App Store Google Play

Солдати ЗСУ Південного округу домоглися отримання статусу учасників АТО

18.02.2015 15:11
Солдати ЗСУ Південного округу домоглися отримання статусу учасників АТО

Солдати ЗСУ Південного округу домоглися отримання статусу учасників АТО. Про це 18 лютого під час прес-конференції в ІА Дніпро-Пост повідомили представники ГО «Правозахисна група «Січ»» Віталій Погосян та Дмитро Рева.

За словами Віталія Погосяна, завдяки зусиллям активістів групи «Січ» 114 осіб з 93 механізованої бригади отримали статус учасника бойових дій.

 

«Що таке статус учасника бойових дій? Що він дає? При наявності цієї довідки люди мають право на пільги, передбачені чинним законодавством. Багато вояків звертаються до нас і кажуть: «у мене є довідка, що я брав участь в АТО». Ця довідка нічого не дає. Її потрібно надати, щоб отримати статус учасника бойових дій, а вже потім отримувати пільги. Для довідки хочу відзначити: загалом по Південному напрямку (куди входять 93 і 25 бригади) отримано близько 160 довідок учасників бойових дій, з них 116 довідок отримані завдяки нам», - пояснив ситуацію адвокат.

 

За наданою інформацією, наразі ще по 500 людям зібрані матеріали. Їх необхідно передати до Дніпропетровська, в командування Південного округу, яке надсилає подання до Києва в Міністерство оборони, а потім отримує і надає відповідний статус.

 

«Ми тримаємо руку на пульсі, намагаємося допомогти хлопцям. Вони приходять на ротацію. Від 10 до 20 днів вони у відпустці, за цей час легко можна зібрати пакет документів для отримання статусу учасника бойових дій. Також ми впритул займаємося полоненими. Групою «Січ» на сьогодні подана 21 заява до Європейського суду з прав людини стосовно осіб, які побували в полоні. Спочатку ми займалися хлопцями 72 бригади, які опинилися в полоні в Росії, їх заарештували в серпні. Була ще група осіб з 39 батальйону територіальної оборони. Вони були полоні в Іловайську, пережили тортури і знущання. Ми подали заяви. Держава-відповідач, разом з Україною, і Російська Федерація. Вважаємо, що Росія - це держава, через яку люди потрапили в полон. Також були 51 і 72 бригада. Всі пам'ятають «Запорізьку справу», за якою відкрито кримінальне провадження. Хлопці були в полоні в Росії. Тут держава-відповідач такж Росія. Робимо все, щоб Європа бачила, що відбувається у нас в країні. Всі говорять, що немає доказів присутності російських військ. Якщо Європейський суд розгляне наші скарги, це буде хорошим доказом». – підбив підсумки зробленого Віталій Погосян.

В свою чергу керівник правозахисної групи «Січ» Дмитро Рева повідомив, що місяць тому в Краматорську спільно з Харківською правозахисною групою було відкрит приймальню «Січ», яка опікується не лише проблемами військових, але й життям вимушених переселенців, у існуванні яких постійно виникає багато спірних юридичних нюансів.

 

«У Краматорськ прибувають люди. Це великий транзитний шлях. Там люди стають на облік, їх фіксують соцслужби, їм надають пільги. Але, наприклад, є люди з прифронтових зон (Дебальцеве, Авдіївка, Вуглегірськ), у яких немає права користуватися пільгами, оскільки Кабмін не включив їх населений пункт в список місць, де проводиться АТО. Будинки зруйновані, людям ніде жити, вони голодні, голі, босі приїжджають до Краматорська, а правами користуватися не можуть. Ані соціальної, ані медичної допомоги. Вони існують лише за рахунок волонтерів та небайдужих громадян. Ми не змогли залишитися осторонь», - пояснив свої дії Дмитро.

 

Сьогодні правники з «Січі» зв'язалися з групою «Краматорськ SOS» і значну частину своїх інформаційних ресурсів направили туди. При цьому, на думку правозахисника, держава не цікавиться долею вимушених переселенців з Донбасу, показуючи свій не кращий бік людям, які опинилися в скруті.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Останнім часом все більше знецінюється результат вищої освіти в Україні. Після школи абітурієнти складають ЗНО і вступають до вишів, не тому, що бачать себе в тій чи іншій професії, а тому що “т...
Антон МОРОЗ

Fiat justitia et pereat mundus

Ніщо так не загартовує людину, як українські суди. Ви бували колись в українському суді? Чи відчували ви праведні страждання від очікування чергового засідання? Якщо ні, то ви - щаслива людина. Або ж...
Чому ми програємо інформаційну війну країні-агресора? Тому що професійно працюють одиниці, а до рівня пропаганди Росії нам як до Сонця на гвинтокрилі…Без лірикиМене вивів із душевної та професі...
Вихідними пройшов гучний фестиваль блогерів. Подія незвична, проводиться тільки у Дніпрі. Розпіарена, розрекламована - здається не було такої людини в місті, яка не знала, що до нас приїхали блогери....