App Store Google Play

У Дніпропетровську відкриють реабілітаційний центр для воїнів АТО

26.02.2015 19:07
У Дніпропетровську відкриють реабілітаційний центр для воїнів АТО

За вирішення проблеми соціально-психологічної реабілітації бійців візьмуться у Дніпропетровську. Активісти вирішили відкрити відповідний центр, котрий займатиметься безпосередньо соціально-психологічною реабілітацією героїв.

"Новизна цього проекту в тому, що подібних центрів в Україні на даний момент немає", - розповіла голова ГО «Правозахисна Група «СІЧ», співзасновник БФ «СІЧ-Допомога» Оксана Томчук.

За її словами, проблема "синдрому повернення з війни" не є несподіваною, втім реабілітаційна робота досі не ведеться і чи вестиметься на державному рівні - під великим питанням.

"Ми розуміємо, що бійці потребують допомоги, і вони, самі це розуміючи, звертаються до нас. Самостійно вони не в змозі повернутися до нормального життя, особливо ті бійці, які були комісовані, хто отримав поранення, побував у полоні. Сьогодні у нас є досить сильна команда фахівців, ми об'єднали кращих людей. Ми об'єднали зусилля з нашими партнерами, вже є перше бачення того, яким буде центр і коли він буде відкритий", - пояснює правник.

"Ідея народилася, тому що ми багато працювали з бійцями. Стан, в якому вони знаходяться після повернення, просто жахлвий. Особливо у «кіборгів» - хлопці 20-25 років розповідають, що пиячать і вдень, і вночі, але все одно бачать кошмари", - додає правозахисник Віталій Погосян.

Через місяць очікується велика демобілізація, в межах 50 тисяч осіб, втім жодної адаптації вони не отримують, говорить Погосян.

"У людей переломилася психіка і їх необхідно повернути в нормальний стан. Вже є випадки, коли військовослужбовці повертаються у відпустку, випивають і беруть в руки зброю, або вчиняють хуліганські дії. Дуже багато зброї зараз гуляє по країні, з цим боротися надзвичайно важко", - розповідає правзахисник і пропонує  вирішувати це проблему, як це роблять у розвинених країнах.

Сама ідея цього реабілітаційного центру, говорять "січовики", наступна: люди приходять, з ними працюють психологи та юристи. Перші допомагатимуть їм увійти в мирне життя, а другі - відновити порушені права. Все це в комплексі зі спортом або яким-небудь видом  праці допоможе їм повернутися в мирне життя, адаптуватися в громадянському суспільстві.

"Сенс у тому, щоб ми не отримали населення з психологічними проблемами, які вони отримали на війні", - підкреслює Віталій Погосян. 
Олена Подолян сказала:
 
Дана реабілітаційна програма не розрахована на соматичну допомогу, всі лікарняні фізіологічні проблеми повинні брати на себе спеціалізовані установи, говорит партнер проекту - керівнк Дніпропетровської психолгічної кризовї служби Олена Подолян.

"Ми беремо на себе виключно соціально-психологічну задачу. Ми виконуватимемо координаційну функцію в разі необхідності протезування, операції або повторного лікування, допомагатимемо інформаційно. Суть алгоритму нашої програми в тривалому циклі допомоги. Тобто людина отримує реабілітаційну програму, яка буде діяти до тих пір, доки вона не відчує себе самостійною і адаптованю",  - пояснює психолог.

Проект розрахований на тривалий термін. Ситуація вимагає нового підходу і розуміння, що реабілітація - це не просто санаторій, в якому з людьми займаються фахівці, а потім вони опиняються в колишньому середовищі. Робота вестиметься  не тільки з військовослужбовцями, але і з членами їх сімей.

Щодо приміщення, то для облаштування Центру планується відремонувати і обладнати гуртожиток. Для цього правозахисники "Січі" планують залучати партнерів, волонтерів та інші організації, які здатні допомогти.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Все одно всі залишаються при своїй думці чи інтересі, але ж...Ірак, Югославія і її правонаступники, Сьерра-Леона і Ліван, Афганістан і Ліберія, і т.д.Українські військові увесь час незалежності прийма...
Анастасія ГОРЯЧА

І знову про мову

Неможливо не помітити значні зміни у поширенні української мови хоча б у Дніпрі. У місті, де більшість людей звикла говорити російською. Хоча й назвати російською мову дніпрян досить важко, це скоріш...
Колись я вимкну телефон, відкладу всі справи і напишу велику розлогу статтю про два Дніпра...Коментарі під деякими новинами Дніпрограду наполегливо повертають до дійсності: саме це місто менше 10 рокі...
Ігор КУЛІКОВСЬКИЙ

Про естетичність топономіки

Все одно якось бентежить напрямок думок у деяких коментаторів: мати і сприймати у Дніпрі вулиці Робесп'єра і Гарібальді, Одоєвського і Менделєєва (не плутати з Менделом Шнеєрсоном), Марата і Вагн...