проблема з працевлаштуванням переселенців дійсно існує.

"Це більшість випадків - підприємців приватних, і вони причину не пояснюють. Але коли чують, що ти приїхав з Криму або не дай Бог з Донбасу, це ще гірше! Вони просто відмовляють під різними причинами", - говорить Ніна Єлоєва, волонтер.

"З усієї кількості переселенців до служби зайнятості зверталася невелика кількість переселенців - близько 5 тисяч. І з них сьогодні працевлаштовано 1142 людини", - говорить Вікторія Крупська, директор Дніпропетровського обласного департаменту соціального захисту.

Василь готовий залишитися на передовій. Але хто тут захистить його родину?

"Воюючи, і відчуваючи, що в тебе за спиною твоя родина, яка поневіряється без житла, без роботи. Образа іноді бере", - говорить Василь, боєць збройних сил України.

Подробности 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Дніпро. Кам’яний хрест на Соборній площі. Біля нього поховано чотирнадцять січових стрільців.Межа 1918-1919-го ріку. Коли вони гинули за Україну, то хтось домовлявся з ворогами. Тільки січові ст...
Томос - це прекрасно! Я теж радію і святкую, і теж вважаю, що це велетенський крок від Москви в плані духовної та релігійної незалежності. І хоча зараз не середньвіччя, а тому церква формально - це ще...
В українських ЗМІ як регіонального так і національного рівня багато недоліків і проблем. Серед них пріоритетна швидкість подання інформації замість якості, через що інформація буває недостовірною. Окр...
Раджу всім, хто має намір віддати свій голос за кандидата-#ідітьусраку не обмежуватися полумєрамі і одразу голосувати за Тимошенко.Завжди логічно голосувати за основного кандидата, а не за його т...