App Store Google Play

Дніпропетровщина - базова область для Петра Порошенка - політолог

12.11.2014 21:00
Дніпропетровщина - базова область для Петра Порошенка - політолог

За кількістю обраних народних депутатів України від «Блоку Петра Порошенка» Дніпропетровська область займає перше місце в Україні. Про це заявив політолог Владислав Романов 12 листопада на прес-конференції.

«За кількістю мандатів від партії «Блоку Петра Порошенка», виборчий штаб який в області очолював народний депутат Андрій Павелко, Дніпропетровська область займає перше місце в Україні, - сказав він. - Ми - базова область Петра Порошенко. Дніпропетровщина дала 240,5 тисяч голосів - це четверте місце серед областей в Україні. Чотири кандидати пройшли за списками і сім - по мажоритарних округах. Всього одинадцять мандатів. Це перше місце по Україні. Київ, Львівська та Вінницька області мають по десять депутатів, решта - сім, шість і менше», - сказав Владислав Романов.

За його словами, вперше за роки незалежності в Дніпропетровській області сформувалася стійка електоральна перевага партій демократичного і європейського штибу. За них в області віддали голоси понад 60 відсотків виборців.

Владислав Романов вважає, що є всі передумови для створення в Раді конституційної більшості.

«Блок Петра Порошенка» отримав 132 мандата мажоритарників і депутатів, які пройшли за партійними списками, на другому місці за чисельністю у Верховній Раді самовисуванці - 94 бюлетеня. «Народний фронт» отримує 82 мандати, «Самопоміч» - 33, «Опозиційний блок» - 29, Радикальна партія - 22, «Батьківщина» - 19, «Свобода» - 6. Зараз йдуть переговори по створенню коаліційної угоди, текст якої запропонував «Блок Петра Порошенка». БПП і «Народний фронт» отримують разом 214 мандатів. Тобто коаліція в форматі «Блоку Петра Порошенка» та «Народного фронту» вже матиме більшість», - розповів Романов.

Крім того, на думку політолога, до президентської партії у Верховній Раді приєднаються від 20 до 30 депутатів-самовисуванців і тоді у «Блоку Петра Порошенка» буде більше 150 мандатів. В коаліції з «Народним фронтом» і «Самопоміч» вони можуть розраховувати на 247 мандатів. Тобто стійку більшість буде навіть без приєдналися самовисуванців. Якщо до демократичних сил долучаться Радикальна партія Олега Ляшка (22 мандати) і «Батьківщина» (19), коаліція розростеться до 269 або 288 депутатів. Після приєднання самовисуванців можна буде говорити про створення у Верховній Раді конституційної більшості, вважає Владислав Романов.

В свою чергу політичний оглядач Юрій Райхель вважає, що новий Парламент буде орієнтований на захід і швидше за все, буде вибрана середня лінія: у військовій сфері Україна залежатиме від США, в економічно-дипломатичних питаннях - від Європи.

Політологи також підкреслили, що від нової Верховної Ради виборці чекають змін закону про вибори до місцевих рад.

«Минулі парламентські вибори мають стати останніми, проведеними за змішаною системою, - каже політолог. - Мажоритарна система себе повністю дискредитувала технологіями обману, підкупу, фальсифікацій. Ми повинні перейти до системи пропорційних виборів за відкритими партійними списками ».

На думку Юрія Райхеля, місцева влада після децентралізації стане не менш важливою, ніж центральна.

«Наш регіон буде в досить виграшному становищі. Економічний потенціал Дніпропетровщини великий. Такі регіони, як наш, стануть локомотивом розвитку країни. Тому дуже важливо, як і за яким законом пройдуть місцеві вибори. Це питання демократичного руху в Європу», - сказав він.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Рік після призначення екс-очільника місцевого беркута керівником муніципальної поліції я не коментував ситуацію в Дніпрі.Старався бути об‘єктивним і виваженим, щоби не заважати міській владі про...
Чим більше наближаються вибори, тим більше маніпуляцій влади із суспільством можна побачити. Одна з таких маніпуляцій була здійснена під час нещодавнього форуму “Валити не можна залишитись&rdquo...
Ярема ГАЛАЙДА

Про козаків та блазнів

Блазенська вихватка Кармазіна наробила багато шороху. Новий Гетьман кількох з 700 козацьких «військ» України мало того, що пустишка так ще й грається з усілякими Всєвєлікімі.Можна було б п...
Гурток з попередньою робочою назвою "Юний Дніпровський каратель" після всіх бєзобразій першої половини травня нарешті проводить вихідні на свіжому повітрі.Як завжди - з багатокілометровим переходом, н...