App Store Google Play

Судді у справі Гонгадзе готують завідомо неправосудний вирок - Купрій

07.02.2015 20:13
Судді у справі Гонгадзе готують завідомо неправосудний вирок - Купрій
Народний депутат і представник потерпілого по "справі Гонгадзе" журналіста Олексія Подольского Віталій Купрій звинуватив суддів Апеляційного суду м. Києва Гладія, Ященка і Худика, які розглядають апеляційну скаргу Пукача на вирок Печерського районного суду Києва, у підготовці до вчинення злочину - постановлення ними завідомо неправосудного вироку суду.


Про це у п'ятницю, 6 лютого, заявив сам Віталій Купрій у відкритому судовому процесі, який транслювався у прямому ефірі телеканалу "1+1".


"Те, що ви зараз не задовольнили наше клопотання про відвід прокурорів, означає, що ви є прибічниками того, щоби процес (справа Гонгадзе, - ред.) не розглядався об'єктивно. Ми вбачаємо у цьому порушення наших прав і наполягаємо на тому, щоб ви самі взяли відвід і не заводили ситуацію у глухий кут. Ми вважаємо, що зараз, відповідно до ст. 14 Кримінального кодексу, готується злочин. Ви готуєте винесення неправомірного вироку суду, що становить собою склад злочину, передбаченого ст. 375 Кримінального кодексу України. Якщо ви не задовольняєте відвід, ми будемо вважати вас членами злочинної організації і відповідно на це реагувати", - звернувся Купрій до суддів після того, як судді відмовилися задовольняти клопотання Подольского про відвід прокурорів.


Під час засідання Купрій наголосив на необхідності проведення розслідування відносно заяв Пукача про погрози, залякування і шантаж, за допомогою яких вищі посадові особи Генеральної прокуратури, МВС та СБУ намагалися змусити його відмовитися від своїх попередніх показів щодо причетності до вбивства Гонгадзе екс-президента Леоніда Кучми та екс-голови Верховної Ради Володимира Литвина.


Як представник потерпілого журналіста Подольского, Купрій просив суд винести ухвалу про направлення заяв Пукача про вчинення злочину до Генеральної прокуратури, а також про відвід прокурорів, які раніше чинили тиск на засудженого Пукача.


У свою чергу журналіст Олексій Подольський повідомив, що Пукачу, як украй небезпечному для замовників злочину свідкові, вже погрожували та шантажували його життям і здоров'ям рідних. З переказаних журналістом слів Пукача, йому погрожували зокрема представники державного обвинувачення, котрі задіяні в процесі.


"На першому засіданні Пукач заявив, що під час розгляду справи в Печерському суді на нього чинився шалений тиск, на його адресу лунали погрози його життю, життю його рідних, його дітей. Метою цього тиску було те, щоб він відмовився від своїх показань про замовників вбивства Гонгадзе, щоб він більше ніколи не називав імена Кучми і Литвина. В цьому тиску і шантажу брали участь представники державного обвинувачення, в тому числі ті прокурори, які сьогодні беруть участь у процесі. Організатором тиску на Пукача був суддя Печерського районного суду м. Києва Мельник. Крім того, участь у тиску на Пукача брали вищі посадові особи Генеральної прокуратури, МВС та СБУ. Був скоєний злочин, який досі не розслідується: вже більше року Генпрокуратура умисно і злочинно бездіє у розслідуванні заяви Пукача", - заявив Подольський.
[]

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Максим Мірошниченко

Не лише початок, але й поворот

21 листопада - це не тільки початок Революції Гідності. У цей день у 1920-му році уряд УНР перейшов польський кордон і назавжди втратив територію. 12-тисячне військо та урядовці вірили у те, що продов...
Так заведено, що у дошкільному та шкільному віці дитини батьки вигадують додаткові заняття своєму нащадку і відводять на всілякі секції. Одразу після народження, зазвичай протягом року відбувається ці...
Максим Мірошниченко

Побачити все на власні очі

21-го листопада я дуже відносно цікавився студентським Майданом. До 30 листопада. І не підтримував дії радикальних груп на Грушевського. Поки сам не вирішив побачити усе на власні очі.Зараз я не підтр...
Ярема ГАЛАЙДА

Уроки Пунічних воєн

Друга Пунічна війна. Ганібал розбив римлян при Требії та Тразименському озері. У цих битвах він вирізав майже 60 000(!!!) римлян та їхніх союзників.А потім нова перемога канфагенян: Канни! За 6 (!!!)...