App Store Google Play

У Дніпропетровську встановлюють антивандальні люки

18.11.2014 09:11
У Дніпропетровську встановлюють антивандальні люки

На Дніпропетровщині встановлять нові антивандальні люки.

Розкрадання люків - це проблема, через яку калічаться та гинуть люди. Жителі скаржилися, що на місці люку, який буквально вчора встановлено комунальними службами, зранку знову відкрита каналізація.

Відтак, у владі знайшли вихід - антивандальні люки не цікаві крадіям та важко знімаються. Наразі розпочата програма з їх встановлення в усьому регіоні. Про програму розповів  директор департаменту житлово-комунального господарства та будівництва Дніпропетровської облдержадміністрації Олександр Кикоть.

Такі конструкції будуть встановлені у місцях відпочинку людей, в зелених зонах, на тротуарах та поблизу дитячих майданчиків, дитсадків і шкіл. Це ті місця, де найбільший потік людей та найбільша загроза виникнення нещасного випадку.

Загалом, люки знаходяться на балансі комунальних підприємств міст та районів, відповідно ці підприємства і повинні витрачати на них кошти. Проте наразі вони знаходяться в скрутному фінансовому становищі, чекати доки буде виділене фінансування не можна. Тому, обласна влада вирішила не зволікати та взяти ситуацію під власний контроль.

Цього року департамент ЖКГ та будівництва ОДА придбав 4 тис антивандальних люків на 2 млн 76 тис грн. Їх отримали Дніпродзержинськ (1 тис люків) та Дніпропетровськ (3 тис люків). У Дніпродзержинську наразі встановлено 132 люки, роботи продовжуються. Дніпропетровськ вже отримав 2,5 тис люків - роботи зі встановлення тривають. У найближчий час очікується поставка ще 500 люків.

На наступний рік заплановано виділити з обласного бюджету ще 9 млн грн на придбання таких конструкцій. За сьогоднішніми цінами - це більше 18 тис люків.

Звичайно ж ця кількість повністю не вирішує проблеми навіть цих міст. Так, зокрема, Дніпропетровську необхідно замінити 36 тис люків, а Дніпродзержинську - майже 7 тис. Проте обласна влада сподівається, що такі дії стануть стимулом для комунальних підприємств замінити й інші люки. Тим паче, для цього є економічне обґрунтування.

«Комунальні підприємства також відповідальні за всі каналізаційні колодязі. І якщо якийсь із них відкритий, необхідно його закривати. Комунальники за традицією закуповують та встановлюють металеві люки, яких, по суті, вистачає на кілька днів. Вартість антивандального люку вдвічі менша, а вірогідність їх крадіжки в сотні разів нижча. Тому, встановлюючи такі конструкції, ми не лише економимо бюджет, а й попереджаємо надзвичайні ситуації», - наголошує Олександр Кикоть.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Ярема ГАЛАЙДА

Уроки Пунічних воєн

Друга Пунічна війна. Ганібал розбив римлян при Требії та Тразименському озері. У цих битвах він вирізав майже 60 000(!!!) римлян та їхніх союзників.А потім нова перемога канфагенян: Канни! За 6 (!!!)...
Тимур Желдак

Про кризу виконавців

Якщо БорисФілатич © як називають його деякі опоненти не стане міським головою вдруге, я точно можу сказати, хто в цьому винен. Я не знаю, це «проіскі врагов» чи звичайне нехлюйство, а...
Максим Мірошниченко

Термінатор з Холодного Яру

Якби ми мали якийсь свій Голівуд, то ми б зняли супермегашпіонську драму про ось цього чоловіка. Юрій Горліс-"Горський". Почав служити в українському війську у 1918-го року, долучившись до антигетьман...
Ледь не щодня, читаючи в стрічці новини про ДТП за участю громадського транспорту, я вкотре впевнююся: корупція вбиває! У середньому щодня в автокатастрофах гинуть 16 людей і близько 90 травмуються. Д...