App Store Google Play

Про системну помилку влади

12.02.2015 10:16
Про системну помилку влади

«Із системи реактивного вогню «Смерч» був нанесений удар по нашому головному штабу АТО. Другий — потрапив по жилих кварталах Краматорська, який нібито зараз знаходиться в тилу», — заявив Президент Петро Порошенко у вівторок, виступаючи в парламенті.

На момент підготовки номеру було відомо про 7-х загиблих і 16-х поранених.

Учора ситуація в зоні АТО суттєво загострилася. Обстріл Краматорська з Горлівки, де знаходиться головний штаб АТО, фактично став відповіддю російський військ на наступ українських військових навколо Маріуполя.

«Ворогу нанесені дуже серйозні бойові втрати. Розбивши російсько-терористичні угрупування навколо Маріуполя, наші війська забезпечили надійну оборону міста, захистивши від артилерійських обстрілів мирних жителів», — наголосив секретар РНБО Олександр Турчинов. За його словами, під час наступу були взяті під контроль міста Павлополь, Комінтернове, Лебединське, Бердянське, Широкіне та низка інших населених пунктів.

Маріуполь, як відомо, потерпав від періодичний атак бандитів одна з яких закінчилася кількома десятками загиблих мирних мешканців. Звичайно жити в страху, очікуючи чергових ударів, мешканцям промислового приморського міста некомфортно. Саме тому важливо відтіснити російських бандитів від цього міста.

Факт присутності при наступальній операції голови РНБО Олександра Турчинова є показовою. Це не перший випадок, коли тактичною операцією завідує представник вищого політичного ешелону. Чому не професійні військові?

«Є кадровий дефіцит, — коментує «Дню» народний депутат від «Самопомочі» Павло Кишкар. — Він викликаний небажанням перших осіб держави призначати людей нелояльних, або невідомих Президенту чи Олександру Турчинову особисто. Я думаю, що це системна помилка вищого керівництва держави. Середня ланка офіцерів зараз більш патріотична і більш професійна ніж генералітет. Жодного призначення професіонала, можливо за винятком Воробйова, я не бачу. Все це може скінчитись дуже погано для держави. Допоки в армії, як і у всій державі, не будуть призначатися на посади відповідно знань, навичок і вмінь, нічого доброго не чекайте».

Ще один важливий напрямок — дебальцевський плацдарм. Ситуація тут змінюється постійно. Інформація, яка надходить з місця подій суперечлива. Дані щодо розташування і концентрації наших сил по зрозумілим причинам засекречені, що не дає можливості дати більш-менш точну оцінку становища. Історія з Дебальцевським плацдармом, який менш оптимістично налаштовані люди називають «котлом» або «мішком» триває вже досить довго. Українська армія накопичила в цьому районі відповідні сили для відбиття атак ворога. Не дивлячись на втрачений Вуглегірськ, військові успішно контратакують противника вже тривалий час. В ніч з понеділка на вівторок бойовики в черговий раз активізувались. Їм навіть вдалось досягти певних успіхів, вийшовши на стратегічно важливу трасу.

Народний депутат Семен Семенченко на своїй сторінці в Фейсбук повідомив: «Бойовикам таки вдалося вийти на «трасу життя» між Дебальцеве та Артемівськом. ВСУ і протидиверсійна група Донбасу відійшли на вихідні позиції».

Існує думка, що загроза оточення виникла внаслідок тактичної помилки командування. Дехто вважає, що варто було терміново зібрати сили в кулак, і Дебальцівською групою військ наступати на Єнакієве. А з боку Авдіївки наносити зустрічний удар на Ясинувату і брати Горлівку в кільце. Заступник начальника ГУМВС України в Донецькій області Ілля Ківа повідомив, що котла в Дебальцевому вдалось уникнути завдяки роботі артилерії.

В міністерстві оборони вдень доповіли, що українські військові деблокували дільницю дороги між Дебальцево і Артемівськом Донецької області, яку називають «дорогою життя». В повідомленні зокрема зазначається: «До міста ведення бойових дій підтягуються військові резерви і техніка. Всі штурмові дії з боку бойовиків успішно відбиті силами АТО»

Військовий експерт Микола Сунгуровський в коментарі «Дню» зазначив: «Путін працює над тим, щоб набрати максимально козирів перед перемовинами. Якщо зайде мова про нову лінію дотику, то в інтересах Путіна цю зону розширити. Я не виключаю використання авіації на луганському і маріупольському напрямку».

А чи знають як на це відповісти в Україні? Так звані «люстрації» пройшлись по досвідченим представникам старого загартування, компетентні і професійні люди не призначаються, ігноруються проблеми від воєнного прошарку до розвідки. Чому, наприклад, немає реакції на сенсаційне інтерв’ю у вчорашньому номері «Дня» Ігоря Смешка, в якому він фактично відкрито розповів про причини гальмування створення Комітету розвідки при Президентові? І при цьому ми бачимо, що військовими операціями у нас керують керівники далекі від військової справи. Є певні червоні лінії за які влада не може переходити. І багато з них в площині — кадрової політики: процедура, компетентність, справедливість. Ми знаходимось в настільки критичному етапі, що давно вже не маємо права на помилку.

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Ярема ГАЛАЙДА

Нецікава правда війни

Знову завівся з хлопцями про «правду війни». Ну, в сенсі чи треба показувати в кіно цю саму правду.Треба!Але, якщо всю її показувати в кіно, то це буде фігня, повна заунивності і нудьги.Ну...
Для соціальних виплат від держави необхідно відкрити рахунок в національному Ощадбанку. Цікаво, як обличчя держави проявляється у фінансових установах.Заходжу у відділення банку в центрі Дніпра. Довго...
Максим Мірошниченко

Зрозумілість

Можливо, єдиний мотив, який може мобілізувати широкі кола виборців, який буде сприйматися як прогресивний та новий. Не легалайз, не легалізація проституції, гендерна політика і т.д.Поясню. У 2015-16 р...
У нас небезпідставно прийнято вважати, що українська влада використовує ситуацію з війною у внутрішніх політичних іграх, в тому числі і в узурпацію.Гомо політикус в усі часи було важко втриматися від...