App Store Google Play

Ратифікація Римського статуту не несе загрози українським військовим

01.02.2015 14:37
Ратифікація Римського статуту не несе загрози українським військовим

Нардеп від фракції БПП, ініціатор збору підписів щодо внесення змін до Конституції для ратифікації Римського статуту Віталій Купрій вважає безпідставною розповсюджену у ЗМІ інформацію відносно того, що ратифікація цього документу, згідно з позицією РНБО, може мати негативні наслідки для українських військових – учасників АТО.

 

Про це нардеп написав на своїй сторінці у «Фейсбуці». 

 

«РНБО начебто заявила, що не рекомендує депутатам голосувати за ратифікацію Римського статуту. Пояснюється це тим, що Росія збирає докази «злочинів київської хунти» і може так статися, ми повторимо помилку Грузії та Хорватії (мова йде про начебто загрозу засудження українських командирів за участь в АТО). Вважаю позицію РНБО безпідставною, оскільки відповідно до Звіту щодо попередніх проваджень Міжнародного кримінального суду за 2014 рік наразі і досі триває збір інформації відносно подій у Грузії 2008 року. Жодних обвинувачень відносно грузинських військових генералів не висунуто, справа до провадження Суду не передана», - підкреслює депутат.

 

Зі слів Купрія, справи щодо хорватських генералів взагалі розглядає не Міжнародний кримінальний суд, а спеціально створений Міжнародний трибунал щодо колишньої Югославії. На відміну від Міжнародного кримінального суду, який розглядає справи лише у випадку бездіяльності або неспроможності країни розслідувати злочини, Трибунал має пріоритет над національною судовою системою, і посилатися на це, як на аргумент проти ратифікації Римського статуту, на думку депутата, є абсолютно неприпустимим.

 

Купрій також стверджує, що Міжнародний кримінальний суд може розслідувати тільки ті факти масової загибелі людей, які вчинені військовими з умислом. Тобто, якщо при обстрілі вогневих позицій терористів випадково загинуть цивільні, це може бути тільки підставою для розслідування українськими правоохоронцями.

 

Депутат розповів, що підняв це питання під час засідання фракції Блоку Петра Порошенка, але воно так і не було винесено на її розгляд у минулий вівторок. На засіданні фракції її голова Юрій Луценко також заявив, що і Президент, і РНБО проти ратифікації цього документа.

 

Купрій нагадує, що Рада міністрів закордонних справ ЄС на позачерговому засіданні 29 січня наголосила на важливості ратифікації Україною Римського статуту відповідно до взятих нею зобов’язань у рамках Угоди про асоціацію з ЄС.

 

Раніше Віталій Купрій неодноразово заявляв, що керівництво держави гальмує процес ратифікації Римського статуту.

 

Нагадаємо, 29 січня українські ЗМІ розповсюдили інформацію про те, що РНБО давала неофіційну рекомендацію депутатам не голосувати за ратифікацію Римського статуту. У свою чергу радник секретаря РНБО Микола Якубович спростував це повідомлення, заявивши, що РНБО не може давати подібних рекомендацій.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Максим Мірошниченко

Не лише початок, але й поворот

21 листопада - це не тільки початок Революції Гідності. У цей день у 1920-му році уряд УНР перейшов польський кордон і назавжди втратив територію. 12-тисячне військо та урядовці вірили у те, що продов...
Так заведено, що у дошкільному та шкільному віці дитини батьки вигадують додаткові заняття своєму нащадку і відводять на всілякі секції. Одразу після народження, зазвичай протягом року відбувається ці...
Максим Мірошниченко

Побачити все на власні очі

21-го листопада я дуже відносно цікавився студентським Майданом. До 30 листопада. І не підтримував дії радикальних груп на Грушевського. Поки сам не вирішив побачити усе на власні очі.Зараз я не підтр...
Ярема ГАЛАЙДА

Уроки Пунічних воєн

Друга Пунічна війна. Ганібал розбив римлян при Требії та Тразименському озері. У цих битвах він вирізав майже 60 000(!!!) римлян та їхніх союзників.А потім нова перемога канфагенян: Канни! За 6 (!!!)...