App Store Google Play

Поствиборча журналістика: джинса зникає, газети худнуть

10.11.2014 11:43
Поствиборча журналістика: джинса зникає, газети худнуть

Із завершенням виборчого сезону джинси у дніпропетровських ЗМІ суттєво поменшало. Вона майже зникла, проте продовжують рекламуватися Опозиційний блок та Сильна Україна, а і раніше ангажовані ЗМІ лишаються вірними своїм «редакційним поглядам».

З листопада обидві дніпропетровські газети, які Інститут Масової Інформації обрав для моніторингу, схудли на 8 сторінок. Чому так сталося - загадка. Адже у «Вістях Придніпров'я» фіксувалося в рази менше джинси, ніж у «Дніпрі Вечірньому». Зараз, виходить, редакція останнього видання працює значно активніше, ніж за весь минулий місяць. Але і це не дає змогу дотягувати до тих же обсягів, що були в часи засилля політреклами. Натомість «Вісті Придніпров'я» зберігають старий темп, джинси стало менше, хоч і раніше її не було багато. Та щось змусило редакцію двічі поспіль виходити меншим обсягом.У обох випусках «Вістей...» розміщені матеріали в інтересах Арбузова, а в останньому випуску і привітання від Олександра Вілкула. Цікаво, що засновником «Вістей Придніпров'я» є обласна державна адміністрація, якою раніше керував Вілкул, а тепер в жорсткій опозиції до нього - команда Коломойського. Матеріали про Вілкула та Арбузова позначені зірочкою, а у вихідних даних вказано, що такі публікації розміщуються на умовах договорів. Однак це не відповідає вимогам закону щодо маркування реклами. Зірочку читач може не помітити, або не побачити її розшифровку, та сприйматиме матеріал як редакційний, а не рекламний.

До слова, єдиний матеріал з ознаками джинси в «Дніпрі Вечірньому» за два післявиборчі тижні - та сама публікація про Арбузова, що і в «Вістях...». Тільки у «Вечірці» він немаркований навіть «зірочкою».

На сайті 056.ua майже всі політично ангажовані матеріали ідуть під позначкою «реклама». Так зокрема подається позиція Опозиційного блоку про ініціативу щодо скасування результатів голосування на 38 окрузі (Новомосковськ)


Але містяться і немарковані матеріали в інтересах Опозиційного блоку про ті самі вибори. Власне поява потім аналогічних тез із позначкою «реклама», і видає, що раніше замовний матеріал не був належно відокремлений від новин.

Перед виборами ми також спостерігали, що частина рекламних матеріалів ОБ маркувалася на цьому сайті. Натомість, як не маркувалися так і не маркуються матеріали що мають ознаки політичного замовлення в інтересах «Сильної України».

Також все більше уваги привертають новини про голову Дніпропетровської обласної ради Євгена Удода. Раніше таких матеріалів було значно менше і вони просто розчинялися у потоці виборчих публікацій. Тепер же можна розцінити появу нових (і вже давно відомих)зірок на новинному небосхилі як політичні амбіції, пов'язані із очікуваними місцевими виборами. Матеріали, що розцінені як прихована політична реклама в інтересах Євгена Удода, містять повідомлення про доволі актуальні події для Дніпропетровщині. Проте акценти у них зміщені - замість змістовної інформації про суть події забагато уваги приділяється особі керівника облради, котрий у новині виходить на перший план.

А от «Днепропетровская панорама» традиційно для себе багато уваги приділяє позиції політиків, близьких до «команди Коломойського». Головними героями більше ніж половини матеріалів з розділів «Політика» є заступники і радники губернатора, а такі матеріали представляють лише одну точку зору - своїх героїв.Як бачимо, виборчі гроші приходять і йдуть, а лише справжня ідейна відданість нікуди так швидко не вивітрюється.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Так заведено, що у дошкільному та шкільному віці дитини батьки вигадують додаткові заняття своєму нащадку і відводять на всілякі секції. Одразу після народження, зазвичай протягом року відбувається ці...
Максим Мірошниченко

Побачити все на власні очі

21-го листопада я дуже відносно цікавився студентським Майданом. До 30 листопада. І не підтримував дії радикальних груп на Грушевського. Поки сам не вирішив побачити усе на власні очі.Зараз я не підтр...
Ярема ГАЛАЙДА

Уроки Пунічних воєн

Друга Пунічна війна. Ганібал розбив римлян при Требії та Тразименському озері. У цих битвах він вирізав майже 60 000(!!!) римлян та їхніх союзників.А потім нова перемога канфагенян: Канни! За 6 (!!!)...
Тимур Желдак

Про кризу виконавців

Якщо БорисФілатич © як називають його деякі опоненти не стане міським головою вдруге, я точно можу сказати, хто в цьому винен. Я не знаю, це «проіскі врагов» чи звичайне нехлюйство, а...