App Store Google Play

Курячий: Реформа самоврядування – суто внутрішньополітичне питання

11.02.2015 10:02
Курячий: Реформа самоврядування – суто внутрішньополітичне питання

Питання реформування місцевого самоврядування – це виключно внутрішньополітичне питання України щодо врегулювання і здійснення керованості своєю територією, однак зараз воно перетворюється на гострий геополітичний фактор. Про це сказав народний депутат України від «Блоку Порошенка» Максим Курячий в ефірі «Першого національного».

 

«Війна, яка проходить в Україні, по-перше, згуртувала націю навколо ідеї унітарності, по-друге, питання федералізації Донбасу чи Луганщини – це просто спроба Путіна легалізувати свої помилки і зберегти там свою присутність. Багато наших європейських партнерів розуміє, що ті питання, що стоять на порядку денному, то є федералізація по-європейськи, а те, що пропонує Путін, підміна понять, це конфедералізація. Він тим самим намагається закласти підвалини розповсюдження повзучого сепаратизму в нашій країні», - сказав Максим Курячий.

 

За його словами, коли йде мова про питання децентралізації – це надання в тому числі адміністративних функцій органам місцевого самоврядування, а говорити про якісь особливі функції мова не йде.

 

«Наша мета демонтувати ту конструкцію місцевого самоврядування, яка себе не виправдала за 23 роки незалежності. Ми маємо наділити потужними фінансовими ресурсами органи місцевого самоврядування, оскільки від ефективності дій залежить доля України як успішної країни. Саме тому ця війна, яку Путін розпалює в Донецькій і Луганській області задля того, щоб зрубати це», - сказав Максим Курячий.

 

Він зауважив, що потрібно оновити владу на місцях, добитися ефективності, щоб адміністративні послуги були якіснішими, доступнішими.

 

«Ми можемо вже щось показати – у нас є бюджетний кодекс, в якому закладені передумови для бюджетної децентралізації, в Держбюджеті і Податковому кодексі територіальні громади наділені ресурсним податком. Це зовсім інша справа, що наші територіальні громади не вміють ще цим користуватися, і це буде питання найближчих місцевих виборів, оскільки сьогодні на місцях потрібні ефективні менеджери, фінансові стратегії, а не тільки знання міської каналізації», - підкреслив народний депутат.

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Зайшов нині у воєнторг, - не скажу який, - прикупить підсумок під магазини. Обрав такий, щоб не дуже дорогий і підходящий, підходжу до каси. Хлопці-продавці впізнали мене:- Доброго дня, Наче ж, в...
Вадим ШЕБАНОВ

Батько

В третю неділю  червня в усьому світі святкуватимуть День батька. Напередодні цього свята хотілося б згадати, яку визначну роль відіграє батько у житті кожної людини. Це навіть викарбовано у наші...
Юлія МЕЛЬНИК

Не хлібом єдиним

31 травня. Останній дзвоник. Для «першачків» - особливий день: хвилювання та щастя, радість та переживання, виступи під час урочистого прощання зі школою на 92 дні канікул... Емоцій купа....
З початку російської агресії частина українців остаточно визначилася зі своєю позицією і принципово відмовилася сприймати все, що пов'язано з Росією. На жаль, як показала практика, такі громадяни скла...