App Store Google Play

У Дніпропетровську жінку добровольця ігнорують роботодавці

13.05.2015 20:09
У Дніпропетровську жінку добровольця ігнорують роботодавці

Він захищає Україну на передовій, а ось його родину, як виявилося, захистити нікому. Це - про біженця з Луганська, який пішов у армію добровольцем. Доки чоловік воює на передовій, його жінка та доньки бідують на мирній території.

Це зараз він у камуфляжі. Та майже все своє життя сорокавосьмирічний Василь був спортивним тренером, а ще - бізнесменом. Але і тренування, і бізнес довелось кинути, коли у рідному Луганську з'явилися бойовики так званої "ЛНР".

"Зазнав все на своїй шкурі, в повному обсязі відчув новий порядок ЛНР, де був засуджений до розстрілу. За 200 тисяч гривень мої друзі мене викупили по дорозі на екзекуцію", - говорить Василь, боєць збройних сил України.

Разом із родиною чоловік перебрався у Дніпропетровськ і вже тут пішов у військомат. Йому - досвіченному десантнику - там були раді. З листопада Василь - на передовій. За його зарплатню і живе родина. Дружина з доньками ніяк не можуть знайти роботу.

Оксана - досвічений тренер з кікбоксингу. Втім, сьогодні готова працювати ким візьмуть. Але навіть продавцем у кіоски її не беруть.

"Так, вони можуть на мене подивитися, можу я підійти. Але коли з'ясуються прописка, знаходиться щось: досвід роботи, може, маленький, ще щось", - говорить Оксана, дружина бійця.

Родина рахує кожну копійку. Скільки ще так зможуть протягти - не знають.

"Я боюся того, що мене можуть не взяти в університет. Неможливість платити за навчання", - говорить Катерина, донька бойца.

Волонтери підтверджують - проблема з працевлаштуванням переселенців дійсно існує.

"Це більшість випадків - підприємців приватних, і вони причину не пояснюють. Але коли чують, що ти приїхав з Криму або не дай Бог з Донбасу, це ще гірше! Вони просто відмовляють під різними причинами", - говорить Ніна Єлоєва, волонтер.

"З усієї кількості переселенців до служби зайнятості зверталася невелика кількість переселенців - близько 5 тисяч. І з них сьогодні працевлаштовано 1142 людини", - говорить Вікторія Крупська, директор Дніпропетровського обласного департаменту соціального захисту.

Василь готовий залишитися на передовій. Але хто тут захистить його родину?

"Воюючи, і відчуваючи, що в тебе за спиною твоя родина, яка поневіряється без житла, без роботи. Образа іноді бере", - говорить Василь, боєць збройних сил України.

Подробности 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Останнім часом, коли дивлюся на те, що відбувається навколо, вже вкотре мені спадає на думку аналогія між Україною та Іудеєю часів Другої Іудейської війни. Події тої війни досить живописно описав у св...
Ярослав СИНИЦЯ

Станиця Луганська

Станиця Луганська зараз,це  не те, що було три роки тому.  Людська натура така, що має здатність пристосовуватись до будь-яких умов, і за дуже короткий час. Про війну тут нагадують цілі квар...
Наслідки Першої Світової для України оформилися у конкретний факт та конкретну дату 14-го листопада 1918-го року.У цей день гетьман Павло Скоропадський видав грамоту про воз'єднання на федеративних на...
Юрій Фоменко

Птаха війни

Птаха війни. Вона над моєю хатою в Діброві літає на схід і повертається на Кодак.    В уяві, замість звуку її двигуна я чую стогін поранених, голоси лікарів і тиху молитву піл...