App Store Google Play

У Дніпропетровську відкриють реабілітаційний центр для воїнів АТО

26.02.2015 19:07
У Дніпропетровську відкриють реабілітаційний центр для воїнів АТО

За вирішення проблеми соціально-психологічної реабілітації бійців візьмуться у Дніпропетровську. Активісти вирішили відкрити відповідний центр, котрий займатиметься безпосередньо соціально-психологічною реабілітацією героїв.

"Новизна цього проекту в тому, що подібних центрів в Україні на даний момент немає", - розповіла голова ГО «Правозахисна Група «СІЧ», співзасновник БФ «СІЧ-Допомога» Оксана Томчук.

За її словами, проблема "синдрому повернення з війни" не є несподіваною, втім реабілітаційна робота досі не ведеться і чи вестиметься на державному рівні - під великим питанням.

"Ми розуміємо, що бійці потребують допомоги, і вони, самі це розуміючи, звертаються до нас. Самостійно вони не в змозі повернутися до нормального життя, особливо ті бійці, які були комісовані, хто отримав поранення, побував у полоні. Сьогодні у нас є досить сильна команда фахівців, ми об'єднали кращих людей. Ми об'єднали зусилля з нашими партнерами, вже є перше бачення того, яким буде центр і коли він буде відкритий", - пояснює правник.

"Ідея народилася, тому що ми багато працювали з бійцями. Стан, в якому вони знаходяться після повернення, просто жахлвий. Особливо у «кіборгів» - хлопці 20-25 років розповідають, що пиячать і вдень, і вночі, але все одно бачать кошмари", - додає правозахисник Віталій Погосян.

Через місяць очікується велика демобілізація, в межах 50 тисяч осіб, втім жодної адаптації вони не отримують, говорить Погосян.

"У людей переломилася психіка і їх необхідно повернути в нормальний стан. Вже є випадки, коли військовослужбовці повертаються у відпустку, випивають і беруть в руки зброю, або вчиняють хуліганські дії. Дуже багато зброї зараз гуляє по країні, з цим боротися надзвичайно важко", - розповідає правзахисник і пропонує  вирішувати це проблему, як це роблять у розвинених країнах.

Сама ідея цього реабілітаційного центру, говорять "січовики", наступна: люди приходять, з ними працюють психологи та юристи. Перші допомагатимуть їм увійти в мирне життя, а другі - відновити порушені права. Все це в комплексі зі спортом або яким-небудь видом  праці допоможе їм повернутися в мирне життя, адаптуватися в громадянському суспільстві.

"Сенс у тому, щоб ми не отримали населення з психологічними проблемами, які вони отримали на війні", - підкреслює Віталій Погосян. 
Олена Подолян сказала:
 
Дана реабілітаційна програма не розрахована на соматичну допомогу, всі лікарняні фізіологічні проблеми повинні брати на себе спеціалізовані установи, говорит партнер проекту - керівнк Дніпропетровської психолгічної кризовї служби Олена Подолян.

"Ми беремо на себе виключно соціально-психологічну задачу. Ми виконуватимемо координаційну функцію в разі необхідності протезування, операції або повторного лікування, допомагатимемо інформаційно. Суть алгоритму нашої програми в тривалому циклі допомоги. Тобто людина отримує реабілітаційну програму, яка буде діяти до тих пір, доки вона не відчує себе самостійною і адаптованю",  - пояснює психолог.

Проект розрахований на тривалий термін. Ситуація вимагає нового підходу і розуміння, що реабілітація - це не просто санаторій, в якому з людьми займаються фахівці, а потім вони опиняються в колишньому середовищі. Робота вестиметься  не тільки з військовослужбовцями, але і з членами їх сімей.

Щодо приміщення, то для облаштування Центру планується відремонувати і обладнати гуртожиток. Для цього правозахисники "Січі" планують залучати партнерів, волонтерів та інші організації, які здатні допомогти.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Максим Мірошниченко

Побачити все на власні очі

21-го листопада я дуже відносно цікавився студентським Майданом. До 30 листопада. І не підтримував дії радикальних груп на Грушевського. Поки сам не вирішив побачити усе на власні очі.Зараз я не підтр...
Ярема ГАЛАЙДА

Уроки Пунічних воєн

Друга Пунічна війна. Ганібал розбив римлян при Требії та Тразименському озері. У цих битвах він вирізав майже 60 000(!!!) римлян та їхніх союзників.А потім нова перемога канфагенян: Канни! За 6 (!!!)...
Тимур Желдак

Про кризу виконавців

Якщо БорисФілатич © як називають його деякі опоненти не стане міським головою вдруге, я точно можу сказати, хто в цьому винен. Я не знаю, це «проіскі врагов» чи звичайне нехлюйство, а...
Максим Мірошниченко

Термінатор з Холодного Яру

Якби ми мали якийсь свій Голівуд, то ми б зняли супермегашпіонську драму про ось цього чоловіка. Юрій Горліс-"Горський". Почав служити в українському війську у 1918-го року, долучившись до антигетьман...