App Store Google Play

Регулюванню ринку зовнішньої реклами в Дніпрі не вистачає прозорості?

13.02.2015 18:29
Регулюванню ринку зовнішньої реклами в Дніпрі не вистачає прозорості?

Асоціація зовнішньої реклами України висловлює стурбованість подіями, що відбуваються протягом останніх трьох місяців у Дніпропетровську. Зокрема тим, що міська влада за зачиненими дверима ухвалює рішення щодо демонтажу конструкцій зовнішньої реклами та нових схем їхнього розміщення.

 

Про це йдеться в заяві виконавчого директора ВОГ «АЗРУ» Оксани Поліщук, оприлюдненій 13 лютого.

 

Далі – пряма мова керівника Асоціації:

 

Попри те, що рішення про затвердження схем є документом регуляторного характеру, який повинен пройти процедуру попереднього опублікування та обговорення, останнім часом ці рішення чомусь ухвалюються міською владою таємно.

 

Складається враження, що під виглядом наведення порядку в місті проводиться приховане лобіювання інтересів окремих операторів за рахунок тих, хто є багаторічними сумлінними платниками коштів до місцевого та загальнодержавного бюджетів.

 

Викликає подив, коли одним операторам, які звертаються за оформленням чи продовженням дозволів, направляють формальні відписки на кшталт порушення вимог щодо врахування соціально-психологічних умов сприйняття рекламних засобів, просторової взаємодії з навколишнім середовищем, особливостей зорового сприйняття, естетичної гармонізації з візуальними характеристиками міського середовища тощо. А іншим, наприклад, ТОВ «Альфа А» (зареєстроване 5 листопада 2014 року), рішеннями виконкому від 25 листопада та 12 грудня надається дозвіл на розміщення 80 нових рекламних конструкцій.

 

Такі дії влади Дніпропетровська категорично суперечать загальнодержавному курсу на підвищення прозорості взаємодії влади та бізнесу, боротьбі з корупцією та розвитку української економіки.

 

Більш того, ця ситуація дуже нагадує вчинки попередньої влади. Як це, наприклад, відбувалося у 2011 році в Луганську.

Зі свого боку Асоціація зовнішньої реклами України та компанії, її члени, послідовно виступають за системне та публічне регулювання ринку зовнішньої реклами з метою підвищення його якості. Як в Україні в цілому, так і в окремих містах. Зокрема, в питанні кількості рекламних носіїв питання слід вирішувати так, щоб це відповідало інтересам громади міста і щодо надходжень до бюджету, і щодо гармонізації міського простору.

 

Провідні оператори ринку зацікавлені в достроковій перспективі розвитку міста, вкладають у це значні кошти, стабільно сплачують податки до місцевого та загальнодержавного бюджетів. У всіх містах, де працюють компанії члени Асоціації, вирішення цих питань проходить у форматі діалогу з місцевою владою та громадськістю.

 

Зокрема, Асоціація бере активну участь і в розробленні концепцій та схем, де визначаються типи конструкцій, місце їхнього розташування. Компанії, учасники Асоціації, інвестують значні кошти в модернізацію інфраструктури міст, зокрема в прокладення нових електромереж, благоустрій вулиць тощо. Так побудовано співпрацю і в Києві, і в Одесі, і в Вінниці, і в Харкові, і в Черкасах, і в багатьох інших містах України.

Впевненні, що зробити Дніпропетровськ красивим містом можливо тільки спільними зусиллями всіх учасників процесу: влади, бізнесу, громадськості.

 

Саме тому Асоціацію дивує позиція влади міста Дніпропетровськ, яку ми спостерігаємо останнім часом. Закритість процесів регулювання ринку призводить до створення додаткових бар’єрів в реалізації політики органів місцевого самоврядування, веде до появи конфронтації між владою і громадськістю, позбавляючи державу партнерів у здійсненні політики динамічного розвитку України.

 

Тим більше, що Україна реалізовує курс на європейську інтеграцію. Однією з найголовніших умов прийняття будь-якої країни до складу «європейської сім’ї» є створення в ній інфраструктури демократичних інституцій та забезпечення належних умов для їхнього сталого функціонування.

 

Бізнес – це партнер влади та громади, а не їхній опонент.

 

Нам би дуже хотілось, щоб влада також була партнером бізнесу. Адже лише спільними зусиллями влади і бізнесу ми зможемо забезпечити прийняття та реалізацію реформ, направлених на розвиток нашої країни.

 

Закликаємо міськвиконком Дніпропетровська та його профільні департаменти звернути увагу на наші аргументи та перевести рішення важливих питань оперативного та стратегічного регулювання зовнішньої реклами міста в публічний формат.

Зі свого боку Асоціація готова до активної співпраці та має можливість долучити до цієї роботи провідних експертів з реклами, архітектури, соціальних комунікацій тощо.

 

Редакція Дніпрограду обіцяє ближчим часом знайти відповіді на поставлені питання і зрозуміти, чому дніпропетровські чиновники у рік виборів займаються таким прикрим політичним самогубством.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Антон МОРОЗ

Fiat justitia et pereat mundus

Ніщо так не загартовує людину, як українські суди. Ви бували колись в українському суді? Чи відчували ви праведні страждання від очікування чергового засідання? Якщо ні, то ви - щаслива людина. Або ж...
Чому ми програємо інформаційну війну країні-агресора? Тому що професійно працюють одиниці, а до рівня пропаганди Росії нам як до Сонця на гвинтокрилі…Без лірикиМене вивів із душевної та професі...
Вихідними пройшов гучний фестиваль блогерів. Подія незвична, проводиться тільки у Дніпрі. Розпіарена, розрекламована - здається не було такої людини в місті, яка не знала, що до нас приїхали блогери....
ФейсБог - це не тільки світила політології, а ще й медицини!- Рік від року адепти і противники (навіть, поважні лікарі) не можуть дійти згоди щодо щеплення - у ХХІ столітті!- Смертність від комаря (ма...