App Store Google Play

У Дніпропетровську встановлюють антивандальні люки

18.11.2014 09:11
У Дніпропетровську встановлюють антивандальні люки

На Дніпропетровщині встановлять нові антивандальні люки.

Розкрадання люків - це проблема, через яку калічаться та гинуть люди. Жителі скаржилися, що на місці люку, який буквально вчора встановлено комунальними службами, зранку знову відкрита каналізація.

Відтак, у владі знайшли вихід - антивандальні люки не цікаві крадіям та важко знімаються. Наразі розпочата програма з їх встановлення в усьому регіоні. Про програму розповів  директор департаменту житлово-комунального господарства та будівництва Дніпропетровської облдержадміністрації Олександр Кикоть.

Такі конструкції будуть встановлені у місцях відпочинку людей, в зелених зонах, на тротуарах та поблизу дитячих майданчиків, дитсадків і шкіл. Це ті місця, де найбільший потік людей та найбільша загроза виникнення нещасного випадку.

Загалом, люки знаходяться на балансі комунальних підприємств міст та районів, відповідно ці підприємства і повинні витрачати на них кошти. Проте наразі вони знаходяться в скрутному фінансовому становищі, чекати доки буде виділене фінансування не можна. Тому, обласна влада вирішила не зволікати та взяти ситуацію під власний контроль.

Цього року департамент ЖКГ та будівництва ОДА придбав 4 тис антивандальних люків на 2 млн 76 тис грн. Їх отримали Дніпродзержинськ (1 тис люків) та Дніпропетровськ (3 тис люків). У Дніпродзержинську наразі встановлено 132 люки, роботи продовжуються. Дніпропетровськ вже отримав 2,5 тис люків - роботи зі встановлення тривають. У найближчий час очікується поставка ще 500 люків.

На наступний рік заплановано виділити з обласного бюджету ще 9 млн грн на придбання таких конструкцій. За сьогоднішніми цінами - це більше 18 тис люків.

Звичайно ж ця кількість повністю не вирішує проблеми навіть цих міст. Так, зокрема, Дніпропетровську необхідно замінити 36 тис люків, а Дніпродзержинську - майже 7 тис. Проте обласна влада сподівається, що такі дії стануть стимулом для комунальних підприємств замінити й інші люки. Тим паче, для цього є економічне обґрунтування.

«Комунальні підприємства також відповідальні за всі каналізаційні колодязі. І якщо якийсь із них відкритий, необхідно його закривати. Комунальники за традицією закуповують та встановлюють металеві люки, яких, по суті, вистачає на кілька днів. Вартість антивандального люку вдвічі менша, а вірогідність їх крадіжки в сотні разів нижча. Тому, встановлюючи такі конструкції, ми не лише економимо бюджет, а й попереджаємо надзвичайні ситуації», - наголошує Олександр Кикоть.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

У 2012 році я вперше працювала на виборах не як журналіст ЗМІ, а як журналіст-райтер обласного виборчого штабу партії "УДАР" Віталія Кличка". Через деяких час я стала прес-секретарем ГО "Антикорупційн...
В 90-х мы ходили в городской парк пить. Там студентам было хорошо и привольно, потому что городским властям было не до парков, были в Днепропетровске для чиновников, занимавшихся первоначальным накопл...
Максим Мірошниченко

Як нам оздоровити суспільство

Лише активне долучення громадських кіл до життя міста чи держави несе у собі якісь перспективи. Інакше ми приречені на культики капищних жерців, дворових месій чи міських господарників. Бо їх піар-ход...
Останнім часом все більше знецінюється результат вищої освіти в Україні. Після школи абітурієнти складають ЗНО і вступають до вишів, не тому, що бачать себе в тій чи іншій професії, а тому що “т...