App Store Google Play

Компенсації постраждалим 26 січня не буде через … описку

19.01.2015 14:15
Компенсації постраждалим 26 січня не буде через … описку

Апеляційний суд Дніпропетровської області зняв з розгляду скаргу прокуратури та держказначейства щодо сплати постраждалому Владиславу Шевченко компенсації моральної шкоди через незаконні дії правоохоронців.

 

Як з’ясувалося, Бабушкінський районний суд, що розглядав справу і призначив компенсацію, … описався. В сенсі, допустив технічну помилку і призначив стягнути 50 тис. гривень не з держбюджету, як мало би бути, а з держказначейства.

 

Помилку виправлятимуть місяць, після чого скарга буде повернута до апеляційного суду для розгляду.

 

«Є підозра, що і інші дев`ять «майданівських» справ оформлені приблизно так само, тож, як кажуть, далі буде», - прокоментував події в апеляційному суді адвокат Віталій Погосян з правозахисної групи «Січ».

 

Нагадаємо, 26 січня 2014 року близько 5 тисяч дніпрян зібралися на віче й прийшли до стін Дніпропетровської ОДА, аби отримати відповідь, чому чиновники підтримати «диктаторські закони» 16 січня. У відповідь за наказом керівництва ОДА та обласної ради на мітингувальників натравили озброєних ті тушок, поливали водою при температурі -25, заарештували та засудили до 60 днів арешту понад 20 осіб, більшість яких – випадкові перехожі. Близько 100 осіб, в тому числі 5 журналістів, отримали тілесні ушкодження різної важкості.

 

На підставі Закону України «Про порядок відшкодування шкоди, завданої громадянинові незаконними діями органів, що здійснюють оперативно-розшукову діяльність, органів досудового розслідування, прокуратури і суду», адвокати Правозахисної групи «Січ»  звернулися з відповідними позовами до суду з вимогами про стягнення моральної шкоди у розмірі 100 000 грн. по кожному із незаконно затриманих. Всього було подано 11 позовів.

 

Однак, розгляд вказаних справ затягнувся. Представник Державної казначейської служби України, з якої, згідно із діючим законодавством у разі визнання позову списуються у безспірному порядку моральна шкода, не з’являвся в судові засідання, посилаючись на відсутність довіреності на регіонального представника з Києва.

 

Коли все ж таки після неодноразових судових викликів, які робилися за рахунок позивачів, представник з’явився, розгляд справ почався більш жваво.

 

Найбільш цікавою була позиція представника прокуратури та Дніпропетровського міського управління ‪МВС (відповідачі), які повністю заперечували задоволенню позовних заяв, обґрунтовуючи це тим, що слідчі та прокурори лише виконували свою роботу в рамках діючого КПК. Щодо незаконності їх дій під час затримання та обрання запобіжного заходу, вони посилалися на те, що в жодному процесуальному документі про це не вказано.

 

Витім, попри шалений спротив, всіх 11 особах було ухвалено позитивні рішення: по 10 особах визнано моральну шкоду в розмірі 50 000 грн., і ще по одній – 40 000 грн.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Продовжуючи тему освіти, яка у Дніпрі набула шалених корупційних розмахів, хочу розповісти про дуже цікавий її сектор, який передбачає набір під «своє» крило потрібних співробітників. А са...
"Замиловує, дратує, бісить ця загальна розслабленість і умиротвореність суспільства. Більшість людей свято переконані, що війна, стихійні лиха, революції, заколоти, повстання та геноцидсаме їх об...
12 вересня Тимура Тумгоєва відправили до Росії. Генеральна прокуратура блискавично зреагувала на запит агресора, навіть незважаючи на рішення Комітету ООН з прав людини про призупинення екстрадиції Ту...
Пару слів про багатостраждалий Дніпровський аеропорт, про скоре мурування-будування якого неодноразово повідомляли по всіх фейсбуках Філатов із Корбаном.Як народний депутат, який просуває питання приє...