App Store Google Play

«Гуманітарна допомога» Ахметова «тягне» на собі «соціалку» окупантів

20.02.2015 15:35
«Гуманітарна допомога» Ахметова «тягне» на собі «соціалку» окупантів
Так звані «Гуманітарні конвої» від фонду «Допоможемо», Ріната Ахметова сприяють життєдіяльності російсько-сепаратистських «республік» на сході України. Про це заявляє правозахисна група «СІЧ». На думку правозахисників, Ринат Ахметов, мало не щодня доставляючи в Донбас величезні обсяги продовольства, допомагає бойовикам стримувати голодні бунти на Донбасі.

«Рінат Леонідович фактично закрив соціальний блок в новоутвореннях ДНР і ЛНР. Деморалізовані і зголоднілі російсько-сепаратистські банди перевели подих і пішли в наступ, що закінчилося Дебальцевською трагедією. Чи не правда цікава зв'язка міцних менеджерів: Володимир Путін, що насичує потреби вождів окупованих територій військами і технікою, та Рінат Ахметов, що запобігає соціальним вибухам і «антитерористичним бунтам» безкоштовними гречкою і соняшниковою олією. Не мають такі дії складу злочину 5 ч. Ст. 258 «Фінансування тероризму»? 
Наша держава аж ніяк не прикрашає відсутність волі і бажання вирішити проблеми своїх громадян і про мирних жителів треба дбати. Але механізм такої допомоги повинен бути підзвітний української влади та міжнародних організацій »- заявив на своїй сторінці Facebook юрист Дмитро Рева.

За словами Дмитра, гуманітарні конвої Ахметова, надходячи на непідконтрольну Україні територію, пропадають з поля зору не тільки нашої влади, а й міжнародних, нейтральних організацій, наприклад, «Червоного Хреста». Вірити в те, що тонни продовольства розподіляються в повному обсязі між звичайними жителями Донбасу, а не між бойовиками або «Соціальними службами» ДНР-ЛНР, можна лише за звітами офіційного сайту Фонду, який не особливо обтяжує себе звітувати про обсяги везіння в Донбас допомоги та обсягах розподілених продуктів харчування.

«На даний момент ми не знаємо який відсоток продовольчої допомоги від Фонду Ахметова окупованим територіям виділено безпосередньо мирним жителям? Чи можуть підтвердити цю статистику міжнародні спостерігачі? Чи функціонують розподільні центри Фонду «Допоможемо» на основі так званих «освітніх та соціальних закладів ДНР і ЛНР»? Якщо так, то яким чином здійснюється ця взаємодія? Чому Фонд підвозить допомогу, в основному в населені пункти, де є підприємства групи СКМ? Скільки їх на окупованих територіях взагалі і кому вони платять податки? .. Одні питання»- перераховує Дмитро Рева.

Разом з тим, за словами представника «Січі», жителі Донбасу, які виїжджають з прифронтової зони до підконтрольних України міст, стикаються з аналогічними проблемами, але Фонд чомусь своїм пріоритетом вважає працювати з жителями окупованої частини Донбасу.

«9 лютого сталася небувала подія - Гуманітарний штаб Ріната Ахметова відкрив представництво в трьох підконтрольних України містах - Артемівську, Краматорську та Авдіївці. Найбагатша людина України, нарешті прийняла факт, що люди, котрі позбулися всього майна під залпи «Градів» і постріли з новеньких мінометів виробництва СКМ-ського заводу «Донецькгірмаш», теж є його земляками. Тепер 23 фури з продовольством їдуть до Маріуполя, в логістичний центр, альтернативний «Донбас-Арені», звідки 25000 продуктових пакетів почнуть розвозити по лінії фронту. Ніби й не було тижнів розстрілів Авдіївки і Дебальцевого, Попасніої й Щастя. Десятків тисяч голодних і заляканих біженців - дітей, старих, жінок»- пише правозахисник.

Тим часом, аби розуміти приблизні (а офіційних немає) обсяги їжі, що ввозиться в Донбас від Фонду, зазначимо, що зараз реалізується 15-ий гуманітарний рейс. Кожен такий складається з 200 фур, кожна з яких може перевезти близько 20 тонн. Тобто, теоретично мова може йти про 60 тисяч тонн продуктів. Такі цифри без сумніву істотно полегшують життя «чиновникам Новоросії», яка постійно розширюється за рахунок ахметовською і путінської «гуманітарки».

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Максим Мірошниченко

Не лише початок, але й поворот

21 листопада - це не тільки початок Революції Гідності. У цей день у 1920-му році уряд УНР перейшов польський кордон і назавжди втратив територію. 12-тисячне військо та урядовці вірили у те, що продов...
Так заведено, що у дошкільному та шкільному віці дитини батьки вигадують додаткові заняття своєму нащадку і відводять на всілякі секції. Одразу після народження, зазвичай протягом року відбувається ці...
Максим Мірошниченко

Побачити все на власні очі

21-го листопада я дуже відносно цікавився студентським Майданом. До 30 листопада. І не підтримував дії радикальних груп на Грушевського. Поки сам не вирішив побачити усе на власні очі.Зараз я не підтр...
Ярема ГАЛАЙДА

Уроки Пунічних воєн

Друга Пунічна війна. Ганібал розбив римлян при Требії та Тразименському озері. У цих битвах він вирізав майже 60 000(!!!) римлян та їхніх союзників.А потім нова перемога канфагенян: Канни! За 6 (!!!)...