App Store Google Play

Кандидати на голову Антикорупційного бюро: жебраки, багатії та тіньовики

23.02.2015 19:56
Кандидати на голову Антикорупційного бюро: жебраки, багатії та тіньовики
Не всі кандидати на посаду директора Національного Антикорупційного бюро відповідають вимогам закону. Серед кандидатів є особи з подвійним громадянством, держслужбовці, які применшують свої доходи та переписують майно на членів родини. Деякі кандидати на посаду головного антикорупціонера країни взагалі не вміють правильно заповнювати декларацію.    

Такі дані озвучили під час прес-конференції 23 лютого експерти громадської організації Transparency International Україна.  

«Сьогодні починаються співбесіди на посаду директора Антикорупційного бюро. Якщо вже на рівні декларацій кандидатів виникають питання про сумнівне минуле претендентів, то яким буде директор структури, що має рішуче бороти корупцію в країні? Всі питання про корупційні ризики, які ми виявили під час аналізу декларацій, будуть направлені в комісію. І якщо комісія додасть питання від громадськості та поцікавиться у кандидатів про дружин-мільйонерок, проживання на вулиці через відсутність будь-якого житла або можливу причетність до корупційних схем – ми будемо свідками дійсно прозорого процесу», - впевнений Андрій Марусов, голова Правління ТІ Україна. 

П’ятірка кандидатів на посаду директора НАБ які мають «скелети у шафі» (можуть мати сумнівне минуле, про що свідчить інформація з відкритих джерел):

1. Анатолій Матіос, Головний військовий прокурор

Під час Революції Гідності перебував на посаді заступника керівника Головного контрольного управління Адміністрації Президента України Віктора Януковича (листопад 2011 – лютий 2014 р.).

Його заробіток більш, ніж у сто тридцять разів менший за заробіток дружини (264,4 тис. проти 34,7 млн. грн.). Це дуже нагадує звичайну для чиновників практику переведення статків на членів родини.

 

2. Кирило Куликов,  помічник-консультант народного депутата України В.В.КличкаКерівник Бюро Інтерполу в Україні; народний депутат від «Наша Україна – Народна Самооборона» у 2007-2012 рр.

Депутат-«тушка» (напередодні арешту Ю.Луценка покинув опозицію та приєднався до проурядового «Єдиного центру»). Лобіював законодавче забезпечення корупційної схеми з оцінкою майна. Голосував за призначення В.Пшонки генеральним прокурором України.  Роз’їжджав з міліцейською «ксивою», щоб уникнути перевірок ДАЇ. ЗМІ пов’язують з російським «лужніковським» угрупуванням.

 

3. Юрій Трегубов, «тимчасово не працює» з грудня 2012 р.

Син помічниці Ю.Тимошенко Ольги Трегубової, зробив кар’єру прокурора у Дніпропетровську.

Будучи народним депутатом від Блоку Ю.Тимошенко у 2007-2012 рр., дуже полюбляв літати за бюджетний кошт. Так, у першому кварталі 2011 р. «налітав» на 38,8 тис. при обмеженні у 6,7 тис. грн.

 

4. Юрій Сухов, адвокат з 2010 р.

Колишній податковий міліціонер, чиновник Держкомнацрелігій та Рахункової палати, Урядовий уповноважений з питань антикорупційної політики (2009-2010), член ВО «Батьківщина».

У 2014 р. заробив лише 5734 грн. («інші види доходів»), дружина – більше 111 тис.грн.

У 2009 році «Українська правда» звинувачувала його у сумнівних зв’язках із одеськими ділками-контрабандистами.

 

5. Василь Вовк, начальник Головного слідчого управління СБУ

Випускник Вищої школи КДБ, з 1988 року перебував на керівних посадах у Державній митній службі та СБУ.

Як мінімум, він є заручником сумнівних «компромісів», які доводилося робити впродовж майже 30 років служби «в органах». 

 

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Останнім часом все більше знецінюється результат вищої освіти в Україні. Після школи абітурієнти складають ЗНО і вступають до вишів, не тому, що бачать себе в тій чи іншій професії, а тому що “т...
Антон МОРОЗ

Fiat justitia et pereat mundus

Ніщо так не загартовує людину, як українські суди. Ви бували колись в українському суді? Чи відчували ви праведні страждання від очікування чергового засідання? Якщо ні, то ви - щаслива людина. Або ж...
Чому ми програємо інформаційну війну країні-агресора? Тому що професійно працюють одиниці, а до рівня пропаганди Росії нам як до Сонця на гвинтокрилі…Без лірикиМене вивів із душевної та професі...
Вихідними пройшов гучний фестиваль блогерів. Подія незвична, проводиться тільки у Дніпрі. Розпіарена, розрекламована - здається не було такої людини в місті, яка не знала, що до нас приїхали блогери....