App Store Google Play

Компенсації постраждалим 26 січня не буде через … описку

19.01.2015 14:15
Компенсації постраждалим 26 січня не буде через … описку

Апеляційний суд Дніпропетровської області зняв з розгляду скаргу прокуратури та держказначейства щодо сплати постраждалому Владиславу Шевченко компенсації моральної шкоди через незаконні дії правоохоронців.

 

Як з’ясувалося, Бабушкінський районний суд, що розглядав справу і призначив компенсацію, … описався. В сенсі, допустив технічну помилку і призначив стягнути 50 тис. гривень не з держбюджету, як мало би бути, а з держказначейства.

 

Помилку виправлятимуть місяць, після чого скарга буде повернута до апеляційного суду для розгляду.

 

«Є підозра, що і інші дев`ять «майданівських» справ оформлені приблизно так само, тож, як кажуть, далі буде», - прокоментував події в апеляційному суді адвокат Віталій Погосян з правозахисної групи «Січ».

 

Нагадаємо, 26 січня 2014 року близько 5 тисяч дніпрян зібралися на віче й прийшли до стін Дніпропетровської ОДА, аби отримати відповідь, чому чиновники підтримати «диктаторські закони» 16 січня. У відповідь за наказом керівництва ОДА та обласної ради на мітингувальників натравили озброєних ті тушок, поливали водою при температурі -25, заарештували та засудили до 60 днів арешту понад 20 осіб, більшість яких – випадкові перехожі. Близько 100 осіб, в тому числі 5 журналістів, отримали тілесні ушкодження різної важкості.

 

На підставі Закону України «Про порядок відшкодування шкоди, завданої громадянинові незаконними діями органів, що здійснюють оперативно-розшукову діяльність, органів досудового розслідування, прокуратури і суду», адвокати Правозахисної групи «Січ»  звернулися з відповідними позовами до суду з вимогами про стягнення моральної шкоди у розмірі 100 000 грн. по кожному із незаконно затриманих. Всього було подано 11 позовів.

 

Однак, розгляд вказаних справ затягнувся. Представник Державної казначейської служби України, з якої, згідно із діючим законодавством у разі визнання позову списуються у безспірному порядку моральна шкода, не з’являвся в судові засідання, посилаючись на відсутність довіреності на регіонального представника з Києва.

 

Коли все ж таки після неодноразових судових викликів, які робилися за рахунок позивачів, представник з’явився, розгляд справ почався більш жваво.

 

Найбільш цікавою була позиція представника прокуратури та Дніпропетровського міського управління ‪МВС (відповідачі), які повністю заперечували задоволенню позовних заяв, обґрунтовуючи це тим, що слідчі та прокурори лише виконували свою роботу в рамках діючого КПК. Щодо незаконності їх дій під час затримання та обрання запобіжного заходу, вони посилалися на те, що в жодному процесуальному документі про це не вказано.

 

Витім, попри шалений спротив, всіх 11 особах було ухвалено позитивні рішення: по 10 особах визнано моральну шкоду в розмірі 50 000 грн., і ще по одній – 40 000 грн.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Максим Мірошниченко

Як нам оздоровити суспільство

Лише активне долучення громадських кіл до життя міста чи держави несе у собі якісь перспективи. Інакше ми приречені на культики капищних жерців, дворових месій чи міських господарників. Бо їх піар-ход...
Останнім часом все більше знецінюється результат вищої освіти в Україні. Після школи абітурієнти складають ЗНО і вступають до вишів, не тому, що бачать себе в тій чи іншій професії, а тому що “т...
Антон МОРОЗ

Fiat justitia et pereat mundus

Ніщо так не загартовує людину, як українські суди. Ви бували колись в українському суді? Чи відчували ви праведні страждання від очікування чергового засідання? Якщо ні, то ви - щаслива людина. Або ж...
Чому ми програємо інформаційну війну країні-агресора? Тому що професійно працюють одиниці, а до рівня пропаганди Росії нам як до Сонця на гвинтокрилі…Без лірикиМене вивів із душевної та професі...