App Store Google Play

Суд забрав у регіоналів незаконно отриману землю

19.11.2014 10:01
Суд забрав у регіоналів незаконно отриману землю

Днями Дніпропетровський апеляційний господарський суд прийняв рішення, яке вже охрестили історичним. Адже ним визнано недійсними одразу 34 розпорядження голови Софіївської районної державної адміністрації, який представляв колишню «регіональну» владу, що стосувалися передачі 34 земельних ділянок загальною площею 2227,3216 гектарів з оціночною вартістю близько 50 мільйонів гривень.

Вищезазначеними розпорядженнями землі, на яких господарювало державне підприємство «Аграрний цех «Саксаганський», а ще раніше - державне підприємство «Східний гірничозбагачувальний комбінат», де селяни мали постійні робочі місця і стабільність у своєму житті-бутті, буквально за лічені дні були передані у постійне користування підприємству об'єднання громадян «Добробут» Дніпропетровської обласної організації «управління соціального захисту ветеранів та інвалідів МВС України».

Ощасливлена таким чином структура не мала статусу сільськогосподарського підприємства взагалі, а землю їй дозволялося отримати виключно для ведення підсобного господарства. Також мала місце ще низка речей незбагненних - зокрема, навіть межі цих земельних ділянок з суміжним землекористувачем не погодили.

Проте у такому «підсобному господарстві» «інваліди» розгорнули справжнє товарне виробництво на понад 2 тисячах з гаком гектарах. Місцеві ж селяни, які працювали хоч і в державному підприємстві, але на рідній землі, залишилися з носом.

Подібна схема передислокації земельних ділянок мала місце і в інших місцевостях, прилеглих  до промислового Кривого Рогу. І теж земля опинялася в інших руках шаленими темпами - буквально за лічені дні. Тоді як пересічний селянин на оформлення своєї земельної ділянки міг витрачати роки. Людський поголос це пов'язував з пануючою на той час в області «регіональною» владою, яка на Дніпропетровщині мала яскраво виражене криворізьке походження, а нині зачаїлася під егідою «опозиційного блоку».

Зокрема, Дмитро Шпенов, який представляв даний виборчий округ у Верховній Раді України як креатура Партії регіонів, а нині є самовисуванцем, до свого депутатства захищав інтереси «Добробуту» у якості юриста.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

В 90-х мы ходили в городской парк пить. Там студентам было хорошо и привольно, потому что городским властям было не до парков, были в Днепропетровске для чиновников, занимавшихся первоначальным накопл...
Максим Мірошниченко

Як нам оздоровити суспільство

Лише активне долучення громадських кіл до життя міста чи держави несе у собі якісь перспективи. Інакше ми приречені на культики капищних жерців, дворових месій чи міських господарників. Бо їх піар-ход...
Останнім часом все більше знецінюється результат вищої освіти в Україні. Після школи абітурієнти складають ЗНО і вступають до вишів, не тому, що бачать себе в тій чи іншій професії, а тому що “т...
Антон МОРОЗ

Fiat justitia et pereat mundus

Ніщо так не загартовує людину, як українські суди. Ви бували колись в українському суді? Чи відчували ви праведні страждання від очікування чергового засідання? Якщо ні, то ви - щаслива людина. Або ж...