App Store Google Play

Генпрокуратура незаконно приховує факти розслідувань за заявою Гордієнка

13.05.2015 15:01
Генпрокуратура незаконно приховує факти розслідувань за заявою Гордієнка
Генеральна прокуратура приховує від суспільства інформацію щодо кримінальних проваджень, відкритих за заявами екс-керівника Держфінінспекції Миколи Гордієнка, що є порушенням Конституції та законів України.

Про це в ефірі телеканалу «112 Україна» повідомив заступник голови Комітету ВРУ з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності, народний депутат Віталій Купрій.

«Для того, щоб суспільство знало про стан розслідування цих справ, я направив в ГПУ депзвернення з проханням повідомити про номери кримінальних проваджень, за якими фактами вони відкриті, які статті інкримінуються, та на якій вони стадії розслідування. Ця інформація не є таємницею слідства та зобов'язана надаватись будь-кому відповідно до статті 34 Конституції України», - наголосив Купрій.

Втім, зі слів депутата, Генеральна прокуратура відмовила йому в цій інформації, чим сама порушила законодавство, а саме - вимоги статті 351 Кримінального кодексу (перешкоджання діяльності народного депутата України та депутата місцевої ради).

Незаконну відмову в отриманні нардепом інформації заступник Генерального прокурора Юрій Столярчук аргументував тим, що депутат не має права звертатись до органів прокуратури з вимогами, пропозиціями чи вказівками у конкретних справах, а запитувані ним відомості начебто становлять таємницю досудового розслідування, хоча це не відповідає дійсності.

«З відповіді на моє звернення, яке підписане заступником Генпрокурора Столярчуком, видно, що ГПУ не тільки бездіє і покриває корупцію керівництва країни, але й сама вчиняє злочини, кажучи на чорне - біле, а на біле - чорне», - підкреслив народний депутат.

Купрій нагадав, що відповідно до інформації, озвученої 8 квітня на спільному засіданні правоохоронного і антикорупційного Комітетів ВРУ першим заступником Генпрокурора Володимиром Гузиром, за заявами екс-керівника Держфінінспекції Гордієнка відкрито 17 кримінальних проваджень.

При цьому мова йде про зловживання з боку керівництва виконавчої влади та призначених коаліцією парламентських фракцій міністрів. Так, за інформацією прокуратури, за час перебування на посаді прем'єр-міністра Арсенія Яценюка з бюджету було розкрадено близько 700 млн. грн.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Марія СОЛОМОНОВА

Боже, нам ЄДНІСТЬ подай!

«Боже, нам ЄДНІСТЬ подай!», - так закінчуються богослужіння у Православній Церкві України.І ці слова не просто протокольне звернення до вірян згідно церковних канонів. Це те, до чого закли...
Без усякої скромності скажу, але правду.Дуже часто, особливо після чергового мого спітчу про наших політиків, мене питають:"Ну от, кого! Кого! Ти! Ти, особисто, ти! Бачиш гідним посади Президента?"Від...
Соборність - один з наріжних каменів фундаменту Держави, головна державотворча цінність і якість.І в смислі об‘єднання у національній державі всіх земель, населених народом.І в смислі панування...
Днями завдяки щасливому збігу обставин (спочатку в інтелектуальних іграх, а потім в робочому колективі) став глядачем вистави "Дульсинея Тобосская" в Дніпровському театрі Театр "Верим" /// Theatr...