App Store Google Play

Компенсації постраждалим 26 січня не буде через … описку

19.01.2015 14:15
Компенсації постраждалим 26 січня не буде через … описку

Апеляційний суд Дніпропетровської області зняв з розгляду скаргу прокуратури та держказначейства щодо сплати постраждалому Владиславу Шевченко компенсації моральної шкоди через незаконні дії правоохоронців.

 

Як з’ясувалося, Бабушкінський районний суд, що розглядав справу і призначив компенсацію, … описався. В сенсі, допустив технічну помилку і призначив стягнути 50 тис. гривень не з держбюджету, як мало би бути, а з держказначейства.

 

Помилку виправлятимуть місяць, після чого скарга буде повернута до апеляційного суду для розгляду.

 

«Є підозра, що і інші дев`ять «майданівських» справ оформлені приблизно так само, тож, як кажуть, далі буде», - прокоментував події в апеляційному суді адвокат Віталій Погосян з правозахисної групи «Січ».

 

Нагадаємо, 26 січня 2014 року близько 5 тисяч дніпрян зібралися на віче й прийшли до стін Дніпропетровської ОДА, аби отримати відповідь, чому чиновники підтримати «диктаторські закони» 16 січня. У відповідь за наказом керівництва ОДА та обласної ради на мітингувальників натравили озброєних ті тушок, поливали водою при температурі -25, заарештували та засудили до 60 днів арешту понад 20 осіб, більшість яких – випадкові перехожі. Близько 100 осіб, в тому числі 5 журналістів, отримали тілесні ушкодження різної важкості.

 

На підставі Закону України «Про порядок відшкодування шкоди, завданої громадянинові незаконними діями органів, що здійснюють оперативно-розшукову діяльність, органів досудового розслідування, прокуратури і суду», адвокати Правозахисної групи «Січ»  звернулися з відповідними позовами до суду з вимогами про стягнення моральної шкоди у розмірі 100 000 грн. по кожному із незаконно затриманих. Всього було подано 11 позовів.

 

Однак, розгляд вказаних справ затягнувся. Представник Державної казначейської служби України, з якої, згідно із діючим законодавством у разі визнання позову списуються у безспірному порядку моральна шкода, не з’являвся в судові засідання, посилаючись на відсутність довіреності на регіонального представника з Києва.

 

Коли все ж таки після неодноразових судових викликів, які робилися за рахунок позивачів, представник з’явився, розгляд справ почався більш жваво.

 

Найбільш цікавою була позиція представника прокуратури та Дніпропетровського міського управління ‪МВС (відповідачі), які повністю заперечували задоволенню позовних заяв, обґрунтовуючи це тим, що слідчі та прокурори лише виконували свою роботу в рамках діючого КПК. Щодо незаконності їх дій під час затримання та обрання запобіжного заходу, вони посилалися на те, що в жодному процесуальному документі про це не вказано.

 

Витім, попри шалений спротив, всіх 11 особах було ухвалено позитивні рішення: по 10 особах визнано моральну шкоду в розмірі 50 000 грн., і ще по одній – 40 000 грн.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Суддю-сепаратиста з Криму на посаді не відновлено!Чергова судійська зрада не відбулася! Але, на жаль, це ще не перемога..Пам'ятаєте "вибухове" затримання відвертого сепаратиста, а за суміцниством судд...
Анастасія ГОРЯЧА

До Дня Збройних сил України

Сьогодні країна відзначає День Збройних сил України. На п’ятому році війни гостро відчувається необхідність віддати шану Героям, які врятували незалежність нашої країни у 2014 році і продовжують...
Про такі випадки складають легенди. Сам я подібного ніколи не бачив, але Древні з нашого депо розповідали, що трапляється це приблизно один раз на 30 років.Я їхав за маршрутом № 19, нічого не передвіщ...
На жаль, ми ще не здатні усвідомити усього масштабу агресивних дій Росії проти України. І навіть на Азовському та Чорному морі. Це через своє "сухопутне" мислення. Ось перед вами усі об'єкти, захоплен...