App Store Google Play

Щомісяця у Дніпропетровську фіксуються близько 100 нових випадків ВІЛ

27.11.2014 17:45
Щомісяця у Дніпропетровську фіксуються близько 100 нових випадків ВІЛ
Щомісяця у Дніпропетровську фіксуються близько 100 нових випадків ВІЛ-інфекції. Про це під час прес-конференції повідомила завідувач міського Центру профілактики та боротьби зі СНІДом Олена Ліснича.

«За 10 місяців поточного року у місті зареєстровано 1 тисяча 21 новий випадок ВІЛ-інфекції. Останнім часом спостерігається тенденція до збільшення кількості заражених статевим шляхом. Загалом з часу виявлення у місті першого випадку ВІЛ-інфекції, це був 1987 рік, і до сьогодні зареєстровано 17 тисяч 587 ВІЛ-позивних людей», - зазначила Олена Ліснича.

За її словами, у міському центрі лікування та боротьби зі СНІДом антиретровірусну терапію безкоштовно отримують 2 тисячі 488 осіб, у тому числі 108 дітей.

Одним із шляхів профілактики передачі ВІЛ є профілактика передачі вірусу від матері до дитини під час вагітності. Як зазначила головний спеціаліст департаменту охорони здоров'я Дніпропетровської міської ради Юлія Колосова, у 20% передача вірусу від матері до дитини відбувається при внутрішньоутробному інфікуванні.

«Основний же етап передачі ВІЛ відбувається на останніх строках вагітності та пологів (60-70%). Ризик інфікування новонародженого при грудному вигодовуванні складає від 20 до 30%. Тому своєчасне призначення спеціальних противірусних препаратів та відмова від грудного вигодовування допомагають народити здорову дитину від ВІЛ-інфікованої жінки.

За 11 місяців поточного року у місті від таких жінок народилося 93 таких малюка. До 18 місяців такі діти перебувають під наглядом спеціалістів центру «СНІДу», після проведення аналізів, якщо антитіл до ВІЛ не виявлено, дитина вважається здоровою.

За 10 місяців коштом міського бюджету на 110 тисяч гривень закуплено молочні суміші для дітей, народжених від ВІЛ-інфікованих матерів», - сказала Юлія Колосова.

Сьогодні під наглядом спеціалістів міського центр профілактики та боротьби зі СНІДом та кабінетів «Довіри» знаходяться 6 тисяч 310 ВІЛ-інфікованих, з них 2 тисячі 355 - хворі на СНІД.

Під час прес-конференції лікарі закликали містян не боятися робити аналіз на ВІЛ-інфекцію, він є анонімним і безкоштовним. Його можна зробити у кабінетах «Довіри» і у міському центрі лікування та боротьби зі СНІДом, який знаходиться за адресою: вул. Канатна , 17, тел. 770-61-26.Hoвини Join

Погода, Новости, загрузка...
Максим Мірошниченко

Нащадки слави Січових Стрільців

Дзвонить пан Юрій Фоменко, каже шо поки одні петлюрівці-дезертири сплять або чубляться в інтернеті, інші петлюрівці саджають на Соборній площі ялівець (можжевєльнік) біля пам'ятного хреста воякам...
Максим Мірошниченко

Моя країна

Взагалі знаєте, президент моєї країни - це президент закинутої на заднє подвір'я історії країни, яку хочуть розколоти та розвалити. Значній масі населення якої на це начхати. Суди якої виправдовують р...
Анастасія ГОРЯЧА

До людей, як до худоби

Якось Яніка Мерило стрімила з СВ потяга, здається, Київ-Львів... Вона казала про реформи, які таки відбуваються в нашій країні, демонструючи новеньку плазму у люксовому вагоні. Довелось якось і мені п...
Юрій Фоменко

Земля країни Герр

1970 рік. Наше місто розросталось на лівому березі. Вже вийшло за межі Мануйлівки і розбудовувалось у плавнях і на пісках.  З появою нових будівель виникало питання закладки зелених зон. А для зе...