App Store Google Play

Курячий: Реформа самоврядування – суто внутрішньополітичне питання

11.02.2015 10:02
Курячий: Реформа самоврядування – суто внутрішньополітичне питання

Питання реформування місцевого самоврядування – це виключно внутрішньополітичне питання України щодо врегулювання і здійснення керованості своєю територією, однак зараз воно перетворюється на гострий геополітичний фактор. Про це сказав народний депутат України від «Блоку Порошенка» Максим Курячий в ефірі «Першого національного».

 

«Війна, яка проходить в Україні, по-перше, згуртувала націю навколо ідеї унітарності, по-друге, питання федералізації Донбасу чи Луганщини – це просто спроба Путіна легалізувати свої помилки і зберегти там свою присутність. Багато наших європейських партнерів розуміє, що ті питання, що стоять на порядку денному, то є федералізація по-європейськи, а те, що пропонує Путін, підміна понять, це конфедералізація. Він тим самим намагається закласти підвалини розповсюдження повзучого сепаратизму в нашій країні», - сказав Максим Курячий.

 

За його словами, коли йде мова про питання децентралізації – це надання в тому числі адміністративних функцій органам місцевого самоврядування, а говорити про якісь особливі функції мова не йде.

 

«Наша мета демонтувати ту конструкцію місцевого самоврядування, яка себе не виправдала за 23 роки незалежності. Ми маємо наділити потужними фінансовими ресурсами органи місцевого самоврядування, оскільки від ефективності дій залежить доля України як успішної країни. Саме тому ця війна, яку Путін розпалює в Донецькій і Луганській області задля того, щоб зрубати це», - сказав Максим Курячий.

 

Він зауважив, що потрібно оновити владу на місцях, добитися ефективності, щоб адміністративні послуги були якіснішими, доступнішими.

 

«Ми можемо вже щось показати – у нас є бюджетний кодекс, в якому закладені передумови для бюджетної децентралізації, в Держбюджеті і Податковому кодексі територіальні громади наділені ресурсним податком. Це зовсім інша справа, що наші територіальні громади не вміють ще цим користуватися, і це буде питання найближчих місцевих виборів, оскільки сьогодні на місцях потрібні ефективні менеджери, фінансові стратегії, а не тільки знання міської каналізації», - підкреслив народний депутат.

 Hoвини Join

Погода, Новости, загрузка...
Анастасія ГОРЯЧА

До людей, як до худоби

Якось Яніка Мерило стрімила з СВ потяга, здається, Київ-Львів... Вона казала про реформи, які таки відбуваються в нашій країні, демонструючи новеньку плазму у люксовому вагоні. Довелось якось і мені п...
Юрій Фоменко

Земля країни Герр

1970 рік. Наше місто розросталось на лівому березі. Вже вийшло за межі Мануйлівки і розбудовувалось у плавнях і на пісках.  З появою нових будівель виникало питання закладки зелених зон. А для зе...
Год назад прошёл тендер на создание концепции развития транспортной сети Днепра и всё мои прогнозы по этому документу сбылись:1) Вероятней всего расчитана она будет на 4-5 лет(как раз под сроки реализ...
Дмитро Томчук

В ожидании "халявы"

Есть у меня знакомый народный депутат из Днепра. До того, как стать нардепом, он был бизнесменом. Человек небедный. И , как многие люди этого круга, привыкший считать деньги до копейки. Это старая бух...