App Store Google Play

Генпрокуратура незаконно приховує факти розслідувань за заявою Гордієнка

13.05.2015 15:01
Генпрокуратура незаконно приховує факти розслідувань за заявою Гордієнка
Генеральна прокуратура приховує від суспільства інформацію щодо кримінальних проваджень, відкритих за заявами екс-керівника Держфінінспекції Миколи Гордієнка, що є порушенням Конституції та законів України.

Про це в ефірі телеканалу «112 Україна» повідомив заступник голови Комітету ВРУ з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності, народний депутат Віталій Купрій.

«Для того, щоб суспільство знало про стан розслідування цих справ, я направив в ГПУ депзвернення з проханням повідомити про номери кримінальних проваджень, за якими фактами вони відкриті, які статті інкримінуються, та на якій вони стадії розслідування. Ця інформація не є таємницею слідства та зобов'язана надаватись будь-кому відповідно до статті 34 Конституції України», - наголосив Купрій.

Втім, зі слів депутата, Генеральна прокуратура відмовила йому в цій інформації, чим сама порушила законодавство, а саме - вимоги статті 351 Кримінального кодексу (перешкоджання діяльності народного депутата України та депутата місцевої ради).

Незаконну відмову в отриманні нардепом інформації заступник Генерального прокурора Юрій Столярчук аргументував тим, що депутат не має права звертатись до органів прокуратури з вимогами, пропозиціями чи вказівками у конкретних справах, а запитувані ним відомості начебто становлять таємницю досудового розслідування, хоча це не відповідає дійсності.

«З відповіді на моє звернення, яке підписане заступником Генпрокурора Столярчуком, видно, що ГПУ не тільки бездіє і покриває корупцію керівництва країни, але й сама вчиняє злочини, кажучи на чорне - біле, а на біле - чорне», - підкреслив народний депутат.

Купрій нагадав, що відповідно до інформації, озвученої 8 квітня на спільному засіданні правоохоронного і антикорупційного Комітетів ВРУ першим заступником Генпрокурора Володимиром Гузиром, за заявами екс-керівника Держфінінспекції Гордієнка відкрито 17 кримінальних проваджень.

При цьому мова йде про зловживання з боку керівництва виконавчої влади та призначених коаліцією парламентських фракцій міністрів. Так, за інформацією прокуратури, за час перебування на посаді прем'єр-міністра Арсенія Яценюка з бюджету було розкрадено близько 700 млн. грн.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Наслідки Першої Світової для України оформилися у конкретний факт та конкретну дату 14-го листопада 1918-го року.У цей день гетьман Павло Скоропадський видав грамоту про воз'єднання на федеративних на...
Юрій Фоменко

Птаха війни

Птаха війни. Вона над моєю хатою в Діброві літає на схід і повертається на Кодак.    В уяві, замість звуку її двигуна я чую стогін поранених, голоси лікарів і тиху молитву піл...
 Не дивлячись на певний застій українського кінематографу в “нульових” роках, сьогодні чи не щотижня на екрани кінотеатрів виходять нові вітчизняні стрічки, які без сумніву виводять н...
Марія СОЛОМОНОВА

Чергове шкільне отруєння

Дніпро. Чергове шкільне отруєння. І з вчорашнього дня жодного коментарію з боку відповідного департаменту міськради.Минулого разу, коли було масове отруєння дітей 62-ї школи, мер міста принаймні напри...