App Store Google Play

Дніпропетровськ пропонують перейменувати на Махноград

19.11.2014 10:58
Дніпропетровськ пропонують перейменувати на Махноград

Дніпропетровські історики обговорили, чи варто перейменовувати столицю Дніпропетровської області та яку назву вона може носити. Про це йшлося на круглому в медіа-центрі «ДНЕПР ПОСТ».

За словами кандидата історичних наук Максима Кавуна, який очолює робочу групу міськради щодо найменування та перейменування вулиць, серед пропонованих городянами назв Дніпропетровська, звучать не лише пропоновані раніше "Січеслав" та "Катеринослав", але також і «Махноград», «Кодак» та «Половиця».

Історик говорить, що питання про перейменування міста виникає не вперше.  Коли востаннє йшлося про можливість зміни назви Дніпропетрвоська, у 2012 році, 60-65% городян вважали, що потрібно залишити колишню назву. 20-25% висловлювалися за повернення місту назви Катеринослав, 7-10% агітували за назву Січеслав.

Однак Максим Кавун вважає, що зараз ситуація змінилася і дані опитування будуть іншими. Основне питання - це процедура. Назву місту повинні давати місцеві жителі під час загальноміського референдуму. 

"Хочу зазначити, що громадськість потрібно питати в будь-якому випадку. Приміром, з Катеринослава в Дніпропетровськ місто перейменовували протягом 3 років. Людям пропонували і Краснодніпровськ, і Краснорурськ, і Металіст. Але затвердили Дніпропетровськ. Ініціатива перейменування повинна йти знизу. Навіть тоді, в 1926 році, більшовики провели з'їзд, на якому вирішувалося питання перейменування", - розповідає історик.

Модератор порталу «Енциклопедія Дніпропетровська» Валентин Старостін звернув увагу присутніх на те, що назву «Дніпропетровськ» майже ніхто не вживає повністю, частіше говорять  «Дніпро». І Старостін, і його колега, кандидат історичних наук, доцент, голова Дніпропетровської обласної організації Національної спілки краєзнавців України Ігор Кочергін вважають що ініціатива з перейменування міст області повинна виходити «знизу» - від самих городян, а отже необхідно підготувати громадську думку, інакше це питання ніколи не набуде необхідної актуальності.

Лише один з учасників обговорення -  член Всеукраїнської юридичної ради Володимир Дон вважає, що жити у названому на честь ката місті - цілком нормально. За його словами, перейменування викличе хаос в документації, а це стане благодатним ґрунтом для аферистів.

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Антон МОРОЗ

Синьо-жовта УРСР

За майже 30 років своєї юридичної незалежності Україна й досі не може зруйнувати радянський фундамент, на якому вона продовжує свої потуги стати прогресивною державою. Це стосується як і державних апа...
Юрій Фоменко

Йому було 33...

1983 рік. Хто знав тоді на Курганськім автозаводі, яка буде біографія їх чергового автобуса, виїхавшого з конвеєра на подвір’я підприємства? Хто знав? В степах понад Дніпром возив дітей у школу,...
Сьогодні за сприяння обласної ради мала можливість на власні очити побачити життя в місцях, куди навряд чи б попала не по роботі. Разом з кількома колегами навідували Зеленодольську ОТГ. Місто Зе...
Всі 100% совкових свят жодним чином не прив‘язані до народних традицій чи релігійної обрядовості, не мають жодного коріння в Україні.ВСІ 100% совкових свят - є чиста політика, абсолютний прояв б...