App Store Google Play

Батальйон "Кривбас" залишили напризволяще. Волонтери б'ють на сполох

16.02.2015 16:24
Батальйон "Кривбас" залишили напризволяще. Волонтери б'ють на сполох

Волонтери занепокоєні ситуацією, що склалася у Дебальцевому із 40 батальйоном територіальної оборони "Кривбас". Вони, разом із дружинами вояків, навіть зважилися на прес-конференцію, участь у якій взяв також заступник командира батальйону Юрій Синьковський.

"Волонтери досить довгий час тримають зв'язок з хлопцями з опорників і знають, що ситуація там непроста. Але ми розуміли, що йде операція, тому паніку не здіймали. За останні три доби надійшла маса дзвінків з різних опорників з однією і тією ж інформацією. Бійці просять прийняти рішення. Вони запитують, чому не приїжджає ОБСЄ, адже у них є поранені, вбиті, є мирні поранені, при цьому немає евакуації", - розповіла волонтер Ольга Голубєва.

Дівчина підкреслила, що мова йде не про оточення всього Дебальцевого, лише про деякі опорні пункти у передмісті, у вузлових точках. За її словами, хлопці просять потребують провізії та боємомплектів.

Поділяє занепокоєність ситуацією також і адвокат та волонтер Юлія Сегеда.

"Я противник того, щоб волонтери займалися військовою тактикою і стратегією, ми не маємо права давати поради Генштабу. Але якщо не надати значення деяким речам, може статися лихо. Зараз у хлопців немає наказу відступати, перед ними не ставлять бойове завдання. Я захищаю хлопців, які іноді змушені діяти на власний розсуд, а потім підпадають під статтю Кримінального Кодексу через невиконання наказу. Ми в 2 кроках від такої ситуації", - говорить жінка.

Юлія Сегеда вважає, що якщо там є поранені і загиблі, які не евакуйовані і не вивезені, то заперечувати локальне оточення не можна.

"Хочу звернутися до місії ОБСЄ: до Дебальцевого їхати 4 години. Давайте поїдемо і подивимося, що там відбувається",  - пропонує волонтер. 

За словами заступника командира батальйону Юрія Синьковського, ситуація, в якій зараз знаходиться батальйон, плачевна. Немає можливості підвезти боєприпаси, продовольство. Деякі опорні пункти батальйону знаходяться в повному оточенні. Дійшло вже до того, що без участі вищого керівництва хлопці вступають в переговори з противником, щоб припинити вогонь. Лунала низка пропозицій по здачі зброї, але хлопці категорично відмовилися.

Оскільки всі розуміють, що довго тримати оборону не вдасться, військові просять керівників секторів та оперативне командування прийняти конкретне рішення.

"Спочатку ми чекали перемир'я, але на даному етапі його немає і не було. Хлопці просять, щоб приїхали представники ОБСЄ та інших організацій, щоб всі побачили, яке там перемир'я. Хлопці навіть пропонують провести представників в Дебальцеве, щоб вони своїми очима побачили: йде пряме стрілецьке зіткнення, артилерія б'є по нашим опорним пунктам", - говорить офіцер.

"Ми звертаємося до вищого керівництва, Генштабу, Міноборони з проханням прийняти однозначне рішення по Дебальцівському питанню. Хлопці не повинні просто померти, залишивши зброю, це ті хлопці, які пройшли Іловайськ, і знають, що таке «Іловайський зелений коридор». Вони стоятимуть до кінця", - підкреслив Синьковський.

За словами вйськового, час йде вже не на години, а на хвилини.

"Завдання України №1 - не дати хлопцям там загинути. Не треба потім говорити, якими героями вони були. Давайте робити щось зараз", - просить командир. Hoвини Join

Погода, Новости, загрузка...
Максим Мірошниченко

Зневага

Йшов додому пішки. Якийсь херовий та невдалий день видався. Потім вирішив поїхати у трамваї. Так і швидше і людей поруч буде мало. А в мене ж ще є привілей - УБД. Ця фігня робить мені розкішну насправ...
Водитель-наркоман на нелегальном маршруте. В 10:00 утра.Отвратительней всего в этой ситуации то, что этот маршрут работает уже полтора года. Получил от полиции десятки протоколов, несколько водителей...
Максим Мірошниченко

Нащадки слави Січових Стрільців

Дзвонить пан Юрій Фоменко, каже шо поки одні петлюрівці-дезертири сплять або чубляться в інтернеті, інші петлюрівці саджають на Соборній площі ялівець (можжевєльнік) біля пам'ятного хреста воякам...
Максим Мірошниченко

Моя країна

Взагалі знаєте, президент моєї країни - це президент закинутої на заднє подвір'я історії країни, яку хочуть розколоти та розвалити. Значній масі населення якої на це начхати. Суди якої виправдовують р...