App Store Google Play

У Дніпропетровську бомбосховищ не густо, але є "елементарні укриття"

10.02.2015 19:27
У Дніпропетровську бомбосховищ не густо, але є "елементарні укриття"

На сьогодні у Дніпропетровську близько 100 тисяч найпростіших укриттів, які у разі надзвичайної ситуації можуть прихистити людей. Про це під час прес-конференції повідомив начальник управління з питань надзвичайних ситуації Дніпропетровської міської ради Сергій Гайдук.

«Найпростіші укриття – це перш за все підвали житлових будинків, льохи, підземні переходи, паркінги та станції метро. На сьогодні у місті близько 3 тисяч підвалів у багатоповерхівках, із них 700 підвалів сталінських будинків вважаються більш міцними, оскільки будувалися як прості укриття, а не звичайні підвали. Там є вентиляція, водопровід та каналізація. Проте, ці укриття побудовані давно і звичайно ж більшість з них потребують відновлення», — сказав Сергій Гайдук.

Він також додав, що є у місті і спеціальні захисні споруди, але всі вони розміщені на заводах, а значить далеко від житлових будинків і призначені для того, щоб у разі необхідності убезпечити людей, які в цей час на роботі. Такі споруди не підходять для укриття звичайних дніпропетровців, тому що у разі обстрілу першими цілями будуть саме заводи та великі підприємства.

Сергій Гайдук нагадав дніпропетровцям, що у разі артобстрілу людині слід бігти до найближчого підземного укриття.

Начальник управління порадив дніпропетровцям заздалегідь дізнатися про місцезнаходження найближчого підвалу, у якому можна сховатися, за необхідності зробити копію ключа від нього, прибрати там, спустити туди теплий одяг, ліхтарик, стільці, дводенний запас їжі, воду та медикаменти першої необхідності — антибіотики широкого спектру дії, кровозупиняючі препарати, бинти, знеболюючі ліки тощо.

«На сьогодні у місті приведено у належний стан вже близько 800 підвалів, у 530 з них проведено світло, робота продовжується. Я закликаю мешканців міста допомогти нам, оскільки об’єктів багато і ми всі зацікавлені у тому, щоб мати укриття», — зазначив в.о. начальника управління житлового господарства Дніпропетровської міської ради Владислав Грицай.

Він також додав, що під час інспекції підвалів з’ясовано, що на сьогодні не всі вони готові приймати людей, деякі не мають сходів, у інших висота до стелі не більше 1 метра, є й затоплені. У разі затоплення Владислав Грицай закликав дзвонити до диспетчерської служби 745-32-60, яка працює цілодобово, та залишати заявку, щоб воду викачали.

«Якщо підвали житлових будинків за місцем мешкання з різних причин не можуть слугувати укриттями, ми перенаправляємо людей до інших, які знаходяться не далі 500 метрів. Тож я ще раз закликаю містян попіклуватися про свою безпеку заздалегідь — подзвонити до житлово-експлуатаційного підприємства чи до районних у місті рад та дізнатись адресу найближчого підвалу, який може за потреби прихистити від обстрілів», — додав Сергій Гайдук.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Чому ми програємо інформаційну війну країні-агресора? Тому що професійно працюють одиниці, а до рівня пропаганди Росії нам як до Сонця на гвинтокрилі…Без лірикиМене вивів із душевної та професі...
Вихідними пройшов гучний фестиваль блогерів. Подія незвична, проводиться тільки у Дніпрі. Розпіарена, розрекламована - здається не було такої людини в місті, яка не знала, що до нас приїхали блогери....
ФейсБог - це не тільки світила політології, а ще й медицини!- Рік від року адепти і противники (навіть, поважні лікарі) не можуть дійти згоди щодо щеплення - у ХХІ столітті!- Смертність від комаря (ма...
Зайшов нині у воєнторг, - не скажу який, - прикупить підсумок під магазини. Обрав такий, щоб не дуже дорогий і підходящий, підходжу до каси. Хлопці-продавці впізнали мене:- Доброго дня, Наче ж, в...