App Store Google Play

Замість кликати ДАІ, складайте Європротокол

30.01.2015 09:45
Замість кликати ДАІ, складайте Європротокол

В управлінні Державтоінспекції Дніпропетровщини відбулися заняття з питань оформлення водіями Європротоколу при скоєнні дорожньо-транспортних пригод з незначними наслідками.

Т.в.о. начальника УДАІ підполковник міліції Сергій Скітенко повідомив, що торік на території Дніпропетровської області сталося майже 11 тисяч дорожньо-транспортних пригод, з них у 2656 випадках ( близько 25%) є постраждалі люди, інші три чверті дорожніх аварій - це так звані механічні ДТП. Практично на кожну пригоду були викликані працівники ДАІ, адже учасники дорожнього руху вважають, що з'ясуванням всіх обставин події на дорозі повинні займатися виключно правоохоронці.


У той же час в багатьох країнах Європи механічні ДТП - це справа страхових компаній. В Україні Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо дорожньо-транспортних пригод та виплати страхового відшкодування» вступив у дію ще у 2011 році. Цим нормативним актом було запроваджено механізм спрощеного оформлення ДТП з незначними наслідками шляхом складання повідомлення про ДТП (Європротоколу) та інші новації, спрямовані на приведення обов'язкового страхування цивільної відповідальності автовласників, до міжнародних стандартів страхування та врегулювання збитків. Тож, наразі оформити ДТП без потерпілих за певних умов можливо і без ДАІ.

Заступник начальника відділу оформлення матеріалів ДТП УДАІ в області підполковник міліції Костянтин Шаповал зазначив, що якби учасники ДТП, крокуючи в ногу з часом, скористалися можливістю оформлення Європротоколу, то відразу відчули суттєві переваги, адже витратили б на це набагато менше особистого часу, не притягувалися б до адміністративної відповідальності за порушенні ПДР, до того ж, у багатьох випадках вдалося би уникнути заторів на проїжджій частині та дорікань інших учасників руху. «Важливою обставиною, що говорить на користь Європротоколу, є те, що при використанні «Повідомлення про дорожньо-транспортну пригоду», учасники ДТП мають право не повідомляти про подію в міліцію, самостійно покинути місце його вчинення і при цьому звільняються від адміністративної відповідальності», - додав він.

У багатьох випадках зіткнень транспортних засобів на дорозі водії можуть скористатися спрощеною схемою оформлення ДТП шляхом складання повідомлення про ДТП (Європротоколу). Але за словами представника МТСБУ Олега Дришлюка - до оформлення ДТП за спрощеною процедурою зараз прибігає не більше 7-10% водіїв. Він висловив думку, що слабка популярність серед водіїв Європротоколу обумовлена необізнаністю водіїв, а також невпевненістю у виплаті по страховому випадку і побоюванні, що страхові компанії можуть відмовити їм, якщо вони допустять помилки при в самостійному оформленні даного документа тощо.

Начальник відділу з обов'язкових видів страхування страхової компанії Марченко Марина, ще раз нагадала про особливості спрощеного механізму оформлення дорожньо-транспортних пригод. Вона розповіла, що учасники ДТП можуть скористатися такою можливістю при наступних обставинах: учасники забезпечені полісом ОСЦПВ транспортних засобів; вони прийшли до домовленості про обставини пригоди; у них були відсутні ознаки алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, а збитки, завдані потерпілій стороні, складають не більше 25 тисяч гривень. «Слід так само пам'ятати про так звану франшизу - частина збитків, що не відшкодовується страховиком згідно з договором страхування. І звичайно ж, це можливо, якщо в ДТП немає потерпілих. У разі невиконання хоча б однієї з умов, виклик працівників ДАІ для оформлення ДТП залишається обов'язковим», - зазначила вона.

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Пару років тому, під час кваліфікацій до ЧС-2018, всі казали, що збірна Україна спеціально злила пару матчів аби не потрапити в Росію. Та навіть якби і не заливали, ніхто цього літа не полетів би в РФ...
Марія СОЛОМОНОВА

Рейдер из кремля

Чтобы картина о рейдерстве не только в Днепре, но и во всей Украине, была завершенной, её следует дополнить весьма немаловажным фактом, который дамокловым мечом завис над каждым украинцем, небезразлич...
92-роки тому Катеринослав перейменували у Дніпропетровськ. Звісно, не було ніяких референдумів/громадських слухань/можливості подати альтернативну петицію.Теоретично і зараз у місті живуть люди, які н...
Юрій Фоменко

Божі пензлики

У Бога є велика стара торба. Наскільки стара, що геть зношена і в латках. А у тій торбі: гачки, пензлі, гребінці, веретена, сита, сопілочки, граматки, вуздечки, тронки…   І ходить він з то...